Rozstrzygnięto przetarg na pociągi dla BiT City

2013-07-26, 12:44  Adriana Andrzejewska

5 nowoczesnych pociągów z bydgoskiej PESY ma jeździć na trasie Bydgoszcz-Toruń. Urząd Marszałkowski rozstrzygnął właśnie przetarg na dostarczenie pociągów dla szybkiej kolei metropolitalnej BiT City.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy - Newag i PESA. Ta ostatnia chce dostarczyć pociągi za prawie 16 i pół miliona za sztukę, czyli o ponad 3 miliony mniej, niż chciał Newag. Jeżeli nie będzie odwołań od rozstrzygnięcia przetargu, 4 pierwsze pociągi z PESY trafią na tory w 2014 roku, a 5 - w 2015 - wyjaśnia Agnieszka Gołębiowska, pełnomocnik zarządu województwa d/s projektów transportowych.

O pociągach, które mają jeździć w ramach BiT City w materiale Adriany Andrzejewskiej.

Region

Oficjalne i nieco mniej - uroczystości z okazji powrotu Bydgoszczy do wolnej Polski [program]

Oficjalne i nieco mniej - uroczystości z okazji powrotu Bydgoszczy do wolnej Polski [program]

2022-01-20, 08:46
Pomagają uchodźcom z Afganistanu i Białorusi. Szukają dla nich pracy i mieszkań

Pomagają uchodźcom z Afganistanu i Białorusi. Szukają dla nich pracy i mieszkań

2022-01-20, 07:45
Z Lipna do Jasienia. Wyremontowana droga oddana szybciej niż planowano

Z Lipna do Jasienia. Wyremontowana droga oddana szybciej niż planowano

2022-01-20, 06:52
Nowa Lewica: Dodatek osłonowy powinien mieć charakter stały, a nie chwilowy

Nowa Lewica: Dodatek osłonowy powinien mieć charakter stały, a nie chwilowy

2022-01-19, 21:30
Działania antyinflacyjne to za mało. Polska 2050 ma receptę na szalejące ceny

„Działania antyinflacyjne to za mało”. Polska 2050 ma receptę na szalejące ceny

2022-01-19, 21:00
24 nowe wozy dla strażaków ochotników w naszym regionie. Gdzie trafią [lista]

24 nowe wozy dla strażaków ochotników w naszym regionie. Gdzie trafią? [lista]

2022-01-19, 20:16
Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Mandat 1500 zł i 10 punktów

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Mandat? 1500 zł i 10 punktów

2022-01-19, 19:27
Coraz więcej aut na drogach regionu. Którędy najczęściej jeździmy

Coraz więcej aut na drogach regionu. Którędy najczęściej jeździmy?

2022-01-19, 18:48
Kradli w Niemczech, w Polsce rozbierali na części. Złodzieje w areszcie [wideo]

Kradli w Niemczech, w Polsce rozbierali na części. Złodzieje w areszcie [wideo]

2022-01-19, 17:03
Silny wiatr, oblodzenie, możliwe burze śnieżne. Ostrzeżenia dla naszego regionu

Silny wiatr, oblodzenie, możliwe burze śnieżne. Ostrzeżenia dla naszego regionu

2022-01-19, 15:18
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę