Wtorek, 19 października 2021 r.   Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Plichta
2021-10-12, 09:45 Redakcja

Budują park iluminacji w Myślęcinku. Nowa atrakcja czynna od listopada

Park iluminacji na Zamku Topacz - robiła go ta sama firma, która buduje nową atrakcję w Myślęcinku/fot. Facebook
Park iluminacji na Zamku Topacz - robiła go ta sama firma, która buduje nową atrakcję w Myślęcinku/fot. Facebook
Park iluminacji „Odnaleziony Świat” powstaje w bydgoskim Myślęcinku. – Będzie to multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem – zapowiadają w Leśnym Parku.
„Odnaleziony Świat” ma być przygodą dla całych rodzin, a także pomysłem na wieczorny spacer dla wielbicieli nowoczesnych multimediów. Odwiedzający m.in. wejdą na pokład łodzi podwodnej czy zrobią sobie zdjęcie z robotami. – Park iluminacji to będzie nasza zimowa atrakcja. Tego typu atrakcje, od lat spotykane choćby w amerykańskich ogrodach botanicznych, są coraz popularniejsze także w Europie – tłumaczy Sandra Tyczyno z Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. – Będzie to multimedialna opowieść bazująca na zderzeniu przeszłości z przyszłością, pełna bajkowych iluminacji, zaskakujących efektów świetlnych, niesamowitych rozwiązań scenograficznych uzupełnionych atrakcyjną muzyką.
 
Park iluminacji buduje w Myślęcinku wrocławska spółka Lumina, która odpowiada za podobne atrakcje m.in. w Zamku Topacz koło Wrocławia, Ogrodzie Botanicznym w Lublinie czy w Ogrodzie Dendrologicznym w Poznaniu. Park iluminacji „Odnaleziony Świat” otwarty będzie od 4 listopada aż do lutego, w godzinach od 16.00 do 21.00 (ostatnie wejście o 20.00, godziny otwarcia zależne od zachodu słońca). Wejście – od pętli tramwajowej przy ul. Rekreacyjnej.

Obecnie w Myślęcinku kończy się sezon regularnego działania kompleksu Park Rozrywki-Zaginiony Świat. – Jeśli pogoda na to pozwoli, część z karuzelami i park linowy zaproszą jeszcze w najbliższe dwa weekendy (16-17 i 23-24 października) w godz. 10.00-18.00. Definitywnie zamknięta jest już część z dinozaurami – informuje Sandra Tyczyno.

Dla rodziny

2021-10-18, godz. 06:52 Poszukiwane stare świąteczne pocztówki i ozdoby choinkowe. Będzie wystawa „Wehikuł czasu. Święta w czasach PRL” - to nowa propozycja wystawy Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, w stworzeniu której mogą pomóc sa ... » więcej 2021-10-17, godz. 18:24 Jak może wyglądać ślub marzeń? Inspiracją były targi w Operze Nova Ubrania, auta, usługi i gadżety związane ze ślubem i weselem można było znaleźć w niedzielę w jednym miejscu w Bydgoszczy. W Operze Nova odbywały się Targi Śl ... » więcej 2021-10-17, godz. 11:10 Każdy może zrobić zwierzaka z dyni. „Jesienne wariacje” w Myślęcinku Liściaste dzieła sztuki i zwierzaki z warzyw będą robić mali uczestnicy „Jesiennych wariacji”, które zaplanowano w niedzielę (17 października) w zoo w bydgosk ... » więcej 2021-10-17, godz. 10:22 Czym skorupka za młodu... Mali studenci rozpoczęli nowy rok akademicki Mają od 6 do 12 lat i chcą poznawać świat. Studenci Politechniki Młodego Odkrywcy przy Politechnice Bydgoskiej rozpoczęli nowy rok akademicki. » więcej 2021-10-14, godz. 12:26 Bezdomne psy i koty na obrazach. Po plenerze była aukcja dla schroniska Ponad 5 tys. zł przekazane zostanie na konto inowrocławskiego schroniska dzięki akcji „Muzeum i Przyjaciele Dla Zwierząt”. » więcej 2021-10-14, godz. 06:51 Dzieci o tych profesjach nie słyszały. W tej wiosce mogą je poznać! [zdjęcia] Jak pracował kołodziej, bednarz i prząśniczka można zobaczyć w Wiosce Ginących Zawodów w Koronowie. » więcej 2021-10-13, godz. 20:51 Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku: dla seniorów, którzy chcą się rozwijać Wykłady, lektoraty językowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne, wycieczki i imprezy integracyjne - to tylko część oferty Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ... » więcej 2021-10-13, godz. 14:07 W Grudziądzu nie popływasz! Dlaczego Basen Nadwiślański jest zamknięty? W Grudziądzu zamknięto jedyny ogólnodostępny basen przy ulicy Kalinkowej. Obiekt jest zarządzany przez miejską spółkę ciepłowniczą Opec. Otwarcia pływalni dom ... » więcej 2021-10-11, godz. 15:28 Odkryją tajemnice i nieznane historie z Bydgoszczy. Gra miejska dla rodzin Familijną grę miejską „Szlakiem bydgoskich opowieści” organizuje w sobotę (16 października) Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Chętni już mogą się zgłaszać. » więcej
1234567