Sobota, 25 września 2021 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2021-09-11, 11:33 Redakcja

Kto na dożynki, kto na koncert, a może festiwal Słowian? Tyle się dzieje!

W niedzielę 12 września w Myślęcinku zaplanowano Jarmark Kujawsko-Pomorski./fot. materiały promocyjne
W niedzielę 12 września w Myślęcinku zaplanowano Jarmark Kujawsko-Pomorski./fot. materiały promocyjne
Kalendarz imprez weekendu 11-12 września pełen jest ciekawych propozycji. O niektórych będziemy więcej mówić na radiowej antenie. Nasi reporterzy pojawią się m.in. na dożynkach, na festiwalu w Biskupinie i w Kruszwicy na Europejskich Dniach Dziedzictwa.
W weekend w Światłowni i w Operze Nova odbywa się 16. Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”. W tym roku gośćmi będą: Wojtek Gęsicki z zespołem, Jacek Kleyff i Nasta Niakrasava, która po raz pierwszy w historii bydgoskiego festiwalu zaśpiewa „Mury” po białorusku.

W 20. rocznicę zamachu na World Trade Center Festiwal Filmowy Przeźrocza zaprasza na pokaz „Nowy Jork 10/11.09.2001". Podczas wieczoru filmowego w bydgoskim kinie Pomorzanin zaprezentowany zostanie foto-wernisaż Krzysztofa Nowickiego oraz film „21 x Nowy Jork". Komu nie uda się dotrzeć do Pomorzanina, ten będzie mógł obejrzeć zdjęcia w Miejskim Centrum Kultury. Od 22 września będą prezentowane w ramach Festiwalu Filmowego „Przeźrocza”.

Jednym z większych wydarzeń nadchodzącego weekendu jest Festyn Archeologiczny w Biskupinie, który, po ubiegłorocznej przerwie, powraca z tradycyjnym kilkudniowym programem. Impreza odbędzie się pod hasłem „Powrót do przeszłości". W programie przewidziano m.in.: bitwy wojowników wczesnośredniowiecznych, pokazy sokolnicze, koncerty, warsztaty tańca, wykłady. Relacje z Biskupina do wysłuchania na antenie PR PiK.

Po rocznej przerwie, spowodowanej obostrzeniami związanymi z COVID-19 wraca do Myślęcinka Jarmark Kujawsko-Pomorski. W niedzielne południe rozpocznie się piknik rodzinny, a na nim: degustacje, animacje, występy zespołów pieśni i tańca oraz wystawy twórczości ludowej. Będzie też okazja do zaopatrzenia się w regionalne pyszności. Równocześnie z imprezą na padoku, poniżej ulicy Konnej trwać będzie IV Przegląd Hodowlany Koni Rasy Tinker.

Częścią jarmarku będzie też „Zoowyprawa”. W Ogrodzie Zoologicznym miedzy 12.00 a 15.00 każdy będzie mógł obejrzeć wystawę fotografii przyrodniczej i wziąć udział w grze edukacyjnej. Będą też eksperymenty, pokazowe karmienie zwierząt, zabawy dla dzieci z animatorami i dogoterapia. Imprezie patronuje Polskie Radio PiK. W niedzielę na naszej antenie pojawią się relacje z tego wydarzenia.

W Myślęcinku przygotowano także kolejną atrakcję – dla entuzjastów koncertów. W sobotni wieczór na scenie Wakeparku wystąpi zespół Pawbeats Orchestra (godz. 21.30).

Na koncerty zaprasza też Włocławek. Na sobotę zaplanowano: finał Turnieju Poezji Śpiewanej, Koncert Galowy i koncert „Ptaki powrotne”. Wystąpią m.in.: Natalia Sikora, Paulina Brzozowska, Natalia Grosiak, Marcin Januszkiewicz oraz chór Canto. Imprezy odbędą się w Centrum Kultury Browar B.

Całe sobotnie popołudnie w Koronowie upłynie pod znakiem uroczystości i festynu dożynkowego. Jedne z ostatnich w tym roku dożynek gminnych w województwie kujawsko -pomorskim obchodzić będą rolnicy 33 sołectw tej gminy oraz mieszkańcy Koronowa. To wydarzenie będzie także relacjonowane na naszej antenie.

Zajęcia z robotyki i programowania, taniec, nauka języków obcych, a może judo - co wybrać dla dziecka po szkole? W podjęciu decyzji mogą pomóc targi zajęć pozaszkolnych, które 11.09 odbędą się w Bydgoszczy. Swoją ofertę zaprezentują placówki artystyczne i edukacyjne oraz ośrodki sportowe. Wszystko w jednym miejscu, tak by można wybrać zajęcia dostosowane do zainteresowań dzieci. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w różnorodnych zajęciach, zabawach oraz pokazach. Dodatkowo będzie okazja do spotkania i rozmowy z instruktorami zajęć i prowadzącymi. Targi odbędą się w Centrum Handlowym Auchan w Fordonie. Można je odwiedzać od 12:00 do 17:00.

Pomóżmy Amelce słyszeć - mówią organizatorzy festynu charytatywnego i zachęcają, by włączyć się w pomoc dla dziewczynki. Akcja pod hasłem „Dźwięki dla Amelki" 11.09 na bydgoskim Okolu. A wszystko po to, by zebrać pieniądze na wszczepienie implantu ślimakowego do lewego ucha Amelki. NFZ pokrył koszt operacji tylko jednego ucha, na drugie trzeba czekać 5 lat. To może skutkować nieprawidłowym rozwojem dziewczynki. Koszt operacji to 135 tys. zł. Rodziców Amelki na nią nie stać. Stąd akcja. Każdy kto chce pomoc może przyjść na boisko przy ul. Czarna Droga. Festyn potrwa od 14:00 do 17:00.

Dla rodziny

2021-09-24, godz. 17:22 Harry Potter, krasnoludy i mangi. Festiwal Copernicon w wersji online Japońskie piekło nie takie straszne, słowiańskie kontrowersje czy żarty słowne w mangach - to tylko niektóre tematy wykładów, zaplanowanych w ramach rozpoczyn ... » więcej 2021-09-24, godz. 07:20 Łączą siły, by walczyć z uzależnieniem od smartfonów Klub BKS Visła Proline Bydgoszcz i Wyższa Szkoła Gospodarki będą przekonywać, że sport jest lepszy niż tablet, komputer i ekran telewizora. W tym celu rozpocz ... » więcej 2021-09-22, godz. 20:10 W Toruniu seniorzy współpracowali z młodzieżą przez pół roku. I co? I sukces! Połączyli dwa różne światy. W Centrum Dialogu w Toruniu podsumowano projekt Energia Integracji. Przez pół roku wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej ... » więcej 2021-09-22, godz. 17:25 Co robiły nad jeziorem dzieci z SP w Krąplewicach? Badały wodę! [wideo, zdjęcia] Uczniowie z Krąplewic (powiat świecki) zaangażowali się w projekt „Środowisko ponad wszystko'. Sprawdzali m.in. czystość jeziora Stelchno niedaleko Jeżewa. Sp ... » więcej 2021-09-22, godz. 15:18 Zebrali dużo prezentów dla afgańskich dzieci z ośrodka dla cudzoziemców [zdjęcia] Zabawki, ubrania, kredki, czy pieluchy to dary dla dzieci z Afganistanu, które przebywają w ośrodku dla cudzoziemców w Grupie koło Świecia. » więcej 2021-09-19, godz. 18:28 Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Bydgoszczy [film z drona, zdjęcia] Najpierw Marsz dla Życia i Rodziny, a potem piknik rodzinny przy Bazylice - tak było w niedzielę w Bydgoszczy. Wszystko rozpoczęło się Mszą św. w bydgoskiej k ... » więcej 2021-09-19, godz. 09:16 Zwiedzaj nową siedzibę muzeum, spaceruj i baw się. Dzień nad Starym Kanałem Nową siedzibę Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszcz będzie można zwiedzić w niedzielę (19 września) w ramach akcji „Dzień nad Starym Kanałem”. Będą też atrakc ... » więcej 2021-09-18, godz. 20:31 Kapusta z kalafiorem i brokułem królują na tych ziemiach. Tylko ona ma swój festiwal W Brukach Unisławskich w gminie Unisław odbywało się w sobotę 10. Święto Kapusty. To największa tego typu impreza w Polsce z kapustą w roli głównej. » więcej 2021-09-18, godz. 18:45 Gęsina na św. Marcina. 150 tuszek do wygrania w konkursach PR PiK Kto zna ciekawy przepis z gęsiną w roli głównej? Kto o gęsiach wie wszystko? Słuchajcie nas i odpowiadajcie na pytania - w naszych konkursach do wygrania będz ... » więcej 2021-09-18, godz. 16:12 Lekcja historii i Biesiada z Kozłem. Europejskie Dni Dziedzictwa w KPCK Tradycyjna kuchnia regionalna, chmielowe rzemieślnicze trunki, którymi niegdyś Bydgoszcz słynęła, a także wesoła muzyka na żywo - to wszystko znalazło się w p ... » więcej
1234567