Niedziela, 04 grudnia 2022 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-11-24, 14:29 Tatiana Adonis/Redakcja

MDK w Szwederowie odzyska blask. Niebawem wybudowana zostanie nowa scena

Wizualizacja MDK na Szwederowie po rewitalizacji. Fot.: bydgoszcz.pl
Wizualizacja MDK na Szwederowie po rewitalizacji. Fot.: bydgoszcz.pl
MDK w Szwederowie będzie miał nową scenę. Fot.: Tatiana Adonis
MDK w Szwederowie będzie miał nową scenę. Fot.: Tatiana Adonis
Młodzieżowy Dom Kultury na bydgoskim Szwederowie będzie miał nową scenę z sanitariami i szatnią. Przetarg na jej budowę został już rozstrzygnięty i wkrótce rozpoczną się prace. Inwestycja powstanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
- To scena wielofunkcyjna, będzie nam służyła latem i zimą – powiedział Adam Łętocha, dyrektor MDK-u nr 2. – Latem scena będzie rozsuwana i będzie można oglądać wszystkie zorganizowane występy. Zimą również będzie można występować na scenie, a oglądać je będzie można w sali gimnastycznej, gdzie zmieści się co najmniej 200 osób – opisał Łętocha.

Zgodnie z zasadami Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego scena zostanie udostępniona wszystkim – stwierdził Michał Sztybel, zastępca prezydenta miasta. – MDK jest otwarty na współpracę z innymi. Miejsce to będzie służyło nie tylko mieszkańcom Szwederowa, ale też wszystkim mieszkańcom Bydgoszczy – dodał Sztybel.

Scena to nie jedyny element, który zostanie przebudowany. MDK będzie mogło liczyć na połączenie z salą gimnastyczną. Ta stanie się teraz świetlicą. Wykonana zostanie również nowa elewacja zewnętrzna. Ponadto zaplanowano mniejsze prace.

Prace zrealizuje bydgoska firma Malibud. Dodajmy, że obecnie trwa głosowanie w ramach kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą zdecydować, czego chcą na swoich osiedlach. Do wydania jest 16 milionów złotych. Głosowanie trwa do 15 grudnia.
Mówi Adam Łętocha. Materiał przygotowała Tatiana Adonis
Mówi Michał Sztybel. Materiał przygotowała Tatiana Adonis
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2022-12-04, godz. 21:00 Akcja „Ciepło serca w słoiku". Sprawdźcie, gdzie można przynosić dary! Bydgoszczanie po raz kolejny mogą pomóc bezdomnym i dzieciom z domów dziecka. Trwa akcja „Ciepło serca w słoiku'. Jej organizatorzy chcą przygotować paczki… » więcej 2022-12-04, godz. 20:14 Jadą z pomocą na Ukrainę, zbierają dary. „Ludzie tam stracili wszystko!” [wideo] Fundacja Polska z Bydgoszczy przygotowuje kolejny konwój na Ukrainę. - Jedziemy tam, gdzie najbardziej Rosjanie atakują. Ludzie żyją tam w dramatycznych warunkach… » więcej 2022-12-04, godz. 19:02 Za walkę o wolną Polskę trafiały do więzień. Izba pamięci w Fordonie [wideo] Mroczny klimat celi, w której w czasach stalinowskich więziono działaczki ruchów niepodległościowych można poczuć w Izbie Pamięci otwartej w niedzielę… » więcej 2022-12-04, godz. 18:32 Palisz w domu węglem albo drewnem? Odwiedzą cię społeczni ekodoradcy Ekodoradcy będą docierać do osób potrzebujących wsparcia w wymianie ogrzewania w Toruniu. To jedno z założeń antysmogowego projektu „Społeczni ekod… » więcej 2022-12-04, godz. 17:28 Uczyli się udzielać pomocy na polu walki. Terytorialsi wyszkolili 400 ratowników Ostatnią tegoroczną edycję kursu Combat Lifesaver - Ratownika Pola Walki realizowało w minionym tygodniu Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu… » więcej 2022-12-04, godz. 12:13 Marznące opady, na drogach zrobi się bardzo ślisko! Meteorolodzy ostrzegają Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami, powodującymi gołoledź w północnej części województwa. » więcej 2022-12-04, godz. 10:42 Płonął dom w podbydgoskim Borównie. Z pożarem walczyło siedem zastępów Kilka minut po godzinie 2.00 w nocy z soboty na niedzielę, straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w podbydgoskim Borównie. Mieszkająca… » więcej 2022-12-03, godz. 22:00 Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło w obchodach 31-lecia Radia Maryja - Radio Maryja od 31 lat niesie otuchę, wsparcie, umacniając w ludzkich sercach miłość i wiarę - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 31. rocznicy… » więcej 2022-12-03, godz. 21:35 Kajko i Kokosz przejęli zamek krzyżacki w Toruniu! Dla chętnych Szkoła Latania Zjazd tyrolką, interaktywne instalacje, wystawa komiksu - od soboty w Toruniu na ruinach zamku krzyżackiego rządzą Kajko i Kokosz, bohaterowie komiksu Janusza… » więcej 2022-12-03, godz. 20:20 Tragedia w Grudziądzu. Nie żyje 8-letnia dziewczynka, która zatruła się czadem Przykre informacje napłynęły z Grudziądza. W wyniku zatrucia czadem zmarła 8-letnia dziewczynka. Zdarzenie miało miejsce w domu wielorodzinnym na ulicy … » więcej
1234567