Wtorek, 19 października 2021 r.   Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
NCK
2021-10-13, 14:07 Marcin Doliński/Redakcja

W Grudziądzu nie popływasz! Dlaczego Basen Nadwiślański jest zamknięty?

Basen Nadwiślański. Fot. FB basenu
Basen Nadwiślański. Fot. FB basenu
W Grudziądzu zamknięto jedyny ogólnodostępny basen przy ulicy Kalinkowej. Obiekt jest zarządzany przez miejską spółkę ciepłowniczą Opec. Otwarcia pływalni domagają się radni Sojuszu Obywatelskiego Grudziądz.
– Wsłuchując się w głosy mieszkańców, z pełną stanowczością wiemy, że ten basen jest mieszkańcom Grudziądza potrzebny. My jako radni będziemy dążyć do tego by basen został otwarty – mówił radny Piotr Rode.

– Uważamy, że to nie czas i miejsce, żeby basen był otwierany po Nowym Roku, tylko każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jesień, zima to okresy kiedy najwięcej mieszkańców z basenu korzysta. Później może okazać się, że będzie to Wielkanoc, a później że już jest lato i z basenu nie trzeba korzystać. Prezes Opecu uważa, że żeby ciąć koszty trzeba ten basen zlikwidować, zamknąć – mówi Łukasz Kowarowski, przewodniczący Rady Miejskiej.

Władze spółki Opec nie chcą komentować sprawy.

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski obiecał, że zrobi wszystko, aby pływalnia została otwarta po Nowym Roku.
Relacja Marcina Dolińskiego

Dla rodziny

2021-10-18, godz. 06:52 Poszukiwane stare świąteczne pocztówki i ozdoby choinkowe. Będzie wystawa „Wehikuł czasu. Święta w czasach PRL” - to nowa propozycja wystawy Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, w stworzeniu której mogą pomóc sa ... » więcej 2021-10-17, godz. 18:24 Jak może wyglądać ślub marzeń? Inspiracją były targi w Operze Nova Ubrania, auta, usługi i gadżety związane ze ślubem i weselem można było znaleźć w niedzielę w jednym miejscu w Bydgoszczy. W Operze Nova odbywały się Targi Śl ... » więcej 2021-10-17, godz. 11:10 Każdy może zrobić zwierzaka z dyni. „Jesienne wariacje” w Myślęcinku Liściaste dzieła sztuki i zwierzaki z warzyw będą robić mali uczestnicy „Jesiennych wariacji”, które zaplanowano w niedzielę (17 października) w zoo w bydgosk ... » więcej 2021-10-17, godz. 10:22 Czym skorupka za młodu... Mali studenci rozpoczęli nowy rok akademicki Mają od 6 do 12 lat i chcą poznawać świat. Studenci Politechniki Młodego Odkrywcy przy Politechnice Bydgoskiej rozpoczęli nowy rok akademicki. » więcej 2021-10-14, godz. 12:26 Bezdomne psy i koty na obrazach. Po plenerze była aukcja dla schroniska Ponad 5 tys. zł przekazane zostanie na konto inowrocławskiego schroniska dzięki akcji „Muzeum i Przyjaciele Dla Zwierząt”. » więcej 2021-10-14, godz. 06:51 Dzieci o tych profesjach nie słyszały. W tej wiosce mogą je poznać! [zdjęcia] Jak pracował kołodziej, bednarz i prząśniczka można zobaczyć w Wiosce Ginących Zawodów w Koronowie. » więcej 2021-10-13, godz. 20:51 Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku: dla seniorów, którzy chcą się rozwijać Wykłady, lektoraty językowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne, wycieczki i imprezy integracyjne - to tylko część oferty Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ... » więcej 2021-10-12, godz. 09:45 Budują park iluminacji w Myślęcinku. Nowa atrakcja czynna od listopada Park iluminacji „Odnaleziony Świat” powstaje w bydgoskim Myślęcinku. - Będzie to multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem - za ... » więcej 2021-10-11, godz. 15:28 Odkryją tajemnice i nieznane historie z Bydgoszczy. Gra miejska dla rodzin Familijną grę miejską „Szlakiem bydgoskich opowieści” organizuje w sobotę (16 października) Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Chętni już mogą się zgłaszać. » więcej
1234567