Niedziela, 04 grudnia 2022 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-11-24, 15:37 Agata Raczek/Redakcja

Podpowiadali, jak przyciągnąć uwagę uczniów. Spotkanie o edukacji na Politechnice Bydgoskiej

To pierwsza edycja konferencji organizowanej przez Politechnikę Bydgoską/fot. Agata Raczek
To pierwsza edycja konferencji organizowanej przez Politechnikę Bydgoską/fot. Agata Raczek
To pierwsza edycja konferencji organizowanej przez Politechnikę Bydgoską/fot. Agata Raczek
To pierwsza edycja konferencji organizowanej przez Politechnikę Bydgoską/fot. Agata Raczek
Jak kreatywnie poprowadzić zajęcia - między innymi tego dotyczyły prelekcje podczas konferencji „Politechnika dialogu – porozmawiajmy o przyszłości edukacji”. Politechnika Bydgoska na swoje wydarzenie zaprosiła nauczycieli z całej Polski.
W programie znalazły się prelekcje z zakresu psychologii, coachingu, teorii edukacji czy innowacji w dydaktyce. W czym uczestnicy upatrują przyszłości edukacji?

- Przyszłość widzę przy dobrym wykorzystania potencjału, dobrego pomysłu, i świadomości tego, czym jest ta prawdziwa edukacja i rozwój: że rozwój potrzebuje emocji, kierunku, planu. Dlatego stworzyliśmy projekt „Rozegraj dobrą lekcję” i chcemy zaprosić wszystkich nauczycieli, wszystkie szkoły do upowszechniania naszej idei i wprowadzania aktywnych metod uczenia, dzięki którym nauka daje frajdę, i jednocześnie treść, która kształtuje iw wychowuje naszą młodzież i dzieci - mówi Wojciech Grzybowski, właściciel firmy Alegra.pl, lider projektu „Rozegraj dobrą lekcję”.

- Początkowe prelekcje o coachingu były bardzo ciekawe, oczywiście to też jest temat do wdrożenia w szkole, bardziej nowoczesny niż obecnie możemy doświadczać tego w naszym systemie oświaty - ocenia Arkadiusz Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół rolniczych w Grudziądzu.

W ramach wydarzenia przygotowano też ekspozycję, gdzie można zapoznać się z wydawnictwami oświatowymi i inicjatywami edukacyjnymi. Odbywają się tam również zajęcia pokazowe dla nauczycieli. W strefie dobrych praktyk prezentują się natomiast przedsiębiorstwa zainteresowane organizacją praktyk zawodowych dla uczniów szkól średnich w regionie. 

Konferencja została zorganizowana po raz pierwszy, we współpracy ze szkołami średnimi.

Więcej w materiale Agaty Raczek.
Materiał Agaty Raczek (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2022-12-04, godz. 21:00 Akcja „Ciepło serca w słoiku". Sprawdźcie, gdzie można przynosić dary! Bydgoszczanie po raz kolejny mogą pomóc bezdomnym i dzieciom z domów dziecka. Trwa akcja „Ciepło serca w słoiku'. Jej organizatorzy chcą przygotować paczki… » więcej 2022-12-04, godz. 20:14 Jadą z pomocą na Ukrainę, zbierają dary. „Ludzie tam stracili wszystko!” [wideo] Fundacja Polska z Bydgoszczy przygotowuje kolejny konwój na Ukrainę. - Jedziemy tam, gdzie najbardziej Rosjanie atakują. Ludzie żyją tam w dramatycznych warunkach… » więcej 2022-12-04, godz. 19:02 Za walkę o wolną Polskę trafiały do więzień. Izba pamięci w Fordonie [wideo] Mroczny klimat celi, w której w czasach stalinowskich więziono działaczki ruchów niepodległościowych można poczuć w Izbie Pamięci otwartej w niedzielę… » więcej 2022-12-04, godz. 18:32 Palisz w domu węglem albo drewnem? Odwiedzą cię społeczni ekodoradcy Ekodoradcy będą docierać do osób potrzebujących wsparcia w wymianie ogrzewania w Toruniu. To jedno z założeń antysmogowego projektu „Społeczni ekod… » więcej 2022-12-04, godz. 17:28 Uczyli się udzielać pomocy na polu walki. Terytorialsi wyszkolili 400 ratowników Ostatnią tegoroczną edycję kursu Combat Lifesaver - Ratownika Pola Walki realizowało w minionym tygodniu Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu… » więcej 2022-12-04, godz. 12:13 Marznące opady, na drogach zrobi się bardzo ślisko! Meteorolodzy ostrzegają Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami, powodującymi gołoledź w północnej części województwa. » więcej 2022-12-04, godz. 10:42 Płonął dom w podbydgoskim Borównie. Z pożarem walczyło siedem zastępów Kilka minut po godzinie 2.00 w nocy z soboty na niedzielę, straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w podbydgoskim Borównie. Mieszkająca… » więcej 2022-12-03, godz. 22:00 Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło w obchodach 31-lecia Radia Maryja - Radio Maryja od 31 lat niesie otuchę, wsparcie, umacniając w ludzkich sercach miłość i wiarę - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 31. rocznicy… » więcej 2022-12-03, godz. 21:35 Kajko i Kokosz przejęli zamek krzyżacki w Toruniu! Dla chętnych Szkoła Latania Zjazd tyrolką, interaktywne instalacje, wystawa komiksu - od soboty w Toruniu na ruinach zamku krzyżackiego rządzą Kajko i Kokosz, bohaterowie komiksu Janusza… » więcej 2022-12-03, godz. 20:20 Tragedia w Grudziądzu. Nie żyje 8-letnia dziewczynka, która zatruła się czadem Przykre informacje napłynęły z Grudziądza. W wyniku zatrucia czadem zmarła 8-letnia dziewczynka. Zdarzenie miało miejsce w domu wielorodzinnym na ulicy … » więcej
1234567