Jak grzeją - źle, jak nie grzeją - jeszcze gorzej. Kaloryfery to gorący temat!

2019-09-19, 14:45  Andrzej Krystek
Miłośnik wczesnego sezonu grzewczego/fot. Kamila Zroślak

Miłośnik wczesnego sezonu grzewczego/fot. Kamila Zroślak

W wielu budynkach centralne ogrzewanie już zostało uruchomione. Koty się cieszą na pewno, z ludźmi różnie bywa.../fot. Pixabay

W wielu budynkach centralne ogrzewanie już zostało uruchomione. Koty się cieszą na pewno, z ludźmi różnie bywa.../fot. Pixabay

Po upalnym, suchym i długim lecie, wraz z początkiem jesieni przyszło ochłodzenie. W większości budynków wielorodzinnych włączono już centralne ogrzewanie. Wcześniej, bo zwykle grzanie zaczynało się w październiku.

Wielu mieszkańców to zaskoczyło. Pozytywnie i negatywnie.

- Właśnie kazali nam kilka dni temu odkręcić kaloryfery- mówiła naszemu reporterowi jedna z bydgoszczanek. - Wiadomo, jaka jest pogoda, jest zimno, a ja mam małe dzieci, więc mnie się to ciepło przyda, ale niekoniecznie wszyscy są zadowoleni, bo szybciej trzeba będzie płacić za to ogrzewanie.

- Ja jestem przeciwny, bo jest jeszcze ciepło na zewnątrz, więc szkoda tej energii - to kolejny głos w tym temacie.

Andrzej Baranowski, prezes Komunalnego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy przypomina, że nie ma w tej chwili pojęcia „sezon grzewczy”, ”poza sezonem”.

- Wszystko sprowadza się do decyzji zarządcy obiektu bądź odpowiedniego ustawienia automatów pogodowych. W tej chwili załamała się pogoda, temperatura spada do, nawet trzech, czterech stopni. Ograniczanie dostępu tego ciepła w momencie, kiedy pojawiają się chłody działa na niekorzyść odbiorców. Im bardziej wychodzą obiekt, tym potem wielokrotnie więcej energii potrzeba na ogrzanie tego budynku - przekonuje prezes Baranowski.

Materiał Andrzeja Krystka

Region

Protest pracowników włocławskiego MOPR-u przed Urzędem Miasta

Protest pracowników włocławskiego MOPR-u przed Urzędem Miasta

2021-11-30, 21:20
GlobState 2021 - konferencja żołnierzy, ekspertów z uczelni wojskowych i cywilnych

„GlobState 2021” - konferencja żołnierzy, ekspertów z uczelni wojskowych i cywilnych

2021-11-30, 20:45
Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji bydgoskiej rady miasta

Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji bydgoskiej rady miasta

2021-11-30, 18:35
Sztuczna inteligencja będzie czuwać przy pacjencie To nas czeka

Sztuczna inteligencja będzie czuwać przy pacjencie? To nas czeka!

2021-11-30, 14:20
Krwiobus przed NFZ w Bydgoszczy. Podzielili się najcenniejszym lekiem [wideo]

Krwiobus przed NFZ w Bydgoszczy. Podzielili się najcenniejszym lekiem [wideo]

2021-11-30, 12:18
Handlował na giełdzie podróbkami oryginalnej odzieży. Zajęła się nim policja

Handlował na giełdzie podróbkami oryginalnej odzieży. Zajęła się nim policja

2021-11-30, 09:15
Nie odnowią lasu, tylko zbudują mieszkania i sklepy. Radni z Tucholi byli za

Nie odnowią lasu, tylko zbudują mieszkania i sklepy. Radni z Tucholi byli za

2021-11-29, 21:15
Zbudowali skrzyżowanie i ścieżkę rowerową. Kobylniki mają nowe rondo

Zbudowali skrzyżowanie i ścieżkę rowerową. Kobylniki mają nowe rondo

2021-11-29, 19:18
Prezydent Inowrocławia zarobi dwa razy więcej. Miał śmiesznie niską pensję

Prezydent Inowrocławia zarobi dwa razy więcej. „Miał śmiesznie niską pensję”

2021-11-29, 18:26
COVID-19 szerzy się w szkołach. Aż 54 w regionie przeszły na naukę zdalną

COVID-19 szerzy się w szkołach. Aż 54 w regionie przeszły na naukę zdalną

2021-11-29, 17:08
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę