Kosma Złotowski: Jesteśmy poważną siłą, dowiedliśmy tego w kolejnych wyborach

2019-05-26, 22:40  Michał Jędryka/Redakcja
- Przy bardzo dobrej frekwencji PiS potwierdziło swój mandat. To jest bardzo ważne dla nas, bo byliśmy oskarżani, że chcemy Polskę z UE wyprowadzić - komentuje Kosma Złotowski/fot. Archiwum

- Przy bardzo dobrej frekwencji PiS potwierdziło swój mandat. To jest bardzo ważne dla nas, bo byliśmy oskarżani, że chcemy Polskę z UE wyprowadzić - komentuje Kosma Złotowski/fot. Archiwum

Komentując wstępne sondażowe wyniki wyborów europoseł Kosma Złotowski nie ukrywał radości z wygranej i satysfakcji, że Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny uzyskało największe poparcie społeczne.

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 42,4 procent głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z sondażu exit-poll zrealizowanego przez IPSOS dla telewizji TVP, Polsat i TVN. Drugie miejsce w badaniu prowadzonym dziś przed lokalami wyborczymi zajęła Koalicja Europejska - 39,1 procent. Jeśli wyniki sondażu potwierdzą się, do Parlamentu Europejskiego dostaną się także kandydaci Wiosny - 6,6 procent oraz Konfederacji - 6,1 procent. Pięcioprocentowego progu nie przekroczyły komitety Kukiz'15 - 4,1 procent oraz Lewica Razem - 1,3 procent. Prognozowana frekwencja wyniosła 43 procent - wynika z sondażu exit-poll.

Zgodnie z sondażem, Koalicja Europejska wygrała w naszym, kujawsko-pomorskim okręgu. Z prognozy podziału mandatów wynika, że europosłami z naszego regionu będą Kosma Złotowski z Prawa i Sprawiedliwości i Radosław Sikorski z Koalicji Europejskiej. 

- Przy bardzo dobrej frekwencji PiS potwierdziło swój mandat. To jest bardzo ważne dla nas, bo byliśmy oskarżani, że chcemy Polskę z UE wyprowadzić. Jesteśmy poważną siłą, dowiedliśmy tego w kolejnych wyborach i dowiedziemy tego również jesienią – komentował Kosma Złotowski.

Europoseł Janusz Zemke pogratulował konkurentom wygranej. - Zwyciężyło PiS, ale Koalicja Europejska uzyskała bardzo dobry wynik - mówił. - Jesteśmy niestety najmniejszym okręgiem wyborczym w Polsce i tu zdobycie trzech mandatów graniczy z cudem. Najprawdopodobniej więc będziemy mieli dwa mandaty – zdobędą je Kosma Złotowski z PiS i Radosław Sikorski z Koalicji Europejskiej – przypuszczał.

Marcin Sypniewski uznał uzyskany wynik Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy za satysfakcjonujący.- Jesteśmy nową siłą w Polsce. Bardzo mnie cieszy, że blisko 800 tys. Polaków zagłosowało na naszą formację - mówił.

Mówi Kosma Złotowski

Mówi Marcin Sypniewski

Mówi Janusz Zemke

Region

Ciężarówki już nie będą wjeżdżać do miasta. Lubraniec doczekał się obwodnicy [zdjęcia]

Ciężarówki już nie będą wjeżdżać do miasta. Lubraniec doczekał się obwodnicy [zdjęcia]

2024-09-20, 17:04
Za dużo mówi się o porażkach maturzystów. W Toruniu spotkali się najlepsi z najlepszych

Za dużo mówi się o porażkach maturzystów. W Toruniu spotkali się najlepsi z najlepszych

2024-09-20, 16:11
Policjanci z Bydgoszczy wciąż pomagają powodzianom. Dostarczają wodę i udrażniają drogi [zdjęcia, wideo]

Policjanci z Bydgoszczy wciąż pomagają powodzianom. Dostarczają wodę i udrażniają drogi [zdjęcia, wideo]

2024-09-20, 15:48
Światełko dla Grzesia. Bydgoskie studentki chcą uczcić pamięć pobitego na śmierć dziecka

„Światełko dla Grzesia". Bydgoskie studentki chcą uczcić pamięć pobitego na śmierć dziecka

2024-09-20, 14:30
Cały Fordon w jednym tramwaju Po bydgoskich torach z Władysławem Jagiełłą [wideo, zdjęcia]

Cały Fordon w jednym tramwaju! Po bydgoskich torach z Władysławem Jagiełłą [wideo, zdjęcia]

2024-09-20, 13:00
Tak jak zesłańcy, musieli ciąć drewno i rozpalać ogień. Młodzież pamięta o Sybirakach [zdjęcia]

Tak jak zesłańcy, musieli ciąć drewno i rozpalać ogień. Młodzież pamięta o Sybirakach [zdjęcia]

2024-09-20, 12:03
W kraju wspieramy powodzian, za oceanem zaczynamy biznes. Marszałek Całbecki w Rozmowie Dnia

W kraju wspieramy powodzian, za oceanem zaczynamy biznes. Marszałek Całbecki w „Rozmowie Dnia”

2024-09-20, 09:01
Astronomiczny jubileusz Torunia. Obserwatorium w Piwnicach i radioteleskop to duma UMK

Astronomiczny jubileusz Torunia. Obserwatorium w Piwnicach i radioteleskop to duma UMK

2024-09-20, 08:49
W Inowrocławiu wraca budżet obywatelski. Od poniedziałku zgłaszanie projektów

W Inowrocławiu wraca budżet obywatelski. Od poniedziałku zgłaszanie projektów

2024-09-20, 06:45
Czekając na rodzinę zastępczą, dom mają tutaj. Nibylandia we Włocławku ukończona [zdjęcia]

Czekając na rodzinę zastępczą, dom mają tutaj. „Nibylandia” we Włocławku ukończona! [zdjęcia]

2024-09-19, 21:11
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę