Czy warto budować osiedle na toruńskich Glinkach?

2017-02-04, 16:15  Michał Zaręba

Honorowi obywatele Torunia, były wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński i społecznicy - apelują do władz miasta o rozważenie - czy warto kontynuować budowę osiedla na toruńskich Glinkach.

W czasie II wojny światowej były tam obozy jenieckie: niemiecki i NKWD. Niedawno Fundacja Pamięć ekshumowała szczątki ponad 1400 żołnierzy niemieckich, prace wciąż trwają.
„Apelujemy o szacunek do miejsc tragedii, bez względu na pochodzenie ofiar”

Żołnierze w obozach jenieckich umierali głównie z powodu głodu i choroby. Apel poparł prof. Wojciech Polak, historyk z UMK.

Miasto odniesie się do apelu, kiedy pozna jego treść. Wcześniej Anna Kulbicka – Tondel, rzecznik prezydenta Torunia wyjaśniała, że teren planowanej inwestycji ma być przeszukany.

Prace będzie można kontynuować, pod warunkiem, że nie będzie tam żadnych ludzkich szczątków. Ewentualne kolejne odkrycia zostaną godnie upamiętnione.

Czy warto budować osiedle na toruńskich Glinkach?

Mówi prof. Wojciech Polak, historyk z UMK.

Toruń

Region

Tu na razie jest ściernisko..., a ma być skatepark. I nie tylko

„Tu na razie jest ściernisko...”, a ma być skatepark. I nie tylko

2022-01-19, 08:35
Poród na niby, ale nauka na poważnie. To możliwe w Centrum Symulacji Medycznej

Poród na niby, ale nauka na poważnie. To możliwe w Centrum Symulacji Medycznej

2022-01-19, 07:10
Uwaga OPP Nabór kandydatów do komisji konkursowych

Uwaga OPP! Nabór kandydatów do komisji konkursowych

2022-01-19, 06:10
Pieniądze dla organizacji pożytku publicznego. Warto skorzystać z konkursów

Pieniądze dla organizacji pożytku publicznego. Warto skorzystać z konkursów!

2022-01-18, 20:20
Zarzuty dla 21-latka, który w poniedziałek atakował nożem przechodniów w Toruniu

Zarzuty dla 21-latka, który w poniedziałek atakował nożem przechodniów w Toruniu

2022-01-18, 19:46
Prezydent Inowrocławia w oświadczeniu: Nie zgadzam się z zarzutami

Prezydent Inowrocławia w oświadczeniu: „Nie zgadzam się z zarzutami”

2022-01-18, 19:15
Uwaga W nocy i rano w regionie może być ślisko

Uwaga! W nocy i rano w regionie może być ślisko

2022-01-18, 19:03
Policja miała nosa. Ponad kilogram narkotyków w mieszkaniu w centrum Bydgoszczy

Policja miała nosa. Ponad kilogram narkotyków w mieszkaniu w centrum Bydgoszczy

2022-01-18, 18:50
Wybuch gazu w Sulnówku. Dwie osoby poszkodowane

Wybuch gazu w Sulnówku. Dwie osoby poszkodowane

2022-01-18, 18:10
Centrum przesiadkowe czeka na autobusy i... podróżnych

Centrum przesiadkowe czeka na autobusy i... podróżnych

2022-01-18, 17:25
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę