Ratownicy medyczni obrzuceni cegłami w Brzozie. Zniszczony ambulans [zdjęcia]

2023-03-21, 10:58  Redakcja
Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

Zniszczeniu uległ ambulans ratunkowy/fot. nadesłane

W nocy z poniedziałku na wtorek ponownie doszło do aktu agresji skierowanego w stronę ratowników medycznych. Ambulans został obrzucony kamieniami w podbydgoskiej Brzozie (gmina Nowa Wieś Wielka).

Do incydentu doszło około godz. 4.30. - Pijana i agresywna kobieta, do której medycy otrzymali wezwanie, obrzuciła ich ambulans cegłami - informuje kom. Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. - Na szczęście żaden z ratowników nie ucierpiał, natomiast uszkodzona została karetka, na karoserii której powstały wgniecenia oraz uszkodzenia lakieru. Po wszystkim kobieta zamknęła furtkę na łańcuch oraz kłódkę i weszła do domu.

38-latka w związku z uszkodzeniem mienia została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. Postawiono jej zarzut dotyczący uszkodzenia ambulansu - spowodowała straty na kwotę 15 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Za każdym razem w takich przypadkach dziwimy się, że osoby niosące pomoc zostają często popychane, szarpane, uderzane, zniesławiane czy znieważane. To skandaliczne zachowania! - komentuje Krzysztof Wiśniewski, kierownik działu organizacji usług medycznych i szkoleń Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. - Agresja to współczesny problem ochrony zdrowia, ale głównie ratownictwa medycznego. Każdy, kto pracuje w systemie państwowego ratownictwa medycznego spotkał się nie raz z agresją słowną i fizyczną ze strony pacjenta, jego kolegów lub rodziny. Ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze już nie tylko podnoszą wiedzę merytoryczną i praktyczną związaną z wykonywanym zawodem, ale coraz częściej uczą się samoobrony oraz stosowania przymusu bezpośredniego itp.

Jak dodaje, w tym roku wszyscy pracownicy medyczni z WSPR w Bydgoszczy przejdą po raz kolejny cykl szkoleń i warsztatów z policyjnymi instruktorami z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Region

Elewacja oblana farbą i pobazgrana napisami. Na monitoringu dwie osoby - ktoś je zna [wideo]

Elewacja oblana farbą i pobazgrana napisami. Na monitoringu dwie osoby - ktoś je zna? [wideo]

2024-06-18, 09:22
W tych punktach niepełnosprawni zostaną wysłuchani i zyskają realną pomoc [Rozmowa Dnia]

W tych punktach niepełnosprawni zostaną wysłuchani i zyskają realną pomoc [Rozmowa Dnia]

2024-06-18, 09:11
Śmiertelny wypadek w Wielkiej Nieszawce. Zderzenie osobówki z ciężarówką

Śmiertelny wypadek w Wielkiej Nieszawce. Zderzenie osobówki z ciężarówką

2024-06-18, 08:28
Miejskie plaże w Grudziądzu otwarte dla czworonogów Interweniował rzecznik praw obywatelskich

Miejskie plaże w Grudziądzu otwarte dla czworonogów! Interweniował rzecznik praw obywatelskich

2024-06-18, 07:51
Las nie jest dla kierowców Za wjeżdżanie quadem grożą mandat lub grzywna

Las nie jest dla kierowców! Za wjeżdżanie quadem grożą mandat lub grzywna

2024-06-18, 06:45
Zmiany na Podgórzu i Rudaku. Dwie filie biblioteki mają zostać połączone i przeniesione

Zmiany na Podgórzu i Rudaku. Dwie filie biblioteki mają zostać połączone i przeniesione

2024-06-17, 21:29
Groźnie wyglądająca kolizja w Makowiskach. Osobówka przewróciła się po zderzeniu z tirem

Groźnie wyglądająca kolizja w Makowiskach. Osobówka przewróciła się po zderzeniu z tirem

2024-06-17, 20:58
Wyciek w porcie drzewnym w Toruniu. Strażacy walczyli z ropopochodną plamą

Wyciek w porcie drzewnym w Toruniu. Strażacy walczyli z ropopochodną plamą

2024-06-17, 20:44
Liderzy Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej nagrodzeni. Siódma edycja projektu w Bydgoszczy

Liderzy „Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej” nagrodzeni. Siódma edycja projektu w Bydgoszczy

2024-06-17, 20:14
Jest wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa. Całbecki: To był dobry rok

Jest wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa. Całbecki: To był dobry rok

2024-06-17, 18:41
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę