Poniedziałek, 18 października 2021 r.   Imieniny: Juliana, Łukasza
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Plichta
2021-09-24, 17:22 Iwona Muszytowska-Rzeszotek

Harry Potter, krasnoludy i mangi. Festiwal Copernicon w wersji online

Tak było na festiwalu Copernicon w minionych latach/fot. Facebook
Tak było na festiwalu Copernicon w minionych latach/fot. Facebook
Japońskie piekło nie takie straszne, słowiańskie kontrowersje czy żarty słowne w mangach - to tylko niektóre tematy wykładów, zaplanowanych w ramach rozpoczynającego się w piątek (24 września) Coperniconu - Festiwalu Gier i Fantastyki.
Tegoroczna 11. edycja odbywa się w wersji online. W programie zaplanowano także sesje RPG, konkursy o Krasnoludach, Harrym Potterze i Grze o tron, gry planszowe i elektroniczne, panele dyskusyjne o popkulturze.

Nową atrakcją wydarzenia będzie mapa Wirtualnego Torunia, po której można poruszać się pomiędzy rozsianymi na toruńskiej starówce atrakcjami. W wirtualnej przestrzeni odwzorowano miejsca, w których Copernicon odbywał się w poprzednich latach takich jak: Dwór Artusa, wydział matematyki i informatyki UMK, plac Rapackiego i Rynek Staromiejski.

Wśród zaproszonych gości pojawią się między innymi: Grupa Filmowa Darwin, Michał Gołkowski oraz Kasia Babis. Copernicon bez wychodzenia z domu online potrwa do niedzieli. Jak wziąć udział w festiwalu? Szczegóły na profilu imprezy na Facebooku.

Dla rodziny

2021-10-18, godz. 06:52 Poszukiwane stare świąteczne pocztówki i ozdoby choinkowe. Będzie wystawa „Wehikuł czasu. Święta w czasach PRL” - to nowa propozycja wystawy Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, w stworzeniu której mogą pomóc sa ... » więcej 2021-10-17, godz. 18:24 Jak może wyglądać ślub marzeń? Inspiracją były targi w Operze Nova Ubrania, auta, usługi i gadżety związane ze ślubem i weselem można było znaleźć w niedzielę w jednym miejscu w Bydgoszczy. W Operze Nova odbywały się Targi Śl ... » więcej 2021-10-17, godz. 11:10 Każdy może zrobić zwierzaka z dyni. „Jesienne wariacje” w Myślęcinku Liściaste dzieła sztuki i zwierzaki z warzyw będą robić mali uczestnicy „Jesiennych wariacji”, które zaplanowano w niedzielę (17 października) w zoo w bydgosk ... » więcej 2021-10-17, godz. 10:22 Czym skorupka za młodu... Mali studenci rozpoczęli nowy rok akademicki Mają od 6 do 12 lat i chcą poznawać świat. Studenci Politechniki Młodego Odkrywcy przy Politechnice Bydgoskiej rozpoczęli nowy rok akademicki. » więcej 2021-10-14, godz. 12:26 Bezdomne psy i koty na obrazach. Po plenerze była aukcja dla schroniska Ponad 5 tys. zł przekazane zostanie na konto inowrocławskiego schroniska dzięki akcji „Muzeum i Przyjaciele Dla Zwierząt”. » więcej 2021-10-14, godz. 06:51 Dzieci o tych profesjach nie słyszały. W tej wiosce mogą je poznać! [zdjęcia] Jak pracował kołodziej, bednarz i prząśniczka można zobaczyć w Wiosce Ginących Zawodów w Koronowie. » więcej 2021-10-13, godz. 20:51 Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku: dla seniorów, którzy chcą się rozwijać Wykłady, lektoraty językowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne, wycieczki i imprezy integracyjne - to tylko część oferty Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ... » więcej 2021-10-13, godz. 14:07 W Grudziądzu nie popływasz! Dlaczego Basen Nadwiślański jest zamknięty? W Grudziądzu zamknięto jedyny ogólnodostępny basen przy ulicy Kalinkowej. Obiekt jest zarządzany przez miejską spółkę ciepłowniczą Opec. Otwarcia pływalni dom ... » więcej 2021-10-12, godz. 09:45 Budują park iluminacji w Myślęcinku. Nowa atrakcja czynna od listopada Park iluminacji „Odnaleziony Świat” powstaje w bydgoskim Myślęcinku. - Będzie to multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem - za ... » więcej 2021-10-11, godz. 15:28 Odkryją tajemnice i nieznane historie z Bydgoszczy. Gra miejska dla rodzin Familijną grę miejską „Szlakiem bydgoskich opowieści” organizuje w sobotę (16 października) Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Chętni już mogą się zgłaszać. » więcej
1234567