Piątek, 19 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Bolesława, Juliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-07-04, 13:59 Tatiana Adonis/Redakcja

Strajk MZK. Władze miasta wzmacniają komunikację zastępczą

Od poniedziałku więcej autobusów na bydgoskich ulicach. Fot. Archiwum
Od poniedziałku więcej autobusów na bydgoskich ulicach. Fot. Archiwum
Od poniedziałku więcej autobusów na bydgoskich ulicach. Dodatkowe pojazdy wzmacniają awaryjną siatkę połączeń, która od ponad tygodnia obowiązuje w Bydgoszczy.
Komunikację zastępczą wprowadzono z powodu strajku załogi MZK. Końca protestu nie widać, więc drogowcy wzmacniają tymczasową komunikację korzystając z usług innych przewoźników. Mimo to nadal są miejsca, gdzie autobusy nie dojeżdżają.

Do tej pory w związku ze strajkiem jeździło 45 autobusów, teraz jest ich około 70. Należy jednak pamiętać, że to 1/3 wszystkich pojazdów, które powinny jeździć po mieście. W dodatku po mieście nie kursuje ponad 60 tramwajów.

– Wzmocniliśmy tę siatkę awaryjną, dzięki temu autobusy nie jeżdżą tylko raz, czy dwa razy na godzinę, a 3-4 razy, ale nadal mogą być problemy z dojazdem np. do Myślęcinka, portu lotniczego, na ul. Cmentarną, Kamienną. Nie kursują też autobusy nocne i międzygminne – powiedział Tomasz Okoński z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Już we wtorek (05.07) odbędzie się kolejne posiedzenie komisji doraźnej w sprawie MZK. Wśród zaproszonych gości oprócz prezydenta Bydgoszczy i przewodniczącego związków zawodowych zaproszony został skarbnik miasta i przedstawiciel Zarządu Dróg.
Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2022-08-19, godz. 09:35 Dzieciom z półkolonii odebrało mowę na zajęciach teatralnych! [wideo] Czy świat bez słów jest możliwy? Sprawdzają to najmłodsi mieszkańcy Ciechocinka, którzy uczestniczą w półkoloniach artystycznych w Miejskim Centrum… » więcej 2022-08-18, godz. 21:28 Siostrzaństwo to motyw główny. Zbliża się festiwal „Lato Wolnej Miłości" Dyskusje, warsztaty, wydarzenia kulturalne - to wszystko złoży się na festiwal „Lato Wolnej Miłości', który po raz czwarty odbędzie się w Bydgoszczy. » więcej 2022-08-18, godz. 20:40 Historia muralami pisana. Tak będzie w Starym Fordonie, ale najpierw konkurs Cztery murale mają do końca przyszłego roku pokryć zewnętrzne mury Aresztu Śledczego w bydgoskim Starym Fordonie. Miejscowi społecznicy robią wszystko… » więcej 2022-08-18, godz. 19:25 Coraz bliżej do modernizacji instalacji Remondisu przy ul. Inwalidów. Smród zniknie Spółka Remondis Bydgoszcz złożyła wniosek o pozwolenie na budowę w związku z modernizacją i hermetyzacją instalacji do mechaniczno - biologicznego przetwarzania… » więcej 2022-08-18, godz. 17:43 Czy dwa przystanki kolejowe w Bydgoszczy będą miały nowe nazwy? O zmianę nazw przystanków pytał prezydenta miasta w interpelacji radny PiS Jarosław Wenderlich. Chodzi m.in. o fordoński przystanek „Bydgoszcz Akademia'… » więcej 2022-08-18, godz. 17:00 Mieszkańcy gm. Dobrcz w tym roku nie doczekają się tradycyjnych dożynek Trwa spór o dożynki w Dobrczu. Choć już wiadomo, że ze względu na napięty budżet, pandemię i ukraińskich gości impreza w tym roku się nie odbędzie… » więcej 2022-08-18, godz. 16:18 Pomoc wciąż potrzebna i ważne, by pomagać mądrze [wideo] Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy - mówią wolontariusze i apelują do bydgoszczan o dalsze wsparcie. Przypominają, że za kilka dni od wybuchu wojny… » więcej 2022-08-18, godz. 15:20 Nie tylko BIP, prasa i strona internetowa. I US w Bydgoszczy zamieszcza ogłoszenia w popularnym serwisie internetowym Pierwszy Urząd Skarbowy w Bydgoszczy - jako jedyny w Polsce - zaczął zamieszczać ogłoszenia o licytacjach nieruchomości i ruchomości w popularnym, internetowym… » więcej 2022-08-18, godz. 14:18 Dwoje młodych ludzi z Grudziądza zabiło swoje dziecko? Sprawę wyjaśnia prokuratura 17-latka z Grudziądza usłyszała zarzut zabójstwa noworodka i trafiła na trzy miesiące do aresztu. Szczątki dziecka znaleziono w odludnej części miasta… » więcej 2022-08-18, godz. 13:14 „Nowe spojrzenie - nowe możliwości” - podsumowanie efektów programu Projekty skierowane do matek powracających na rynek pracy i wykorzystanie nowych technologii w nauce zawodu czy doradztwie zawodowym - to niektóre pomysły realizowane… » więcej
1234567