Poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-05-26, 18:35 Michał Zaręba/Redakcja

Drożeje ciepło w Inowrocławiu. Co będzie jesienią?

Konferencja na temat sytuacji energetycznej. Fot. Michał Zaręba
Konferencja na temat sytuacji energetycznej. Fot. Michał Zaręba
Od 8 czerwca w Inowrocławiu cena za energię cieplną wzrośnie o ok. 10 procent – przekazał na konferencji prasowej Piotr Pawlak, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu. Na wzrost cen ma wpływ sytuacja na rynku paliw oraz embargo na rosyjski węgiel. Niewykluczone, że na jednej podwyżce się nie zakończy.
– Jeżeli mówimy o kolejnych podwyżkach, wszystko będzie zależało od tego, jakie koszty poniesiemy związane z zakupem paliwa, jakim jest miał węglowy. Działamy na kilku frontach. Naszym głównym dostawcą jest Polska Grupa Górnicza – powiedział prezes ZEC w Inowrocławiu.

– Oczekujemy wsparcia ze strony rządu i większej aktywności niż do tej pory. Mówię to z całą odpowiedzialnością. Sytuacja ciepłownictwa w Polsce jest bardzo bardzo poważna. Nas obchodzi to, co stanie się we wrześniu, październiku, listopadzie lub grudniu tego roku. Mówię to z poczucia głębokiej odpowiedzialności za zapewnienie ciepłej wody, ale i ogrzewania w mieszkaniach inowrocławskich rodzin – powiedział Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

– Staramy się zmniejszyć wykorzystanie paliwa węglowego i zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii. Zważywszy jednak na okoliczności, zwracamy się do naszych odbiorców z apelem o racjonalne korzystanie z energii cieplnej w zakresie ogrzewania mieszkań, jak również korzystania z ciepłej wody użytkowej – dodał Piotr Pawlak.

ZEC dostarcza ciepło do ponad połowy mieszkańców Inowrocławia.
Drożeje ciepło w Inowrocławiu. Co będzie jesienią? (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2022-07-03, godz. 17:58 Pikieta pracowników MZK na Starym Rynku w Bydgoszczy. Chcą zarabiać więcej [zdjęcia] Pracownicy MZK w Bydgoszczy nie rezygnują z walki o wyższe wynagrodzenia. W niedzielne popołudnie manifestowali przed budynkiem Ratusza, wspólnie ze swoimi… » więcej 2022-07-03, godz. 16:30 Zakończyły się targi rolnicze oraz utrudnienia na dk 10 w Minikowie Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 10 w Minikowie. Wcześniej trasa była zablokowana z powodu dużego natężenia ruchu związanego z targami… » więcej 2022-07-03, godz. 14:04 Nocny pokaz balonów na zawodach Rypin Cup Balonowy Puchar Polski 2022 [wideo, galeria] W Rypinie trwa festiwal połączony z zawodami o randze Pucharu Polski. Przyjechało ponad 20 ekip. » więcej 2022-07-03, godz. 10:00 ZDMiKP: od poniedziałku więcej autobusów na linach zastępczych w Bydgoszczy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zapowiedział zwiększenie od poniedziałku liczby autobusów na liniach zastępczych, obsługiwanych… » więcej 2022-07-02, godz. 17:30 Rycerskie szranki na golubskim zamku. Historia i rozrywka w jednym W Golubiu-Dobrzyniu trwa 46. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. W programie konne turnieje zręcznościowe, turniej młodych rycerzy czy turniej kruszenia… » więcej 2022-07-02, godz. 15:56 Atrakcje dla dzieci i dorosłych. Festyn rodzinny w Myślęcinku Można nauczyć się jeździć na rolkach, pograć w planszówki i przejechać się kolejką. Wspólnej zabawie towarzyszą Targi Familijne. „Radosne i bezpieczne… » więcej 2022-07-02, godz. 13:00 Grosz do grosza, a będzie kokosza. W Nakle uczyli dzieci zarządzać pieniędzmi Wszystko w ramach projektu pod hasłem „Małe Miasto Nakło nad Notecią” organizowanego przez Fundację Teraz Wy i Fundację BGK. » więcej 2022-07-02, godz. 12:00 By wakacje były zdrowe i bezpieczne. Piknik NFZ w Bydgoszczy Można skorzystać z darmowych badań, sprawdzić skład swojego ciała, wyrobić kartę EKUZ i skonsultować się ze specjalistami. Wszystko w ramach Rodzinnego… » więcej 2022-07-02, godz. 10:05 Metropolia Bydgoszcz wspólnie wykorzysta europejskie środki Trwają przygotowania do realizacji nowego pakietu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli ważnych zadań finansowanych z wykorzystaniem europejskich… » więcej 2022-07-02, godz. 08:02 Rowerem bezpiecznie do Janowa lub nad Zalew Koronowski Zakończyła się budowa drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244. Inwestycja pozwoliła połączyć kilka istniejących dróg rowerowych na terenie… » więcej
1234567