Koronawirus odstraszał chorych na raka. Teraz Centrum Onkologii ma więcej pacjentów

2022-08-24, 10:09  Redakcja
Centrum Onkologii w Bydgoszczy./fot. co.bydgoszcz.pl

Centrum Onkologii w Bydgoszczy./fot. co.bydgoszcz.pl

W bydgoskim Centrum Onkologii przybyło pacjentów „popandemicznych”. Trudniejszy dostęp do lekarzy i strach przed pojawianiem się w szpitalach z powodu koronawirusa spowodowały u niektórych chorych opóźnienie w leczeniu.

Nie zwlekajmy z ratowaniem zdrowia - zaapelował dyrektor Centrum Onkologii, profesor Janusz Kowalewski. - Oczywiście okres pandemii przyhamował dopływ pacjenta. Widzimy jednak, że pacjentów chorych na nowotwory złośliwe jest teraz dużo więcej – powiedział Kowalewski.

- Zawsze stoimy na stanowisku, że u każdego pacjenta można dopasować odpowiedni proces leczenia w zależności od zaawansowania nowotworu. Nie czekajmy, na to, co będzie, nie bójmy się pandemii. Mamy taki reżim sanitarny, że nie pacjent nie powinien się bać przyjść zadbać o siebie pod kątem onkologicznym – dodał dyrektor Centrum Onkologii.

Najczęściej występującym i najbardziej śmiertelnym nowotworem jest rak płuc. W Bydgoskim Centrum Onkologii jest on leczony kompleksowo na wszelkie dostępne sposoby, co potwierdza europejski certyfikat. Podobnie, przez wiele metod leczenia w jednym miejscu, prowadzona jest opieka nad chorymi na raka piersi, co zwiększa szanse na przeżycie i brak nawrotów choroby.

Materiał przygotowała Monika Siwak

Region

Jak zginęła para pod Grudziądzem To mogło być rozszerzone samobójstwo

Jak zginęła para pod Grudziądzem? „To mogło być rozszerzone samobójstwo"

2020-01-13, 13:15
Orkiestra zagrała, w sztabach liczą pieniądze. Ile udało się zebrać w regionie

Orkiestra zagrała, w sztabach liczą pieniądze. Ile udało się zebrać w regionie?

2020-01-13, 12:28
Sami przez to przeszli, więc chcą pomagać. Telefon dla niewidomych i tracących wzrok

Sami przez to przeszli, więc chcą pomagać. Telefon dla niewidomych i tracących wzrok

2020-01-13, 11:56
Minister Ardanowski: Dusimy się od nadmiaru żywności, za dużo jej marnujemy

Minister Ardanowski: Dusimy się od nadmiaru żywności, za dużo jej marnujemy

2020-01-13, 10:51
Wypadek na Szosie Lubickiej w Toruniu. Nie kursują tramwaje nr 1 i 5

Wypadek na Szosie Lubickiej w Toruniu. Nie kursują tramwaje nr 1 i 5

2020-01-13, 08:35
Na Osowej Górze będzie nowy posterunek policji. Kiedy koniec budowy

Na Osowej Górze będzie nowy posterunek policji. Kiedy koniec budowy?

2020-01-13, 08:12
Konkursy na promowanie Bydgoszczy. Masz pomysł Są pieniądze na realizację

Konkursy na promowanie Bydgoszczy. Masz pomysł? Są pieniądze na realizację!

2020-01-13, 07:03
Wielka Ściskawa stała się sławna. Ściskają się już nie tylko w Toruniu

Wielka Ściskawa stała się sławna. Ściskają się już nie tylko w Toruniu!

2020-01-12, 21:03
W Chełmnie morsowali, w Świeciu biegali i jeździli. Wszystko dla Orkiestry

W Chełmnie morsowali, w Świeciu biegali i jeździli. Wszystko dla Orkiestry!

2020-01-12, 19:33
Stare auta i komórki. Koncerty i zawody. 28. Finał WOŚP w Bydgoszczy [wideo]

Stare auta i komórki. Koncerty i zawody. 28. Finał WOŚP w Bydgoszczy [wideo]

2020-01-12, 17:59
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę