Niedziela, 03 lipca 2022 r.   Imieniny: Jacka, Anatola, Tomasza
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Meble
2021-11-30, 06:52 Tatiana Adonis/Redakcja

Upieką pierniki dla tych, którzy święta spędzą na granicy. Każdy może się włączyć

Dzieci i młodzież z regionu włączają się do akcji pod hasłem „Smak świąt dla obrońców granic”/fot. Pixabay
Dzieci i młodzież z regionu włączają się do akcji pod hasłem „Smak świąt dla obrońców granic”/fot. Pixabay
Dzieci i młodzież z regionu włączają się do akcji pod hasłem „Smak świąt dla obrońców granic”. Przedsięwzięcie można wesprzeć kupując produkty na świąteczne ciastka albo przynosząc własne wypieki.
– Chcemy osłodzić święta tym, którzy Boże Narodzenie będą spędzać na służbie - mówi Teresa Misiewicz z Fundacji Bezpieczny Świat. - Mam nadzieję, że akcja nabierze rozpędu. Już gospodarstwo opiekuńcze z Lubiewic zaoferowało pomoc – chcą upiec około 10 kg pierników. Szkoła Podstawowa z Łochowa - oprócz pierników, które dzieci będą piekły razem z babciami - mamami – przygotuje też laurki i życzenia świąteczne.

Pierniki upieką także uczniowie bydgoskiego gastronomika. - Ponadto zgłosiły się też pojedyncze, więc mam nadzieję, że odzew będzie duży i znaczący. Bardzo byśmy chcieli, żeby się dużo ludzi w to włączyło – mówi Misiewicz.

Zbiórkę organizuje bydgoska Fundacja Bezpieczny Świat i Klub Prawicy Bydgoskiej. Do 10 grudnia, do siedziby Fundacji przy ul. Dolina 35, można przynosić produkty na pierniki - m.in. cukier, mąkę, margarynę, miód, bakalie, czy przyprawy, a do 16 grudnia - własne wypieki. Następnie słodycze trafią do żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy święta spędzą na służbie na granicy z Białorusią.
Mówi Teresa Misiewicz z Fundacji Bezpieczny Świat

Dla rodziny

2022-07-01, godz. 08:45 Ludzkim głosem o zwierzętach: O ptakach, które mają szlary [wideo, zdjęcia] Płomykówki, puszczyki, puchacze, uszatki i włochatki - te sowy można podziwiać w Ogrodzie Zoologicznym w Myślęcinku. A czy sowy mają uszy? » więcej 2022-06-29, godz. 08:40 Dobry start dla każdego ucznia. Rodzice mogą wysyłać wnioski od 1 lipca Na myśl o 1 września i powrocie do szkoły część uczniów nie może się doczekać spotkania z przyjaciółmi, a inni mają nietęgie miny - w końcu to także… » więcej 2022-06-27, godz. 14:45 Dzieci potrzebują zastępczych matek i ojców. MOPR w Toruniu we wszystkim pomoże! „Jestem Mamą zastępczą, jestem Tatą zastępczym - Ty też możesz mieć supermoc” - to hasło kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze w Toruniu… » więcej 2022-06-27, godz. 09:25 Seniorzy wychodzą z domu. Urząd Marszałkowski dorzuca się do imprez dla nich Projekt „Aktywni 60 plus” z powiatu aleksandrowskiego, „Podpatrując Polę Negri” z bydgoskiej Fundacji Arka czy warsztaty z zakresu prawa, medycyny i… » więcej 2022-06-27, godz. 08:40 Wielobój Ojcowski i zabawa dla całych rodzin. Po Festynie „Rusz Serce” [wideo, zdjęcia] Starsi korzystali z bezpłatnych badań, a młodsi z przygotowanych dla nich atrakcji - był dmuchany zamek, malowanie twarzy, animacje i zabawy. Każdy mógł… » więcej 2022-06-26, godz. 21:00 Zbudowali tratwy z plastikowych butelek. Kto pierwszy dotarł na metę? [wideo, zdjęcia] Wielki Wyścig Butelkowy był w niedzielę największą atrakcją Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz, który zakończył się w Bydgoszczy. » więcej 2022-06-26, godz. 17:40 Latami czekali na remont boiska sportowego. W końcu sami się za to zabrali Mieszkańcy toruńskich Wrzosów nie mogli doczekać się pomocy ze strony urzędników, dlatego sami postanowili naprawić boisko sportowe. Zawiesili m.in nowe… » więcej 2022-06-25, godz. 17:40 Razem z latem czeka rzeka! Rozpoczął się Ster na Bydgoszcz [wideo, zdjęcia] Spotkania z podróżnikami, muzyka szantowa, rejsy Brdą, wodny wyścig butelkowy i przegląd pięknych jednostek pływających, które goszczą w Bydgoszczy… » więcej 2022-06-25, godz. 13:18 Żnin: motorowodne mistrzostwa na jeziorze, a na lądzie świetna zabawa! [zdjęcia] Na akwenie Jeziora Żnińskiego Małego odbywa się druga eliminacja Mistrzostw Świata F-500 i rywalizacja o tytuł mistrza Europy F-250. To świetna okazja… » więcej 2022-06-25, godz. 10:45 Do Pieczysk jest bliżej, niż do Las Palmas! Przybywajcie na Powitanie Lata! [wideo] Konkurs wianków, wyścigi smoczych łodzi, koncerty - tak Koronowo kusi swoją wakacyjną, plażową imprezą. Impreza potrwa od 10 do 22. » więcej
1234567