Włocławski keczup będzie produkowany pod inną marką

2013-06-30, 10:50  Marek Ledwosiński

Potwierdziły się nieoficjalne informacje Polskiego Radia PiK o sprzedaży fabryki keczupu we Włocławku.

Strony zawarły pisemną umowę przedwstępną. Wymaga ona jedynie formalnego zatwierdzenia przez radę nadzorczą spółki, która zakład kupiła.

Kujawskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego, należące ostatnio do ogólnopolskiej firmy Agros-Nova, zostały kupione przez Krajową Spółkę Cukrową ,"Polski Cukier".

Oznacza to zachowanie prawie 130 miejsc pracy. Nowy właściciel kupił jedynie fabrykę, bez praw do sztandarowego produktu, do słynnego włocławskiego keczupu, który pod nazwą "Keczup Włocławek" produkowany jest już w zakładach Agros-Nova w Łowiczu.

Według niepotwierdzonych wiadomości, nowy nabywca nadal będzie produkować we Włocławku keczup, ale pod inną marką.

Region

Tysiące ton makulatury płonęły w Grudziądzu. Pożar gasiło ponad stu strażaków

Tysiące ton makulatury płonęły w Grudziądzu. Pożar gasiło ponad stu strażaków

2021-05-11, 16:49
Dzieci znajdą tu nowy dom. Czternastka w Rypinie otwarta [zdjęcia]

Dzieci znajdą tu nowy dom. „Czternastka" w Rypinie otwarta [zdjęcia]

2021-05-11, 15:45
Marcin Sypniewski: Dobrobyt bierze się z ciężkiej pracy, nie z dotacji

Marcin Sypniewski: Dobrobyt bierze się z ciężkiej pracy, nie z dotacji

2021-05-11, 14:52
Dał oszustowi dostęp do komórki i stracił 40 tysięcy złotych Policja ostrzega

Dał oszustowi dostęp do komórki i stracił 40 tysięcy złotych! Policja ostrzega!

2021-05-11, 14:04
Kiedy rozpoczną się prace przygotowawcze do budowy obwodnic Brześcia, Strzelna i Kruszwicy

Kiedy rozpoczną się prace przygotowawcze do budowy obwodnic Brześcia, Strzelna i Kruszwicy?

2021-05-11, 13:32
Pierwszy mural na toruńskim Podgórzu. Co na nim będzie

Pierwszy mural na toruńskim Podgórzu. Co na nim będzie?

2021-05-11, 13:03
Odmrożenie domów pomocy społecznej. Można odwiedzać podopiecznych

„Odmrożenie” domów pomocy społecznej. Można odwiedzać podopiecznych?

2021-05-11, 12:31
Kanał Bydgoski na muralu Dlaczego nie Zbliża się okrągła rocznica

Kanał Bydgoski na muralu? Dlaczego nie? Zbliża się okrągła rocznica

2021-05-11, 10:13
Zabawa i nauka poprzez zmysły, czyli sensoryczny plac zabaw we Włocławku

Zabawa i nauka poprzez zmysły, czyli sensoryczny plac zabaw we Włocławku

2021-05-11, 07:11
Pożar składowiska opon pod Gniewkowem. Pracownik ukarany mandatem

Pożar składowiska opon pod Gniewkowem. Pracownik ukarany mandatem

2021-05-10, 21:56
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę