Wtorek, 19 stycznia 2021 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-06-21, 18:57 Redakcja

Ster na Bydgoszcz: mordercze trasy kontra podróżnicy na wózkach

Michał Woroch i Maciej Kamiński./fot. michalworoch.com
Michał Woroch i Maciej Kamiński./fot. michalworoch.com
Odbyło się też spotkanie z Joanną Pajkowską, która samotnie opłynęła kulę ziemską bez zawijania do portu. Fot. Tomasz Kaźmierski
Odbyło się też spotkanie z Joanną Pajkowską, która samotnie opłynęła kulę ziemską bez zawijania do portu. Fot. Tomasz Kaźmierski
O swoich podróżach na bambusowym rowerze opowiadała też Dorota Chojnowska. Fot. Tomasz Kaźmierski
O swoich podróżach na bambusowym rowerze opowiadała też Dorota Chojnowska. Fot. Tomasz Kaźmierski
Podróżnik Rob Maciąg prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach Steru na Bydgoszcz. Fot. Tomasz Kaźmierski
Podróżnik Rob Maciąg prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach Steru na Bydgoszcz. Fot. Tomasz Kaźmierski
Jak wyglądała wyprawa życia dwóch niepełnosprawnych globtroterów, Michała Worocha i Macieja Kamińskiego, usłyszeli uczestnicy Steru na Bydgoszcz. Usłyszeli też o tym, że wszystko zaczęło się...w szpitalu w Bydgoszczy.
Panowie przyznają, że czasami, w drodze, przychodzą bardzo trudne momenty... - Jak się już uda je przeżyć, to później opowiada się o nich jak o najlepszej przygodzie - mówi Michał Woroch.

- Udaliśmy się z Maciejem do Iquitos, czyli miasta w Peru nazywanego stolicą dżungli. Nie prowadzi do tego miasta żadna droga. Można się do niego dostać tylko statkiem albo dolecieć samolotem. Nam nie chodziło o to, żeby koniecznie być w tym mieście. Celem tak naprawdę była droga.

Jednym z trudniejszych momentów podróżników był kłopot z autem. Ich samochód zakopał się w błocie na wysokości 4700 metrów nad poziomem morza.

- Nie ma się o co zahaczyć, żeby wyciągnąć samochód, nawet jak się ma wyciągarkę. Poza tym, na tej wysokości jest ciężko z oddychaniem. Kolejna kwestia, poruszanie się na wózku po mokradłach i bagnach... Udało się nam... - opowiadał Michał Woroch.

Okazuje się, że ta niesamowita zaczęło się w Bydgoszczy. Panowie leżeli na tym samym oddziale szpitalnym, i właśnie w tym miejscu zrodził się pomysł wyprawy.

Jeszcze w piątek (21.06.) dwa koncerty: o 20.00 Sokół, a o 21.30 Organek.

W sobotę i w niedzielę (22-23.06.) nasi reporterzy będą prowadzić program właśnie ze Steru na Bydgoszcz na Wyspie Młyńskiej. W sobotę na scenie pojawią się Ania Rusowicz, Paulina Przybysz, natomiast w niedzielę Łąki Łan, Daria Zawiałow i Nosowska. Podczas festiwalu odbędzie się też parada łodzi, na rzece w centrum miasta w niedzielę będzie można też podziwiać Wyścig Załóg na łodziach zrobionych z plastikowych butelek.
Niepełnosprawność w drodze niekiedy bywa barierą, ale podróżnicy nie skupiają się na problemie, wpatrują się w cel...

Wiadomości lokalne

2021-01-18, godz. 21:41 Pikieta pod toruńskim sądem. W obronie sędziów odsuniętych od orzekania Przed siedzibą Sądu Okręgowego w Toruniu, działacze Komitetu Obrony Demokracji zorganizowali pikietę pod hasłem „Stop represji wobec przedstawicieli wymiaru s ... » więcej 2021-01-18, godz. 20:52 Czy 1 lutego bydgoskie osiedla pogrążą się w ciemności? Jest światełko w tunelu! Bydgoskie spółdzielnie mieszkaniowe szukają sposobu na rozwiązanie konfliktu z firmą Enea. Wyjścia są dwa: albo podpiszą umowę z Eneą - choć nie na tych warun ... » więcej 2021-01-18, godz. 19:47 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przejęło Zespół Szkół nr 4 w Nadrożu Zespół Szkół nr 4 w Nadrożu w powiecie rypińskim został oficjalnie przekazany Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które od 1 stycznia jest organem prowadząc ... » więcej 2021-01-18, godz. 19:00 Powiat rypiński: komunikacyjnie wykluczeni będą wreszcie zadowoleni 18 nowych linii autobusowych będzie kursować w powiecie rypińskim. Ponad 700 tysięcy złotych na te połączenia pochodzi ze środków „Funduszu rozwoju przewozów ... » więcej 2021-01-18, godz. 16:30 W 11 szkołach specjalnych w regionie, przez pandemię nie zaczęły się lekcje - W pięciu placówkach specjalnych podjęto decyzję o przejściu na naukę zdalną. W pozostałych sześciu, do końca stycznia nauka będzie prowadzona w systemie hyb ... » więcej 2021-01-18, godz. 15:49 Z Chełmży znów pociągiem do Bydgoszczy. Rozkład jazdy budzi emocje Punktualnie o 6:32 pierwszy po miesięcznej przerwie pociąg z Chełmży do Bydgoszczy odjechał z chełmżyńskiego dworca. » więcej 2021-01-18, godz. 14:28 Druga dawka dla zaszczepionych w Toruniu. Do Grudziądza szczepionki nie dotarły Personel medyczny, który otrzymał pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 pod koniec grudnia, teraz przyjmuje drugą. » więcej 2021-01-18, godz. 13:24 Marszałek Piotr Całbecki z koronawirusem. Przebywa w izolacji Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego zakażony koronawirusem - dowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia PiK. » więcej 2021-01-18, godz. 12:32 Minus 12 w klasie! Jedna ze szkół w Grudziądzu nadal zamknięta! 20 stopniowy mróz sparaliżował pracę w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Dąbrówki 7 w Grudziądzu. » więcej 2021-01-18, godz. 11:24 Groźna noc na autostradzie A1. Zderzenie trzech ciężarówek Kierujący ciężarowym renault najechał na tył ciężarowego mana z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że z renault wyrwało kabinę, która spadła na jezdnię. ... » więcej
1234567