Sobota, 27 lutego 2021 r.   Imieniny: Gabriela, Anastazji
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2019-10-29, 14:58 Polska Agencja Prasowa/Tatiana Adonis

Po tragicznym pożarze prokuratura przesłuchała biegłego

Zniszczona po pożarze kamienica w Inowrocławiu. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Zniszczona po pożarze kamienica w Inowrocławiu. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Po tragicznym pożarze kamienicy w Inowrocławiu, miejscowa prokuratura przesłuchała biegłego z zakresu pożarnictwa, który obejrzał miejsce zdarzenia. Jego zeznania zostaną poddane analizie pod kątem wniosków dla śledztwa.
Tragiczny w skutkach pożar wybuchł wczesnym popołudniem w poniedziałek. Wezwani strażacy wynieśli z płonącej kamienicy 31-letnia matkę i jej córki w wieku trzech miesięcy, czterech i pięciu lat, których reanimacja nie powiodła się.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska przyznała, że m.in. od zeznań biegłego może zależeć w jakiej roli procesowej będzie przesłuchany zatrzymany 61-letni lokator kamienicy. Oględziny przeprowadzone przez prokuratora w asyście biegłego doprowadziły do wniosku, że pożar wybuchł w lokalu zatrzymanego, a następnie ogień się przeniósł się do sąsiedniego mieszkania, zajmowanego przez kobietę z córeczkami.

Na miejscu zdarzenia zabezpieczono wszystkie przedmioty, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem, m.in. kuchenkę zasilaną gazem z lokalu mężczyzny.

Przesłuchanie zatrzymanego w poniedziałek 61-latka dotychczas nie było możliwe ze względu na to, że był pijany. W poniedziałek o godzinie 19:00 miał 3 prom. alkoholu w organizmie. Dziś został doprowadzony do prokuratury.

Z niepotwierdzonych jeszcze ustaleń wynika, że używana przez mężczyznę kuchenka gazowa i ogień z niej był przyczyną wczorajszego pożaru. Jeśli postawione zarzuty zostaną udowodnione grozi mu 8 lat więzienia. Mężczyzna był wcześniej notowany w policyjnych kartotekach głównie za drobne przestępstwa jak kradzieże.

W pożarze przy ulicy Orłowskiej w Inowrocławiu zginęła 31-letnia kobieta i jej trzy córeczki w wieku 3 miesięcy oraz 4 i 5 lat.
Mówi Agnieszka Adamska-Okońska

Wiadomości lokalne

2021-02-26, godz. 21:13 Przed świętem Żołnierzy Wyklętych - porządki na ich toruńskich grobach [wideo] Wolontariusze Muzeum Wojskowego w Toruniu, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i pasjonaci historii spotkali się dziś (26.02.) na Cmentarzu św. Jerzego w Tor ... » więcej 2021-02-26, godz. 20:30 Mieli razem robić biznes przez Internet. Zamknęli w mieszkaniu i dręczyli Zarzut pozbawienia wolności człowieka ze szczególnym udręczeniem usłyszeli czterej mieszkańcy gminy Chełmża. Jak ustaliła toruńska policja - ofiara planowała ... » więcej 2021-02-26, godz. 18:42 Po 4 miesiącach przerwy, niepełnosprawni i seniorzy wrócą na zajęcia Wojewoda kujawsko-pomorski - mając na uwadze dobro uczestników tych placówek - uchylił swoją wcześniejszą decyzję o zawieszeniu działań. Od 1 marca mogą wróci ... » więcej 2021-02-26, godz. 16:30 Kto chce się całować pod jemiołą w Bydgoszczy, niech się spieszy [wideo, zdjęcia] Za oknami Polskiego Radia PiK, na skwerze Krzysztofa Komedy, rozpoczęły się prace pielęgnacyjne drzew. Usuwana jest jemioła, atakująca osłabione drzewa. Jest ... » więcej 2021-02-26, godz. 15:31 Mieli nękać klientów firmy pożyczkowej. Proces rozpoczął się po raz drugi. Dlaczego? Raz już usłyszeli wyroki skazujące, teraz ich sprawa rusza od nowa. W Sądzie Rejonowym w Toruniu rozpoczął się ponowny proces szefa i pracowników firmy pożycz ... » więcej 2021-02-26, godz. 14:29 Co z budową eko-elektrociepłowni we Włocławku? Słomiany ogień inwestora? We Włocławku jednak nie powstanie elektrociepłownia opalana słomą. Inwestor wycofał się z rozmów - poinformował prezydent Marek Wojtkowski. » więcej 2021-02-26, godz. 13:36 Dr Rajewski: regionalizacja obostrzeń sposobem znanym od lat Regionalizacja obostrzeń związanych z epidemiami jest sposobem znanym od lat - powiedział specjalista chorób zakaźnych dr Paweł Rajewski. Dodał, że wymaga ona ... » więcej 2021-02-26, godz. 12:39 Zamiast na ulicę – do stacji kontroli. Miejskie autobusy pod lupą ITD [zdjęcia, wideo] Autobusy komunikacji miejskiej pod lupą Inspekcji Transportu Drogowego. Od rana w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu inspektorzy kontrolują stan tech ... » więcej 2021-02-26, godz. 11:40 Schreiber: „Budowa CPK to myślenie o przyszłych pokoleniach, a nie kolejnych wyborach” Minister Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że inwestycje takie jak Centralny ... » więcej 2021-02-26, godz. 09:05 Zima nie oszczędziła toruńskich ulic. Trwa łatanie dziur Przyspiesza akcja łatania dziur w Toruniu. Drogowcy do tej pory naprawiali ubytki tzw. metodą na zimno, teraz zastosują trwalszy sposób - „na gorąco”. » więcej
1234567