Poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-05-17, 06:51 Tatiana Adonis/Redakcja

Razem pomagają uchodźcom. Wsparcie dla organizacji z Inowrocławia [wideo]

Umowy przekazał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz/fot. Tatiana Adonis
Umowy przekazał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz/fot. Tatiana Adonis
Kolejne organizacje z Kujaw i Pomorza zaangażowane w pomoc uchodźcom otrzymały finansowe wsparcie. Tym razem środki na zakup m.in. żywności trafiły do Stowarzyszenia Alter Ino oraz Fundacji Juvenia z Inowrocławia.
Umowy przekazał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Podziękował za dotychczasową pomoc, której udzielają uchodźcom mieszkańcy, jak i stowarzyszenia czy fundacje. Przedstawicielom inowrocławskich organizacji Mikołaj Bogdanowicz wręczył umowy, dzięki którym będą mogły pomagać dalej. – Pieniądze przeznaczone zostaną na tę pomoc, którą między innymi tutaj widać – żywność czy ubrania. Zapewniamy również, że jeśli organizacje będą się rozwijały, pomoc dalej będzie udzielana – mówił wojewoda.

– Bardzo się cieszymy, że wspólna akcja pomocy Ukraińcom łączy ludzi o różnych poglądach czy pasjach – dodał Bartosz Ogórkowski, prezes stowarzyszenia Alter Ino.

– Znamy się tutaj wszyscy, bo współpracujemy – mówił Rafał Mikołajczak, prezes Fundacji Juvenia. – Wymieniamy też potrzebne towary między punktami. Apeluję – nie przyzwyczajajmy się do wojny!

Urząd Wojewódzki współpracuje obecnie z 19 organizacjami, które niosą pomoc uchodźcom. Obecnie w naszym regionie przebywa przeszło 38 tys. Ukraińców, którym nadano numer PESEL. Prawie 7 tys. z nich znajduje się w obiektach organizowanych np. hotelach, pozostali wynajmują lokum na własną rękę albo przebywają w polskich domach.
Relacja Tatiany Adonis
Umowy przekazał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz/wideo: Tatiana Adonis

Wiadomości lokalne

2022-07-03, godz. 17:58 Pikieta pracowników MZK na Starym Rynku w Bydgoszczy. Chcą zarabiać więcej [zdjęcia] Pracownicy MZK w Bydgoszczy nie rezygnują z walki o wyższe wynagrodzenia. W niedzielne popołudnie manifestowali przed budynkiem Ratusza, wspólnie ze swoimi… » więcej 2022-07-03, godz. 16:30 Zakończyły się targi rolnicze oraz utrudnienia na dk 10 w Minikowie Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 10 w Minikowie. Wcześniej trasa była zablokowana z powodu dużego natężenia ruchu związanego z targami… » więcej 2022-07-03, godz. 14:04 Nocny pokaz balonów na zawodach Rypin Cup Balonowy Puchar Polski 2022 [wideo, galeria] W Rypinie trwa festiwal połączony z zawodami o randze Pucharu Polski. Przyjechało ponad 20 ekip. » więcej 2022-07-03, godz. 10:00 ZDMiKP: od poniedziałku więcej autobusów na linach zastępczych w Bydgoszczy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zapowiedział zwiększenie od poniedziałku liczby autobusów na liniach zastępczych, obsługiwanych… » więcej 2022-07-02, godz. 17:30 Rycerskie szranki na golubskim zamku. Historia i rozrywka w jednym W Golubiu-Dobrzyniu trwa 46. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. W programie konne turnieje zręcznościowe, turniej młodych rycerzy czy turniej kruszenia… » więcej 2022-07-02, godz. 15:56 Atrakcje dla dzieci i dorosłych. Festyn rodzinny w Myślęcinku Można nauczyć się jeździć na rolkach, pograć w planszówki i przejechać się kolejką. Wspólnej zabawie towarzyszą Targi Familijne. „Radosne i bezpieczne… » więcej 2022-07-02, godz. 13:00 Grosz do grosza, a będzie kokosza. W Nakle uczyli dzieci zarządzać pieniędzmi Wszystko w ramach projektu pod hasłem „Małe Miasto Nakło nad Notecią” organizowanego przez Fundację Teraz Wy i Fundację BGK. » więcej 2022-07-02, godz. 12:00 By wakacje były zdrowe i bezpieczne. Piknik NFZ w Bydgoszczy Można skorzystać z darmowych badań, sprawdzić skład swojego ciała, wyrobić kartę EKUZ i skonsultować się ze specjalistami. Wszystko w ramach Rodzinnego… » więcej 2022-07-02, godz. 10:05 Metropolia Bydgoszcz wspólnie wykorzysta europejskie środki Trwają przygotowania do realizacji nowego pakietu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli ważnych zadań finansowanych z wykorzystaniem europejskich… » więcej 2022-07-02, godz. 08:02 Rowerem bezpiecznie do Janowa lub nad Zalew Koronowski Zakończyła się budowa drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244. Inwestycja pozwoliła połączyć kilka istniejących dróg rowerowych na terenie… » więcej
1234567