Ławki wracają na toruńską Starówkę

2016-04-28, 11:50  Alicja Cichocka/redakcja

Kiedyś zniknęły, ponieważ przyciągały osoby bezdomne. Obecnie ławki znów wracają na Starówkę oraz główny deptak w Toruniu.

Od lat mieszkańcy Torunia prosili o więcej ławek w strefie staromiejskiej miasta. Zarządzający toruńską Starówką tłumaczyli, że przyciągają bezdomnych. Obecnie jednak miasto zmienia politykę i na głównym deptaku oraz w przylegających do niego ulicach znów będzie można na chwilę usiąść i odpocząć.

"Tego chcą nasi mieszkańcy" - podkreśla Aleksandra Iżycka z Biura Toruńskiego Centrum Miasta zarządzającego Starówką. Ławki pojawią się przy deptaku oraz w okolicznych ulicach w tym sezonie turystycznym.

Od lat mieszkańcy Torunia prosili o więcej ławek w strefie staromiejskiej miasta

Toruń

Region

Miał laboratoria w domu i piwnicy, a na miejscu kilogramy narkotyków. [zdjęcia, wideo]

Miał laboratoria w domu i piwnicy, a na miejscu kilogramy narkotyków. [zdjęcia, wideo]

2021-09-10, 12:34
Dzikowska, Cichy, Kossakowski oraz opowieści z podróży czyli Festiwal Podróżnicy

Dzikowska, Cichy, Kossakowski oraz opowieści z podróży czyli Festiwal „Podróżnicy”

2021-09-10, 08:38
Ochrona środowiska, przemoc w rodzinie, szczepienia. O tym było na sesji

Ochrona środowiska, przemoc w rodzinie, szczepienia. O tym było na sesji

2021-09-09, 20:07
Jak wykorzystać pieniądze z Unii Konwent Marszałków Województw w Toruniu

Jak wykorzystać pieniądze z Unii? Konwent Marszałków Województw w Toruniu

2021-09-09, 19:19
Bydgoskie bilety autobusowe dla uczniów z Mroczy. Umowa podpisana

Bydgoskie bilety autobusowe dla uczniów z Mroczy. Umowa podpisana

2021-09-09, 17:51
Drony będą ścigać kłusowników. Narada służb w Borównie [wideo, zdjęcia]

Drony będą ścigać kłusowników. Narada służb w Borównie [wideo, zdjęcia]

2021-09-09, 16:56
20-latek z gminy Lubicz podał się za policjanta i okradł staruszkę [wideo]

20-latek z gminy Lubicz podał się za policjanta i okradł staruszkę [wideo]

2021-09-09, 15:00
Najpierw było zderzenie, później pożar. Obaj kierowcy zginęli na miejscu

Najpierw było zderzenie, później pożar. Obaj kierowcy zginęli na miejscu

2021-09-09, 14:11
Firma podrzuciła gminie Świecie 20 tys. ton śmieci plus robactwo i zniknęła

Firma podrzuciła gminie Świecie 20 tys. ton śmieci plus robactwo i zniknęła

2021-09-09, 12:42
Elektryczny wózek inwalidzki nagle przestał działać. Policja z Błonia pomogła

Elektryczny wózek inwalidzki nagle przestał działać. Policja z Błonia pomogła

2021-09-09, 11:59
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę