Sobota, 25 września 2021 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2021-07-30, 13:08 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Eko Plener na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Będzie się działo!

Konferencja zapowiadająca niedzielny (1 sierpnia) Eko Plener w Bydgoszczy. Fot. nadesłane
Konferencja zapowiadająca niedzielny (1 sierpnia) Eko Plener w Bydgoszczy. Fot. nadesłane
Ramowy plan Eko Pleneru
Ramowy plan Eko Pleneru
Wydarzenia Eko Pleneru
Wydarzenia Eko Pleneru
To ma być największe w regionie rodzinne wydarzenie ekologiczne. Tak Eko Plener - imprezę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę ( 1 sierpnia) na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy - reklamuje organizator - Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska.
O tym, jakie atrakcje przygotowano mówił m.in. na dzisiejszej konferencji prasowej Marcin Rybacki

- Zaczniemy o 9:00 od jogi na trawie. Będziemy mieć spływ i sprzątanie Brdy z wody. Zobaczymy, co tam znajdziemy. Mam nadzieję, że niewiele. Będzie też można ponurkować pod okiem instruktora. Poza tym bardzo dużo gier i zabaw dla dzieci - slalom rowerowy, wyścig biegowy, będzie też można poodbijać piłkę siatkową z zawodnikami BKS Visła - wyliczał Marcin Rybacki, prezes Stowarzyszenia Czysta Puszcza Bydgoska.

- Zapraszamy na jarmark z regionalnym rękodzielnictwem, warsztaty ekologiczne dla dzieci - budowy domku dla owadów, dbania o rośliny, tworzenia łąki kwietnej. Rozdamy krzewy i drzewa, także owocowe. Będą warsztaty oddechu i medytacji. Zapraszamy też do wege kuchni na kółkach. Akademia Nauki pomoże rozwinąć mózg i poprzez zabawę przybliży nam tematy ekologiczne - dodał.

Partnerami Eko Pleneru są Miasto Bydgoszcz oraz Politechnika Bydgoska i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, które także przygotowały swoje stoiska i atrakcje. Impreza na Wyspie Młyńskiej zakończy się o 15:00.

Szczegóły wydarzenia na stronie czystabydgoszcz.pl
Eko Plener na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Będzie się działo! (Popołudnie z nami)

Dla rodziny

2021-09-24, godz. 17:22 Harry Potter, krasnoludy i mangi. Festiwal Copernicon w wersji online Japońskie piekło nie takie straszne, słowiańskie kontrowersje czy żarty słowne w mangach - to tylko niektóre tematy wykładów, zaplanowanych w ramach rozpoczyn ... » więcej 2021-09-24, godz. 07:20 Łączą siły, by walczyć z uzależnieniem od smartfonów Klub BKS Visła Proline Bydgoszcz i Wyższa Szkoła Gospodarki będą przekonywać, że sport jest lepszy niż tablet, komputer i ekran telewizora. W tym celu rozpocz ... » więcej 2021-09-22, godz. 20:10 W Toruniu seniorzy współpracowali z młodzieżą przez pół roku. I co? I sukces! Połączyli dwa różne światy. W Centrum Dialogu w Toruniu podsumowano projekt Energia Integracji. Przez pół roku wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej ... » więcej 2021-09-22, godz. 17:25 Co robiły nad jeziorem dzieci z SP w Krąplewicach? Badały wodę! [wideo, zdjęcia] Uczniowie z Krąplewic (powiat świecki) zaangażowali się w projekt „Środowisko ponad wszystko'. Sprawdzali m.in. czystość jeziora Stelchno niedaleko Jeżewa. Sp ... » więcej 2021-09-22, godz. 15:18 Zebrali dużo prezentów dla afgańskich dzieci z ośrodka dla cudzoziemców [zdjęcia] Zabawki, ubrania, kredki, czy pieluchy to dary dla dzieci z Afganistanu, które przebywają w ośrodku dla cudzoziemców w Grupie koło Świecia. » więcej 2021-09-19, godz. 18:28 Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Bydgoszczy [film z drona, zdjęcia] Najpierw Marsz dla Życia i Rodziny, a potem piknik rodzinny przy Bazylice - tak było w niedzielę w Bydgoszczy. Wszystko rozpoczęło się Mszą św. w bydgoskiej k ... » więcej 2021-09-19, godz. 09:16 Zwiedzaj nową siedzibę muzeum, spaceruj i baw się. Dzień nad Starym Kanałem Nową siedzibę Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszcz będzie można zwiedzić w niedzielę (19 września) w ramach akcji „Dzień nad Starym Kanałem”. Będą też atrakc ... » więcej 2021-09-18, godz. 20:31 Kapusta z kalafiorem i brokułem królują na tych ziemiach. Tylko ona ma swój festiwal W Brukach Unisławskich w gminie Unisław odbywało się w sobotę 10. Święto Kapusty. To największa tego typu impreza w Polsce z kapustą w roli głównej. » więcej 2021-09-18, godz. 18:45 Gęsina na św. Marcina. 150 tuszek do wygrania w konkursach PR PiK Kto zna ciekawy przepis z gęsiną w roli głównej? Kto o gęsiach wie wszystko? Słuchajcie nas i odpowiadajcie na pytania - w naszych konkursach do wygrania będz ... » więcej 2021-09-18, godz. 16:12 Lekcja historii i Biesiada z Kozłem. Europejskie Dni Dziedzictwa w KPCK Tradycyjna kuchnia regionalna, chmielowe rzemieślnicze trunki, którymi niegdyś Bydgoszcz słynęła, a także wesoła muzyka na żywo - to wszystko znalazło się w p ... » więcej
1234567