Uniwersytet Medyczny? Będzie debata!

2016-03-28, 10:47  Maciej Wilkowski

Dojdzie do debaty na temat utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy! Do debaty staną: rektor toruńskiego UMK, profesor Andrzej Tretyn oraz prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

O zorganizowanie takiej dyskusji zabiegali studenci Collegium Medicum UMK. Jak piszą na facebook'owym profilu tego wydarzenia: "Uważamy, że warto porozmawiać i wysłuchać opinii obu zainteresowanych stron - zwolenników, jak i przeciwników projektu."

Debata odbędzie się 14 kwietnia o godz. 11:00 w bydgoskiej hali Artego Arena. Już samo miejsce tego spotkania sugeruje, że może wziąć w nim udział nawet kilka tysięcy osób.

w najbliższy czwartek - 31 marca, obywatelskim projektem ustawy powołującej Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy - pod którym podpisało się 160 tysięcy osób - zajmie się Sejm RP.

Region

Dawny budynek Kolei w Bydgoszczy sprzedany. Wkrótce podpisanie umowy

Dawny budynek Kolei w Bydgoszczy sprzedany. Wkrótce podpisanie umowy

2022-11-02, 07:00
Z uzależnieniami walczą przy pomocy wioseł AZS UMK Toruń zaprasza na zajęcia

Z uzależnieniami walczą przy pomocy… wioseł! AZS UMK Toruń zaprasza na zajęcia

2022-11-01, 20:54
Pościg na dziesiątce. 40-latek uciekał kradzionym samochodem

Pościg na „dziesiątce”. 40-latek uciekał kradzionym samochodem

2022-11-01, 19:06
Zasłużyli się dla regionu... Te osoby pożegnaliśmy w ostatnim roku

Zasłużyli się dla regionu... Te osoby pożegnaliśmy w ostatnim roku

2022-11-01, 17:46
Tragedia w Książkach koło Wąbrzeźna. W pożarze zginął mężczyzna

Tragedia w Książkach koło Wąbrzeźna. W pożarze zginął mężczyzna

2022-11-01, 16:48
Andrzej Duda odwiedził grób Lecha i Marii Kaczyńskich w katedrze na Wawelu

Andrzej Duda odwiedził grób Lecha i Marii Kaczyńskich w katedrze na Wawelu

2022-11-01, 15:19
Ksiądz prof. Roszak: Wszystkich Świętych to dzień duchowej pociechy i wdzięczności

Ksiądz prof. Roszak: Wszystkich Świętych to dzień duchowej pociechy i wdzięczności

2022-11-01, 14:15
Kwestują, by ratować zabytkowe nagrobki. Zbiórki w Bydgoszczy i Toruniu

Kwestują, by ratować zabytkowe nagrobki. Zbiórki w Bydgoszczy i Toruniu

2022-11-01, 12:18
Drugie życie zniczy. Jeśli już nie potrzebujesz, zostaw je dla innych

„Drugie życie” zniczy. Jeśli już nie potrzebujesz, zostaw je dla innych!

2022-11-01, 10:55
Igloo dla osoby bezdomnej stanęło w Toruniu. To pierwsze takie schronienie w Polsce

Igloo dla osoby bezdomnej stanęło w Toruniu. To pierwsze takie schronienie w Polsce!

2022-11-01, 09:46
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę