Czwartek, 28 stycznia 2021 r.   Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Plichta
2020-10-11, 16:15 Ewa Dąbrowska, Tatiana Adonis/Redakcja

Młodzi: Jan Paweł II jest dla nas wzorem. XX Dzień Papieski w Bydgoszczy [zdjęcia]

XX Dzień Papieski w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
XX Dzień Papieski w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
„Totus Tuus” to hasło jubileuszowej edycji XX Dnia Papieskiego. W niedzielę główne bydgoskie obchody pod hasłem „Młodzi młodym" odbywały się w kościele na pl. Piastowskim. Wcześniej nowo powstała Fundacja Kaktus zaprosiła na Konferencję online z udziałem m.in. ks. Dominika Chmielewskiego czy arcybiskupa Henryka Muszyńskiego.
Jak co roku główne obchody XX Dnia Papieskiego zaplanowano w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, ale bydgoskie wydarzenia odbywały się przez cały weekend.

W niedzielę miejscem spotkania młodych diecezji bydgoskiej był kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na pl. Piastowskim. Do Bydgoszczy przyjechali animatorzy z Łodzi. W ramach spotkania ewangelizacyjnego zorganizowano konferencję, były świadectwa, uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas spotkania obecni byli stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

- Jan Paweł II to był wielki Polak, dla mnie jest autorytetem i wzorem. Pokazuje nam, że życie z Jezusem to piękna przygoda, a Kościół to żywa relacja, to po prostu miłość – mówili młodzi.


Już w sobotę bydgoska Fundacja Kaktus zorganizowała Konferencję online „Totus Tuus – Kim jestem i do kogo należę?”. - Przez rozważanie papieskiego zawołania poprowadzą nas: abp Henryk Józef Muszyński, ks. Dominik Chmielewski, Jacek Pulikowski, o. Mariusz Wójtowicz oraz małżeństwo Monika i Marcin Gomułkowie – zapowiadała Anna Leszczyńska, prezes Fundacji. - Konferencja jest wypełnieniem intelektualnego wymiaru XX Dnia Papieskiego - dodała. Wszystkich gości Fundacji słuchać można na stronie fundacjakaktus.pl.


Specjalne audycje Ewy Dąbrowskiej na XX Dzień Papieski - w niedzielę (11 października) o godz. 7.05 (powtórka o 23.00) oraz o godz. 17.05
Relacja Tatiany Adonis
Mówi Anna Leszczyńska z Fundacji Kaktus
Mówi ks. Krzysztof Buchholz i ks. Dawid Perlik

Dla rodziny

2021-01-27, godz. 08:06 Wyruszą z Brzozy Szlakiem bł. Czesława Jóźwiaka. Rajd i trening biegowy dla WOŚP „Idziemy - Biegamy - Gramy - Pomagamy dla WOŚP” - pod takim hasłem odbędzie się w niedzielę (31 stycznia) pieszy rajd i trening biegowy z podbydgoskiej Brzozy ... » więcej 2021-01-26, godz. 07:52 Nad Brdą i nad Balatonem. O nowych kąpieliskach na spotkaniu online [wizualizacje] - To, że powstały koncepcje dwóch miejskich kąpielisk, nie oznacza, że równolegle będą realizowane dwie inwestycje - zapowiedział Michał Sztybel. Zastępca pre ... » więcej 2021-01-25, godz. 19:10 Marek Gralik: Liczę, że od 1 lutego również starsi uczniowie wrócą do szkół Wznowione przed tygodniem nauczanie stacjonarne w klasach I-III szkół podstawowych w Kujawsko-Pomorskiem przebiega pomyślnie. Tylko w przypadku nielicznych kl ... » więcej 2021-01-23, godz. 16:46 Gra miejska na ulicach i kabaret w Internecie. Świętuj imieniny Inowrocławia! [wideo] Gra miejska dla całych rodzin i wieczór kabaretowy „Tylko spokój nas uratuje” z udziałem Andrzeja Poniedzielskiego i Jacka Pawlewskiego to atrakcje tegoroczny ... » więcej 2021-01-21, godz. 07:52 Nowe eksponaty, stanowiska i eksperymenty. Modernizują kosmiczną wystawę [zdjęcia] 11 nowych stanowisk, a 14 poddawanych renowacji lub przebudowywanych. Wystawa „O obrotach' w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu  jest gruntownie mode ... » więcej 2021-01-20, godz. 16:07 Ogłaszają konkurs na zimowe zdjęcia. A my kręcimy nad Kanałem Bydgoskim [wideo, zdjęcia] Dla uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych przeznaczony jest konkurs fotograficzny, który ogłosiło Muzeum Okręgowego im. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Tematem ... » więcej 2021-01-19, godz. 06:45 Bydgoski telefon dla seniorów. Można dzwonić i rozmawiać o szczepieniach Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy uruchamia infolinię dotyczącą Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Linia jest czynna od 8 do 15. » więcej 2021-01-15, godz. 12:06 Ci seniorzy są życiową lekcją historii. Byli świadkami odradzania się Polski Karolina Bujak z Kruszwicy uhonorowana została marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis dla najstarszych - stuletnich i starszy ... » więcej 2021-01-14, godz. 08:04 Bransoletki życia ratują życie seniorom z regionu. Opasek będzie więcej Ponad trzy tysiące seniorów z regionu ma szansę otrzymać od Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu bransoletki życia. Elektroniczne opaski u ... » więcej 2021-01-10, godz. 07:50 Czy się stoi, czy się leży, trochę ruchu się należy - zwłaszcza w pandemii Koniec z wymówkami! Butelka z wodą, drzwi i krzesło - wszystko możemy wykorzystać podczas domowych ćwiczeń. Jak to zrobić, podpowiada fizjoterapeuta z Torunia ... » więcej
1234567