Zbigniew Girzyński rezygnuje ze startu w wyborach parlamentarnych i polityki

2015-07-10, 11:27  Ireneusz Sanger

Toruński poseł Zbigniew Girzyński nie wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. O decyzji poinformował na swoim blogu girzynski.pl.

"Wybory parlamentarne, a zwłaszcza walka polityczna jaka jest ich nieodzownym elementem rządzi się swoimi prawami. Nie ja to wymyśliłem i choćbym się bardzo starał nie jestem w stanie tego zmienić. Nie chcę więc, aby moja osoba i najdrobniejszy nawet pretekst były w tej walce wykorzystywane. Przez wiele lat politycznej aktywności starałem się zawsze, na tyle na ile potrafiłem, być dla mojego środowiska wsparciem, a nie obciążeniem. Ponieważ chciałbym, aby tak pozostało, w wyniku wielu w ostatnim czasie odbytych rozmów, postanowiłem nie startować w zbliżających się wyborach parlamentarnych" - napisał poseł.

Poseł w grudniu 2014 r. zrezygnował z członkostwa w Klubie Parlamentarnym Prawo i Sprawiedliwość i samej partii. Powodem miały być wątpliwości związane z podróżą zagraniczną.

Jak podkreśla zrobił to poczuciu odpowiedzialności i stara się wszystko rzetelnie wyjaśnić, przypomina też, że prokuratorskie postępowanie toczy się w sprawie.

Poseł dziękuje wszystkim, których spotkał w ciągu swoich 10 lat pracy w parlamencie i pisze o swojej przyszłości.

"Ponieważ modne stało się ostatnio „blokowanie etatów” zainteresowanych uspokajam, że na szczęście „blokowałem” dwa wiec nie trzeba się o mnie jakoś specjalnie martwić co ze mną się będzie działo. Zresztą aktywność zawodową nie ograniczę jedynie do mojej historycznej pasji, ale będę się także starał ją wykorzystać w innych, gospodarczych obszarach" - napisał Zbigniew Girzyński.

Ma też prośbę dotyczącą Odchodząc mam jedną prośbę. Na nadchodzącą kadencję parlamentu przypadnie 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na moim blogu girzynski.pl w zakładce polityka zamieściłem swego czasu tekst: „Co zrobić z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości?” Może moje tam zamieszczone pomysły nie są najlepsze? Jednego jestem jednak pewien nasze Państwo powinno te uroczystości przygotować w sposób godny. Jesteśmy to winni tym, którzy Niepodległość wywalczyli i tym, którzy przyjdą po nas ją pielęgnować.

Region

Tu na razie jest ściernisko..., a ma być skatepark. I nie tylko

„Tu na razie jest ściernisko...”, a ma być skatepark. I nie tylko

2022-01-19, 08:35
Poród na niby, ale nauka na poważnie. To możliwe w Centrum Symulacji Medycznej

Poród na niby, ale nauka na poważnie. To możliwe w Centrum Symulacji Medycznej

2022-01-19, 07:10
Uwaga OPP Nabór kandydatów do komisji konkursowych

Uwaga OPP! Nabór kandydatów do komisji konkursowych

2022-01-19, 06:10
Pieniądze dla organizacji pożytku publicznego. Warto skorzystać z konkursów

Pieniądze dla organizacji pożytku publicznego. Warto skorzystać z konkursów!

2022-01-18, 20:20
Zarzuty dla 21-latka, który w poniedziałek atakował nożem przechodniów w Toruniu

Zarzuty dla 21-latka, który w poniedziałek atakował nożem przechodniów w Toruniu

2022-01-18, 19:46
Prezydent Inowrocławia w oświadczeniu: Nie zgadzam się z zarzutami

Prezydent Inowrocławia w oświadczeniu: „Nie zgadzam się z zarzutami”

2022-01-18, 19:15
Uwaga W nocy i rano w regionie może być ślisko

Uwaga! W nocy i rano w regionie może być ślisko

2022-01-18, 19:03
Policja miała nosa. Ponad kilogram narkotyków w mieszkaniu w centrum Bydgoszczy

Policja miała nosa. Ponad kilogram narkotyków w mieszkaniu w centrum Bydgoszczy

2022-01-18, 18:50
Wybuch gazu w Sulnówku. Dwie osoby poszkodowane

Wybuch gazu w Sulnówku. Dwie osoby poszkodowane

2022-01-18, 18:10
Centrum przesiadkowe czeka na autobusy i... podróżnych

Centrum przesiadkowe czeka na autobusy i... podróżnych

2022-01-18, 17:25
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę