Niedziela, 04 grudnia 2022 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2022-11-18, 10:20 Redakcja

Solar i Syriusz! Imiona dla wilczków z zoo w bydgoskim Myślęcinku wybrane

Wilki w zoo w bydgoskim Myślęcinku/fot. Archiwum
Wilki w zoo w bydgoskim Myślęcinku/fot. Archiwum
Konkurs, w którym prosiliśmy Państwa o imiona dla dwóch nowo narodzonych wilków z zoo w bydgoskim Myślęcinku, rozstrzygnięty! Pracownicy zoo z wielu zgłoszonych wybrali dwa: Solar i Syriusz.
Pierwsze zgłosiła Pani Anita, drugie – Pani Monika. W nagrodę otrzymują podwójne zaproszenia do bydgoskiego zoo. Wszystkim uczestnikom naszego konkursu, który ogłaszaliśmy na antenie Polskiego Radia PiK i na portalu radiopik.pl bardzo dziękujemy!

Na wilczym wybiegu gościliśmy dwa tygodnie temu w ramach naszego cyklu „Ludzkim głosem o zwierzętach”. Zobaczyliśmy wtedy bardzo skomplikowaną operację zatytułowaną: „przeprowadzka”. Zwierzęta trzeba było wcześniej uśpić, a w tym uśpieniu dokładnie: przebadać, zważyć, odrobaczyć, przejrzeć uzębienie. Poznaliśmy też tajniki tworzenia wilczej nory i dowiedzieliśmy się, że wilcza rodzinka doczekała się niedawno dwóch potomków. To właśnie dla nich prosiliśmy o imiona.

Dla rodziny

2022-12-04, godz. 19:45 Kiermasz charytatywny dla Błażeja. 32-letni mężczyzna zmaga się z ciężką chorobą Ciasta i wypieki, ozdoby świąteczne, zabawki, artykuły gospodarstwa domowego będzie można kupić podczas kiermaszu charytatywnego w Kwieciszewie (gmina M… » więcej 2022-12-04, godz. 14:11 Pędzili z pomocą dla dzieci z hospicjum. Bieg Świętych Mikołajów [wideo, zdjęcia] Ubrani w czerwone koszulki i czapki św. Mikołaja biegacze z całej Polski pojawili się w Toruniu. Wzięli udział w XX edycji Biegu Świętych Mikołajów. » więcej 2022-12-04, godz. 10:16 Szukają rodziców zastępczych. Biegowe Mikołajki w bydgoskim Myślęcinku Mikołajkowy Bieg po Rodzinę odbędzie się w niedzielę (4 grudnia) w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy. Podczas mprezy można dowiedzieć się… » więcej 2022-12-04, godz. 09:00 Rzeźby, hafty i inne ozdoby świąteczne. Na inowrocławskim Kiermaszu Świątecznym W Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu już można podziwiać i nabyć unikatowe ozdoby bożonarodzeniowe. W sobotę w obiekcie przy ul. Solankowej otwarto… » więcej 2022-12-02, godz. 21:00 150 maluchów piekło pierniki. Akcja charytatywna dla domów dziecka Piernikowy zawrót głowy w Niewieścinie w powiecie świeckim. Za pieczenie zabrali się podopieczni domów dziecka z regionu. » więcej 2022-12-02, godz. 16:40 Jarmarki świąteczne w regionie, ale nie tylko. Co się dzieje w weekend? [przewodnik] Świętego Mikołaja w weekend będzie można spotkać w różnych miejscach naszego regionu - m.in. na jarmarkach świątecznych w Bydgoszczy i w Toruniu. Co… » więcej 2022-12-02, godz. 10:01 Rodzice, akceptujcie emocje dzieci! Specjaliści o zdrowiu psychicznym młodych - Nastolatki mają problem z akceptacją trudnych emocji - mówili w Toruniu specjaliści, którzy wzięli udział w konferencji „Kiedy działasz, działaj z… » więcej 2022-12-02, godz. 07:00 Nie taki krokodyl straszny, jak go malują! Ludzkim głosem o zwierzętach [wideo, zdjęcia] Tym razem w naszym zoologicznym cyklu pochylamy się nad gadami, które raczej nie mają dobrej prasy. Chodzi o krokodyle, o ich łzy, szczęki i zazwyczaj krwiożercze… » więcej 2022-12-01, godz. 10:56 Chcą spełniać marzenia małych pacjentów! Zaczyna się kolejna edycja „Onko-Mikołajów” Książeczki, powerbanki, klocki LEGO - to niektóre marzenia pacjentów onkologii i hematologii szpitali dziecięcego i Jurasza w Bydgoszczy. O swoich świątecznych… » więcej 2022-11-30, godz. 19:45 Na czas pokonywali tor przeszkód. Spartakiada dla klas mundurowych [laureaci] „Działamy dla bezpieczeństwa” - to hasło konkursu i Spartakiady, zorganizowanych dla dzieci i młodzieży z powiatu inowrocławskiego. » więcej
1234567