Autobus nieprzyjazny osobom niewidomym

2016-04-04, 16:27  Andrzej Krystek

Autobusy komunikacji miejskiej wyposażone są w "lektora" urządzenie powiadamiające osoby o aktualnej lokalizacji pojazdu na trasie. To informacja bardzo ważna zwłaszcza dla osób nie widomych - o ile "lektor" działa.

Do Polskiego Radia PiK dodzwonił się niewidomy Słuchacz, który niedawno w Bydgoszczy podróżował autobusem z nieczynnym "lektorem". Podróżujący dowiedział się od kierowcy pojazdu, że urządzenie jest uszkodzone. Jednocześnie odmówił osobie niewidomej informacji, co do aktualnego miejsca na trasie kursu autobusu. Kierowca stwierdził, że nie orientuje się w topografii miasta. Czy to możliwe? Czy po prostu zabrakło zwykłej ludzkiej empatii.

Sprawą zajął się Andrzej Krystek.









tasma: Kryst. interw. -niewidomy

Czy to możliwe, że kierowca autobusu z uszkodzonym "lektorem" nie zna topografii miasta? (Popołudnie z nami)

Region

Wielkie sadzenie drzew w Bydgoszczy. W najbliższym czasie głównie w Fordonie

Wielkie sadzenie drzew w Bydgoszczy. W najbliższym czasie głównie w Fordonie

2021-11-24, 09:16
Więcej odcinkowych pomiarów prędkości, także w naszym województwie

Więcej odcinkowych pomiarów prędkości, także w naszym województwie

2021-11-24, 08:15
W okolicy Gródka zaczęły się badania archeologiczne. Las kryje wiele historii

W okolicy Gródka zaczęły się badania archeologiczne. Las kryje wiele historii

2021-11-24, 07:00
W Bydgoszczy rozpoczęło się największe ćwiczenie taktyczne NATO w 2021 roku

W Bydgoszczy rozpoczęło się największe ćwiczenie taktyczne NATO w 2021 roku

2021-11-24, 06:33
Nowoczesne centrum sportu w Toruniu. Dla studentów i mieszkańców [zdjęcia]

Nowoczesne centrum sportu w Toruniu. Dla studentów i mieszkańców [zdjęcia]

2021-11-23, 21:15
Bliżej budowy obwodnic Lisewa i Brodnicy. Kiedy powstaną

Bliżej budowy obwodnic Lisewa i Brodnicy. Kiedy powstaną?

2021-11-23, 20:03
Seniorzy mają już swoje miejsce na ziemi. To kamienica w centrum Bydgoszczy

Seniorzy mają już swoje miejsce na ziemi. To kamienica w centrum Bydgoszczy!

2021-11-23, 18:00
Śmiertelny wypadek w Samszycach na DK 62. Nie żyje 73-letni kierowca

Śmiertelny wypadek w Samszycach na DK 62. Nie żyje 73-letni kierowca

2021-11-23, 16:40
Wypadek trzech aut na S5. Droga była zablokowana [zdjęcia]

Wypadek trzech aut na S5. Droga była zablokowana [zdjęcia]

2021-11-23, 15:48
GDDKiA zrobiła badania. Na drogach regionu jest coraz większy ruch

GDDKiA zrobiła badania. Na drogach regionu jest coraz większy ruch

2021-11-23, 14:20
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę