Sobota, 21 maja 2022 r.   Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Deweloper
2021-11-20, 08:00 Tatiana Adonis/Redakcja

Bydgoski Jarmark Świąteczny czas zacząć. Przyjdźcie i poczujcie ten klimat!

Bydgoski Jarmark Świąteczny tuż przed otwarciem. /fot. Tatiana Adonis
Bydgoski Jarmark Świąteczny tuż przed otwarciem. /fot. Tatiana Adonis
Trwają ostatnie przygotowania do Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Swoje stoiska z rękodziełem i gastronomią przygotowało kilkudziesięciu wystawców. Do tego zimowe wesołe miasteczko, koncerty i występy artystyczne. Będzie przepięknie!
- W tym roku jarmark zacznie się wcześniej, będzie dłuższy o ponad miesiąc. To pięć weekendów - mówi Łukasz Krupa dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą bydgoskiego ratusza. - Jarmark będzie większy, będzie więcej wystawców, którzy przygotowali regionalne potrawy, przysmaki, regionalne rękodzieło, ale także mamy wystawców między innymi z Zakopanego, ale także z Francji, z Holandii i z Niemiec (...).

Więcej w materiale Tatiany Adonis.

Stragany i jarmarkowe atrakcje są rozlokowane na Placu Teatralnym, moście Staromiejskim, ul. Mostowej i Starym Rynku. Będzie je można odwiedzać do 22 grudnia. Na jarmarku znajdą się atrakcje dla dzieci: zimowe wesołe miasteczko z ciuchcią dla dzieci i rollercoasterem, pałac luster, śnieżna kula, stuletnia karuzela wenecka o niepowtarzalnym klimacie i młyńskie koło, z którego można popatrzeć na Bydgoszcz z nieco innej perspektywy (wstęp na atrakcje będzie biletowany). W razie mrozu, miasto wystawi na jarmarku gazowe podgrzewacze.
Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Dla rodziny

2022-05-20, godz. 14:08 Tu zamieszka kilkadziesiąt tysięcy pszczół. Powiesili kłodę w Myślęcinku [wideo] Dom dla pszczół w postaci wydrążonej kłody drewna pojawił się na dębie obok Centrum Edukacji Ekologicznej w bydgoskim Myślęcinku. » więcej 2022-05-20, godz. 11:14 „Reksio” czy „Bolek i Lolek”? Zabawowy Klub Filmowy Malucha w Bydgoszczy Do Zabawowego Klubu Filmowego Malucha dla Rodzin ZYGZAK zaprasza w niedzielę (22 maja) bydgoski Pałac Młodzieży. » więcej 2022-05-20, godz. 09:15 „Dla Ciebie Mamo”. Ziemia Bydgoska zaśpiewa i zatańczy w Filharmonii Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zaprasza w niedzielę (29 maja) na koncert familijny z okazji Dnia Matki pt. „Dla Ciebie Mamo”. » więcej 2022-05-20, godz. 08:35 Ludzkim głosem o zwierzętach: Wyprawa po owcze runo! [wideo, zdjęcia] Owce wrzosówki z ZOO w Myślęcinku stały się lżejsze o kilka kilogramów. To nie wynik diety, ale strzyżenia. Zobaczcie, jak wyglądają owcze postrzyż… » więcej 2022-05-18, godz. 07:48 Seniorzy już korzystają ze swojego klubu w Lubiewie. Czekali na takie miejsce W gminie Lubiewo w powiecie tucholskim powstał klub seniora. To bezpieczna przystań dla osób samotnych. To tu seniorzy nawiązują nowe przyjaźnie czy spotykają… » więcej 2022-05-18, godz. 06:50 Wspólne pieśni pod kapliczkami w maju. Muzeum Etnograficzne zaprasza - Przez wieki w społecznościach tradycyjnych wspólne śpiewanie to była stała praktyka rodzinna i społeczna - przypomina toruńskie Muzeum Etnograficzne… » więcej 2022-05-17, godz. 08:40 Tu możesz zbadać słuch za darmo. Audikobus parkuje we Włocławku Włocławianie mogą za darmo zbadać słuch w mobilnym gabinecie. Na Zielonym Rynku - przed wejściem do ratusza - zaparkował w poniedziałek i wtorek (16-17… » więcej 2022-05-16, godz. 07:00 Od 11 lat w biegu zwiedzają Toruń. Na mecie dostają unikatowe medale [wideo, zdjęcia] Prawie 2 tysiące biegaczy stanęło na starcie wyścigu „Run Toruń - Zwiedzaj ze Zdrowiem!”. To impreza biegowa z 11-letnią tradycją. W tym roku upamiętnia… » więcej 2022-05-14, godz. 11:35 Ruch zapobiega udarom mózgu, więc może na rower? [wideo] Aktywność fizyczna to jeden z czynników zapobiegających udarom mózgu. Poza tym odpowiednia dieta i unikanie używek. Z okazji przypadającego we wtorek Europejskiego… » więcej 2022-05-14, godz. 08:00 Trabant i koniki znikają z Myślęcinka. Park Rozrywki bez kultowych karuzeli Dwie wiekowe karuzele znikną z bydgoskiego Myślęcinka. To już ostatnie chwile kultowego trabanta i koników. » więcej
1234567