Alpakarnia nie będzie już działać w Ostrówku. Zostanie otwarta w nowym miejscu

2023-12-14, 13:04  Marcin Glapiak/Redakcja
Wyspa Perperuna ma być otwarta już w maju przyszłego roku/fot. ilustracyjna, Pixabay

Wyspa Perperuna ma być otwarta już w maju przyszłego roku/fot. ilustracyjna, Pixabay

Wyspa Perperuny, gdzie doszło do rzezi alpak i lamy, zostanie odbudowana – pierwsze zwierzęta już zostały zakupione. Nadal nikt nie usłyszał zarzutów w tej sprawie.

Przypomnijmy: w nocy z 7 na 8 listopada w Ostrówku w gminie Kruszwica doszło do pożaru stodoły. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, znaleźli 9 martwych alpak oraz lamę.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, alpakarnia nie będzie już znajdować się na wyspie Ostrówek. Właścicielka obiektu z obawy o własne bezpieczeństwo zamierza zbudować minizoo w jednej z nadgoplańskich miejscowości. Zakupiono już pierwsze zwierzęta. Cały czas za pośrednictwem portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka na odbudowę minizoo. Straty w wyniku podpalenia obiektu i zabicia zwierząt oblicza się na 200 tysięcy złotych. Do tej pory zebrano 32 tysiące złotych.

Wyspa Perperuny ma być otwarta już w maju przyszłego roku. Tymczasem wciąż nie wiadomo, kto dopuścił się rzezi zwierząt. Jak powiedział nam prokurator rejonowy w Inowrocławiu  Robert Szelągowski, nikomu nie przedstawiono jeszcze zarzutów i cały czas prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

Region

Policjanci apelują: Uważajmy na drogach. Najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu

Policjanci apelują: Uważajmy na drogach. Najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu

2024-11-02, 07:53
Jak inne kościoły podchodzą do dnia Wszystkich Świętych Ewangelicy obchodzą dwa święta

Jak inne kościoły podchodzą do dnia Wszystkich Świętych? Ewangelicy obchodzą dwa święta

2024-11-01, 21:27
Chryzantemy znów wypełniają polskie cmentarze. Politechnika Bydgoska pracuje nad nowymi odmianami

Chryzantemy znów wypełniają polskie cmentarze. Politechnika Bydgoska pracuje nad nowymi odmianami

2024-11-01, 20:17
Kwesta wróciła na cmentarz we Włocławku. Zbierano środki na renowację grobu miejskiego kronikarza

Kwesta wróciła na cmentarz we Włocławku. Zbierano środki na renowację grobu miejskiego kronikarza

2024-11-01, 18:03
Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

2024-11-01, 16:50
Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

„Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać”. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

2024-11-01, 15:44
Znani bydgoszczanie biorą udział w kweście. Z puszkami stoją m.in. prezydent miasta i minister

Znani bydgoszczanie biorą udział w kweście. Z puszkami stoją m.in. prezydent miasta i minister

2024-11-01, 13:12
Pamięć o nich pozostanie. Wspominamy osoby z regionu, które odeszły w ostatnim roku

Pamięć o nich pozostanie. Wspominamy osoby z regionu, które odeszły w ostatnim roku

2024-11-01, 11:52
22. kwesta na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Zbiórka na renowację pomnika wiceprezydenta miasta [zdjęcia]

22. kwesta na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Zbiórka na renowację pomnika wiceprezydenta miasta [zdjęcia]

2024-11-01, 10:47
Ten robot potrafi badać jakość wody. Studenci UKW stworzyli bioniczną meduzę

Ten robot potrafi badać jakość wody. Studenci UKW stworzyli bioniczną meduzę

2024-11-01, 09:23
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę