Lód na chodnikach i na przejściach przeszkadza chyba „tylko" pieszym! [wideo, zdjęcia]

2023-02-10, 16:28  Marcin Glapiak/Janusz Wiertel/Redakcja
Przystanek autobusowy na rogu Trasy Uniwersyteckiej i ul. Wojska Polskiego w kierunku ul. Glinki. Wsiąść i wysiąść z autobusu, to nie problem. Wyzwaniem jest dojść do przystanku. (jw)

Przystanek autobusowy na rogu Trasy Uniwersyteckiej i ul. Wojska Polskiego w kierunku ul. Glinki. Wsiąść i wysiąść z autobusu, to nie problem. Wyzwaniem jest dojść do przystanku. (jw)

Niby wszystko jest jasne: ratusz odpowiada za części traktów należących do miasta, a właściciel budynków czy gruntów za swoje odcinki. Mieszkańcom zaleca się, by wybierali ścieżki bez lodu i bez śniegu. Nie zawsze jest to możliwe, co udowodnił nasz fotoreporter spacerując po Bydgoszczy.

Najbardziej niebezpiecznie są oblodzone przejścia dla pieszych. Jedno z takich miejsc jest m.in. u zbiegu ulic Dworcowej i Sobieskiego, czyli w miejscu bardzo uczęszczanym z uwagi na bliskość popularnego dyskontu. Warstwa lodu na pasach i w ich okolicy jest tam bardzo gruba. Podobnych pułapek w mieście jest więcej, co widać w załączonym materiale foto i wideo.

Sytuacja powtarza się w wielu miastach regionu, np. w Inowrocławiu, gdzie podobne utrudnienia można zgłaszać do Straży Miejskiej. Więcej w materiale Marcina Glapiaka.

Relacja Marcina Glapiaka z Inowrocławia (Popołudnie z nami)

Minął tydzień od ostatnich opadów śniegu, chodniki wciąż oblodzone. (jw)

Region

Cały Fordon w jednym tramwaju Po bydgoskich torach z Władysławem Jagiełłą [wideo, zdjęcia]

Cały Fordon w jednym tramwaju! Po bydgoskich torach z Władysławem Jagiełłą [wideo, zdjęcia]

2024-09-20, 13:00
Tak jak zesłańcy, musieli ciąć drewno i rozpalać ogień. Młodzież pamięta o Sybirakach [zdjęcia]

Tak jak zesłańcy, musieli ciąć drewno i rozpalać ogień. Młodzież pamięta o Sybirakach [zdjęcia]

2024-09-20, 12:03
W kraju wspieramy powodzian, za oceanem zaczynamy biznes. Marszałek Całbecki w Rozmowie Dnia

W kraju wspieramy powodzian, za oceanem zaczynamy biznes. Marszałek Całbecki w „Rozmowie Dnia”

2024-09-20, 09:01
Astronomiczny jubileusz Torunia. Obserwatorium w Piwnicach i radioteleskop to duma UMK

Astronomiczny jubileusz Torunia. Obserwatorium w Piwnicach i radioteleskop to duma UMK

2024-09-20, 08:49
W Inowrocławiu wraca budżet obywatelski. Od poniedziałku zgłaszanie projektów

W Inowrocławiu wraca budżet obywatelski. Od poniedziałku zgłaszanie projektów

2024-09-20, 06:45
Czekając na rodzinę zastępczą, dom mają tutaj. Nibylandia we Włocławku ukończona [zdjęcia]

Czekając na rodzinę zastępczą, dom mają tutaj. „Nibylandia” we Włocławku ukończona! [zdjęcia]

2024-09-19, 21:11
W Bydgoszczy powstanie nowy budynek Collegium Medicum UMK Tak planuje rektor

W Bydgoszczy powstanie nowy budynek Collegium Medicum UMK? Tak planuje rektor

2024-09-19, 20:08
Grudziądz będzie chronić się przed podtopieniami. Powstaną trzy zbiorniki retencyjne

Grudziądz będzie chronić się przed podtopieniami. Powstaną trzy zbiorniki retencyjne

2024-09-19, 19:16
Generał Grzmot-Skotnicki mieszkał w tej kamienicy w Bydgoszczy. Tablica odsłonięta [zdjęcia]

Generał Grzmot-Skotnicki mieszkał w tej kamienicy w Bydgoszczy. Tablica odsłonięta [zdjęcia]

2024-09-19, 18:29
Gmina Osielsko zyskała posterunek policji Od piątku mundurowi ruszają w teren [zdjęcia]

Gmina Osielsko zyskała posterunek policji! Od piątku mundurowi ruszają w teren [zdjęcia]

2024-09-19, 17:44
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę