Piątek, 30 września 2022 r.   Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronim
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2021-11-30, 07:46 Michał Zaręba/Redakcja

Wzrośnie stawka godzinowa w żłobkach. Inowrocław podnosi opłaty dla rodziców

Inowrocławscy radni podwyższyli opłaty za pobyt dzieci w miejskich żłobkach/fot. Pixabay
Inowrocławscy radni podwyższyli opłaty za pobyt dzieci w miejskich żłobkach/fot. Pixabay
Inowrocławscy radni podwyższyli opłaty za pobyt dzieci w miejskich żłobkach. Przeciw była Zjednoczona Prawica.
Zmiany miasto tłumaczy m.in wzrostem płacy minimalnej oraz planowanymi podwyżkami cen prądu. Stawka godzinowa wzrośnie o 20 groszy. - To nie jest dobry krok. Powinniśmy w każdym momencie wspierać osoby, które chcą mieć dzieci i wychodzić im naprzeciw, żeby koszty utrzymania dzieci były jak najmniejsze. Widzimy przecież, jak wygląda demografia - tym bardziej demografia w Inowrocławiu – komentował radny PiS Marcin Wroński.

- Ten problem dotyczy nie tylko miasta Inowrocławia, ale wszystkich praktycznie miast. Jest to problem wynikający z niżu demograficznego, który pogłębia się, pomimo istnienia programu 500 plus - odpowiedział przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski.

W Inowrocławiu od nowego roku średnio o 3,6 proc. wzrośnie podatek od środków transportowych. Po burzliwej dyskusji rada zgodziła się na blisko dwukrotną podwyżkę wynagrodzenia prezydenta. Uwzględniając wszystkie dodatki zarobki Ryszarda Brejzy wzrosną do ponad 20 tys zł. Przypomnijmy uposażenia samorządowców zostały obniżone odgórnie w 2018 roku.
Mówią Marcin Wroński i Tomasz Marcinkowski

Dla rodziny

2022-09-30, godz. 07:48 Jeżozwierze afrykańskie z bydgoskiego zoo. Ludzkim głosem o zwierzętach [wideo] W naszym piątkowym cyklu wideo tym razem odwiedzamy Jeżynkę i Malinkę - jeżozwierze afrykańskie z bydgoskiego Ogrodu Zoologicznego. » więcej 2022-09-29, godz. 19:48 „Uśmiech sióstr to balsam na nasze troski”. Prezenty dla potrzebujących [wideo] Bigos, domowe ciasto i paczki żywnościowe - to wszystko czekało dziś na potrzebujących w ramach akcji ,,Gotujemy - Pomagamy - Podajemy dalej’’, którą… » więcej 2022-09-28, godz. 14:42 Laboratorium Przyszłości odwiedza nasz region. „Szkoły mają być nowoczesne” Mobilne Laboratoria Przyszłości wyruszyły w trasę po województwie kujawsko-pomorskim. W środę warsztaty odbywają się w Piaskach w powiecie grudziądz… » więcej 2022-09-28, godz. 11:00 100 lat minęło jak jeden dzień. Medal od marszałka województwa dla Pani Marianny Marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis otrzymała Pani Marianna Stankiewicz, która świętowała we wtorek setne urodziny. » więcej 2022-09-27, godz. 20:00 Jaki to ptak? Odpowiedzi można szukać na nowej ścieżce edukacyjnej w Toruniu Jak wygląda ptactwo zamieszkujące tereny miejskie i parkowe? Można się o tym przekonać odwiedzając ekologiczną ścieżkę otwartą przy Europejskim Centrum… » więcej 2022-09-26, godz. 16:56 Dzieci rysowały, policja nagradzała. Efekty można zobaczyć w muzeum [laureaci] Wystawa prac dzieci, które wzięły udział w konkursach plastycznych zorganizowanych przez Komendę Miejską Policji otwarta została w bydgoskim Muzeum Okr… » więcej 2022-09-26, godz. 07:00 Samorządowcy pokonali na boisku dziennikarzy, ale tak naprawdę wygrało dobro! [zdjęcia] Rodzinny piknik i Wielki Mecz Charytatywny - dziennikarze kontra samorządowcy - takie wydarzenie odbyło się w niedzielę na stadionie miejskim w Fordonie. Udało… » więcej 2022-09-25, godz. 11:00 Przenieś się do świata fantazji. Baśniowy Ogród Świateł w Bydgoszczy [wideo, zdjęcia] Drugi raz w Bydgoszczy gości wyjątkowe wydarzenie - Baśniowy Ogród Świateł. Jeszcze w niedzielę (25 września) tuż po zmroku świetlne instalacje przeniosą… » więcej 2022-09-25, godz. 09:51 „Na jesieni świat się mieni”. Dary lata kupisz na targu we Włocławku VII Włocławski targ z darami lata odbędzie się w niedzielę (25 września) na placu przy Muzeum Etnograficznym we Włocławku. » więcej 2022-09-23, godz. 17:49 Bydgoszcz rozbłyśnie, w Toruniu zbierają grzyby. Baw się w weekend! [przewodnik] Pierwsze dni jesieni na Kujawach i Pomorzu są pełne bardzo ciekawych wydarzeń. Zebraliśmy dla Państwa najciekawsze propozycje spędzenia wolnego czasu na… » więcej
1234567