Czwartek, 06 maja 2021 r.   Imieniny: Judyty, Jakuba, Filipa
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Plichta
2020-08-26, 17:21 Justyna Morawska/Redakcja

Pałac Młodzieży nabiera wiatru w żagle! Zapisy na zajęcia dodatkowe!

Bydgoski Pałac Młodzieży. Na zdjęciu tuż przed zakończeniem prac remontowych./fot. bydgoszcz.pl
Bydgoski Pałac Młodzieży. Na zdjęciu tuż przed zakończeniem prac remontowych./fot. bydgoszcz.pl
Miejsc jest coraz mniej, więc niech zainteresowani nie tracą czasu i czym prędzej zapiszą swoje pociechy na zajęcia sportowe, naukowe, rekreacyjne, itp. Każdego roku propozycje Pałacu Młodzieży cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w tym roku.
W Pałacu Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej dzieci mogą wziąć udział zajęciach sportowych takich jak: koszykówka, siatkówka, pływanie, a nawet karate. Dla uzdolnionych muzycznie dostępna będzie nauka gry na instrumentach oraz zajęcia wokalne. Nie zabraknie również teatru, nauki tańca, czy też warsztatów fotograficznych. Dodatkowo placówka prowadzi naukę języków obcych, w ofercie są m.in. język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański i włoski. Z kolei Dziecięca Akademia sztuki swoją ofertę kieruję już do dzieci od 3 roku życia.

Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Pod linkiem: https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszcz

Z wypełnionym i wydrukowanym wnioskiem należy skierować się do placówki. Pracownicy z Pałacu Młodzieży czekają codziennie w godzinach od 10.00-16.00 w wyznaczonym namiocie oraz od 1.09-7.09 w godzinach 11.00-19.00 wewnątrz budynku.

Kandydaci zamieszkali poza obszarem miasta Bydgoszcz i powiatu bydgoskiego, mogą być przyjęci na zajęcia, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego miasto nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Szczegóły na stronie: Pałąc Młodzieży - rekrutacja

Dla rodziny

2021-05-05, godz. 21:00 Jak smakuje miód z podbydgoskiego Ostromecka? Postawią ule obok pałacu Pałacowego miodu z Ostromecka będzie można posmakować w tym roku. 15 maja na łące obok starego pałacu staną dwa ule. Do końca sezonu ma ich być pięć. » więcej 2021-05-04, godz. 06:51 Po majówce otwierają wszystko. Muzeum w Biskupinie ponownie czynne Przez całą majówkę dla zwiedzających dostępny był tylko rezerwat archeologiczny w Biskupinie. Od wtorku (4 maja) znów otwarte będzie wszystko - czyli także pa ... » więcej 2021-05-03, godz. 21:00 Zapylają ponad 80 proc. roślin. Budują hotel dla pszczół w Inowrocławiu Hotel dla dzikich zapylaczy powstaje przy Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Pomysł realizowany jest w ramach Ekologicznego Powiatu Inowrocławskiego. » więcej 2021-05-03, godz. 18:48 Nowe kosmetyki pilnie potrzebne! Akcja dla matek ciężko chorych dzieci Właśnie ruszyła zbiórka w ramach akcji „Piękny Dzień Mamy''. Zebrane dary zostaną przekazane mamom, które na co dzień opiekują się przewlekle chorymi dziećmi ... » więcej 2021-05-03, godz. 13:40 Ostatni dzień długiego weekendu. Pogoda sprzyja spacerom [wideo, galeria] Po niedzielnym deszczu poniedziałkowa pogoda zachęca do spacerów. Co prawda synoptycy zapowiadają częściowe zachmurzenie i temperatury w regionie w okolicach ... » więcej 2021-05-02, godz. 14:44 Promem po Zalewie Koronowskim. Przeprawa uruchomiona z opóźnieniem [film z drona, wideo 4K, zdjęcia] Przeprawa promowa na Zalewie Koronowskim uruchomiona została z opóźnieniem w piątek (30 kwietnia). Prom pływa w ciągu drogi powiatowej Cekcyn - Lubiewo - Cier ... » więcej 2021-05-01, godz. 10:08 Po gruntownym remoncie, w podstawówce w Drzycimiu powstanie nowe przedszkole W gminie Drzycim powstanie nowe przedszkole. Inwestycję wesprze rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych. Symboliczny czek na kwotę 400 tys. przekazał władzom gm ... » więcej 2021-04-30, godz. 12:03 Majówka w regionie. Patriotycznie, kulturalnie, rodzinne i...pysznie [program] Na świąteczny weekend przygotowano wiele wydarzeń związanych z Konstytucją 3 Maja, Dniem Flagi czy z rocznicą III Powstania Śląskiego, ale znajdzie się też cz ... » więcej 2021-04-30, godz. 06:45 Bory Tucholskie idealne na majówkę. Zobacz, jak tam pięknie [film z drona, galeria] Szlaki kajakowe uznawane za najpiękniejsze w kraju, setki kilometrów tras pieszych, rowerowych i konnych, leśne ścieżki edukacyjne, wioski tematyczne. To wszy ... » więcej 2021-04-29, godz. 12:24 Fontanna Muzyczna rozjechana przez deskorolki? Trzeba naprawić dno Jak co roku w bydgoskiej Fontannie Muzycznej konieczne są drobne prace konserwatorskie i oczyszczanie. Tym razem jednak jest gorzej. Uszkodzona została niecka ... » więcej
1234567