Piątek, 30 lipca 2021 r.   Imieniny: Julity, Piotra, Aldony
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Forum Rolnika 2021
2021-06-17, 08:59 Ewa Dąbska/Redakcja

Dziewczynka z herbacianych pól ratuje mamę. Premiera w Teatrze Kameralnym

„Dziewczynka z herbacianych pól" - premiera Teatru Kameralnego/fot. Ewa Dąbska
„Dziewczynka z herbacianych pól" - premiera Teatru Kameralnego/fot. Ewa Dąbska
„Dziewczynka z herbacianych pól" - premiera Teatru Kameralnego/fot. Ewa Dąbska
„Dziewczynka z herbacianych pól" - premiera Teatru Kameralnego/fot. Ewa Dąbska
„Dziewczynka z herbacianych pól" - premiera Teatru Kameralnego/fot. Ewa Dąbska
„Dziewczynka z herbacianych pól" - premiera Teatru Kameralnego/fot. Ewa Dąbska
„Dziewczynka z herbacianych pól" to sztuka oparta na balijskich opowieściach. Jej premierę w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy przygotowuje reżyser i adaptator Arkadiusz Klucznik.
Będzie to egzotyczna opowieść z uniwersalnym przesłaniem. Niewidoma dziewczynka wyrusza w podróż, by znaleźć lekarstwo dla chorej matki. Taniec, śpiew, maski, lalki, projekcje multimedialne oraz scenografia i kostiumy inspirowane Orientem - to wszystko będzie w przedstawieniu, którego premiera już w piątek (18 czerwca) w sali kameralnej Opery Nova.

Spektakl jest skierowany do dzieci od piątego roku życia i dla całych rodzin. - Historia dziewczynki z herbacianych pól właściwie pojawia się we wszystkich antologiach Azji południowo-wschodniej - historiach dla dzieci, gdzie ktoś idzie po coś i otrzymuje to coś, a w dodatku jeszcze nagrodę – opowiada Arkadiusz Klucznik. - W naszym wypadku niewidoma dziewczynka z Bali o imieniu Ayu idzie po lekarstwo dla swojej mamy. Dzięki zwierzętom uda jej się je zdobyć, a dodatkową nagrodą jest to, że odzyskuje wzrok w finale. To miniaturka teatralna dla młodych widzów, w której używamy jako inspiracji wielu wątków z kultury, estetyki, plastyki i teatru indonezyjskiego, jawajskiego.

Diah Anggraini-Martin pracowała ruch sceniczny i taniec, Dawid Martin skomponował muzykę, Mateusz Mirowski jest odpowiedzialny za scenografię. W spektaklu bierze udział pięć aktorek Teatru Kameralnego: Sara Lech, Matylda Matuszak, Julia Rzepecka, Katarzyna Kłaczek i Emilia Malczyk. Premiera spektaklu „Dziewczynka z herbacianych pól" – w piątek o godz. 17.00, można go także zobaczyć w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 12.00 w sali kameralnej Opery Nova. Honorowym patronatem objęła spektakl Ambasada Republiki Indonezji w Polsce.
Relacja Ewy Dąbskiej (POpołudnie z nami)
Relacja Ewy Dąbskiej (Śniadanie z muzami)

Dla rodziny

2021-07-30, godz. 11:15 Konkurs „Fotka z rowerem”: do naszego peletonu dołączają dzieciaki [zdjęcia] To już czwarty odcinek naszego konkursu „Fotka z rowerem”. Tym razem do naszego peletonu dołączają (naj)młodsi! Wprawdzie na rowerach bardziej stacjonarnych, ... » więcej 2021-07-30, godz. 09:03 Popiela znowu zjedzą myszy. Lalkowy spektakl dla dzieci w Bydgoszczy Autorski spektakl teatru lalek na motywach legendy o „Księciu Popielu, którego zjadły myszy” będzie można obejrzeć w piątek (30 lipca) w Kujawsko-Pomorskim Ce ... » więcej 2021-07-30, godz. 06:06 Jezioro i lasy na Pojezierzu Brodnickim. Dobre miejsce na wypoczynek Wóz transmisyjny Polskiego Radia PiK odwiedził Pojezierze Brodnickie. Michał Zaręba i Krystian Makowski byli nad jeziorem Niskie Brodno, a cienia szukali w po ... » więcej 2021-07-28, godz. 15:09 Parada bryczkarzy, jeźdźców na koniach i popisy kaskaderów. Piknik w Śliwicach „Konie i Kaskaderzy' - to nazwa tegorocznej edycji Pikniku Koniarzy, który w niedzielę (1 sierpnia) odbędzie się w Śliwicach w powiecie tucholskim.  » więcej 2021-07-28, godz. 10:04 Eko Plener na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Będzie się działo! To ma być największe w regionie rodzinne wydarzenie ekologiczne. Tak Eko Plener - imprezę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę ( 1 sierpnia) na Wyspie M ... » więcej 2021-07-27, godz. 06:51 „Żeliwni ludzie" o złotych sercach wspomogą 6-letniego Henia w walce z chorobą Zebranie środków na rehabilitację chłopca z uszkodzonymi nerwami wzrokowymi i autyzmem to cel trzecich zawodów dyscyplin siłowo-wytrzymałościowych „Żeliwni lu ... » więcej 2021-07-26, godz. 17:25 Dzieci z Litwy na wakacjach w Brzozie i Bydgoszczy. „Dar na Pierwszą Komunię Św.” W sobotę do Bydgoszczy i podbydgoskiej Brzozy przyjeżdża 40 polskich dzieci z Litwy. Na portalu zrzutka.pl ciągle trwa zbiórka pieniędzy na ich pobyt. » więcej 2021-07-26, godz. 16:28 Tutaj koń jest terapeutą. Półkolonie w Ośrodku „Pod Aniołami” w Myślęcinku - Koń to ogromna ilość bodźców, które działają na dziecko - tłumaczą organizatorzy półkolonii w Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Aniołami' w bydgoskim Myślęcinku. » więcej 2021-07-26, godz. 15:25 Doczekała się 11 wnucząt i 15 prawnucząt. Pani Łucja skończyła 100 lat Łucja Mańska, mieszkanka Jabłonowa Pomorskiego dołączyła do osób uhonorowanych marszałkowskim medalem dla najstarszych mieszkańców naszego województwa. » więcej 2021-07-24, godz. 16:13 Kolorowo, rodzinnie i z uśmiechem, czyli Dni Janikowa [wideo] Kilkaset osób obsypujących się jednocześnie kolorowymi proszkami - mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Holi Festiwal Kolorów towarzyszył Dniom Janikowa, które zo ... » więcej
1234567