Poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-06-23, 16:05 Michał Zaręba/Redakcja

Szpital na Bielanach przejmie lekarzy i otworzy własny oddział hematologii?

Wojewódzki szpital w Toruniu jest gotowy do przejęcia specjalistów, którzy odchodzą z oddziału hematologii miejskiej lecznicy/fot. Archiwum
Wojewódzki szpital w Toruniu jest gotowy do przejęcia specjalistów, którzy odchodzą z oddziału hematologii miejskiej lecznicy/fot. Archiwum
- Wojewódzki szpital w Toruniu jest gotowy do przejęcia specjalistów, którzy odchodzą z oddziału hematologii miejskiej lecznicy - powiedział Polskiemu Radiu PiK marszałek Piotr Całbecki.
Jak informowaliśmy, 11 specjalistów z oddziału hematologii szpitala miejskiego w Toruniu nie porozumiało się z dyrekcją i 1 lipca odchodzi z pracy. Nie pomogły protesty pacjentów, ani wizyta wiceministra zdrowia Waldemara Kraski.

- Dzisiaj rozmawiałem z panią dyrektor szpitala wojewódzkiego Sylwią Sobczak i cała grupa lekarzy, ale i chyba część pielęgniarek i personelu, który do tej pory wciąż pracuje w szpitalu miejskim, zadeklarowała przejście i utworzenie oddziału hematologii i transplantologii szpiku kostnego na Bielanach – mówi marszałek Piotr Całbecki. - Od strony technicznej i organizacyjnej taka możliwość istnieje.

Jak dodaje marszałek, dyrektor uczyniła już pierwsze kroki formalne, aby taki oddział powstał. - Oczywiście istnieją stosowne procedury, aby tak się stało - licencja kontraktu, być może jakieś inne rozwiązania. Szkoda, że się tak dzieje, ale pacjent jest najważniejszy. Jako, że jesteśmy instytucją publiczną, szpital na Bielanach jest gotów przyjąć cały ten personel i rozpocząć pracę niemalże natychmiast - mówi Piotr Całbecki.

Na stronie miejskiej lecznicy dyrekcja szpitala zapewnia, że pacjenci oddziału hematologii i transplantacji szpiku mają zapewnioną opiekę i nie jest planowana żadna przerwa w działaniu oddziału czy ograniczenie udzielanych świadczeń zdrowotnych.
Relacja Michała Zaręby

Wiadomości lokalne

2022-07-03, godz. 17:58 Pikieta pracowników MZK na Starym Rynku w Bydgoszczy. Chcą zarabiać więcej [zdjęcia] Pracownicy MZK w Bydgoszczy nie rezygnują z walki o wyższe wynagrodzenia. W niedzielne popołudnie manifestowali przed budynkiem Ratusza, wspólnie ze swoimi… » więcej 2022-07-03, godz. 16:30 Zakończyły się targi rolnicze oraz utrudnienia na dk 10 w Minikowie Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 10 w Minikowie. Wcześniej trasa była zablokowana z powodu dużego natężenia ruchu związanego z targami… » więcej 2022-07-03, godz. 14:04 Nocny pokaz balonów na zawodach Rypin Cup Balonowy Puchar Polski 2022 [wideo, galeria] W Rypinie trwa festiwal połączony z zawodami o randze Pucharu Polski. Przyjechało ponad 20 ekip. » więcej 2022-07-03, godz. 10:00 ZDMiKP: od poniedziałku więcej autobusów na linach zastępczych w Bydgoszczy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zapowiedział zwiększenie od poniedziałku liczby autobusów na liniach zastępczych, obsługiwanych… » więcej 2022-07-02, godz. 17:30 Rycerskie szranki na golubskim zamku. Historia i rozrywka w jednym W Golubiu-Dobrzyniu trwa 46. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. W programie konne turnieje zręcznościowe, turniej młodych rycerzy czy turniej kruszenia… » więcej 2022-07-02, godz. 15:56 Atrakcje dla dzieci i dorosłych. Festyn rodzinny w Myślęcinku Można nauczyć się jeździć na rolkach, pograć w planszówki i przejechać się kolejką. Wspólnej zabawie towarzyszą Targi Familijne. „Radosne i bezpieczne… » więcej 2022-07-02, godz. 13:00 Grosz do grosza, a będzie kokosza. W Nakle uczyli dzieci zarządzać pieniędzmi Wszystko w ramach projektu pod hasłem „Małe Miasto Nakło nad Notecią” organizowanego przez Fundację Teraz Wy i Fundację BGK. » więcej 2022-07-02, godz. 12:00 By wakacje były zdrowe i bezpieczne. Piknik NFZ w Bydgoszczy Można skorzystać z darmowych badań, sprawdzić skład swojego ciała, wyrobić kartę EKUZ i skonsultować się ze specjalistami. Wszystko w ramach Rodzinnego… » więcej 2022-07-02, godz. 10:05 Metropolia Bydgoszcz wspólnie wykorzysta europejskie środki Trwają przygotowania do realizacji nowego pakietu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli ważnych zadań finansowanych z wykorzystaniem europejskich… » więcej 2022-07-02, godz. 08:02 Rowerem bezpiecznie do Janowa lub nad Zalew Koronowski Zakończyła się budowa drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244. Inwestycja pozwoliła połączyć kilka istniejących dróg rowerowych na terenie… » więcej
1234567