Środa, 25 maja 2022 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Pytać każdy może
Deweloper

Pytać każdy może

25 maja 2022

Jak się nie dać oszukać robiąc zakupy w sieci? Czujność, zachowanie zdrowego rozsądku i brak wiary w „nadzwyczajne okazje”! Czy to wystarczy? Niektórzy wyznają zasadę, że lepiej stracić trzy niepewne okazje, niż raz dać się oszukać. Jakich zasad przestrzegać, aby ustrzec się przykrych następstw nieuczciwej aktywności różnych oszustów. Cyberprzestępcy w 99 procentach przypadków wykorzystują nieuwagę, pośpiech i naiwność ludzką, a nie zaawansowane oprogramowanie czy nowe technologie! O tym wszystkim mówić będą przedstawiciele policji, UOKiK i Powiatowy Rzecznik Konsumenta w Toruniu.

W trakcie audycji pod nr tel. 52 345 50 90 i 52 345 50 60 czekamy na głosy naszych Słuchaczy. Zaprasza Magda Jasińska.

24 maja 2022

O komornikach i zajęciach komorniczych. Jakie prawa i obowiązki ma komornik wobec dłużników i wierzycieli? Jakie mają prawa i obowiązki dłużnicy i wierzyciele wobec komornika? O tym w audycji „Pytać każdy może”. Zaprasza Michał Jędryka.
Polskie Radio PIK -Pytać każdy może z 24.05.2022

19 maja 2022

Cena węgla wyższa o sto procent. Ceny gazu na europejskich rynkach wzrosły pięciokrotnie. Na horyzoncie znaczące podwyżki energii elektrycznej. Eksperci nie mają wątpliwości, jesteśmy świadkami największego od niemal 50 lat kryzysu energetycznego. W audycji mówiliśmy m.in. o przyczynach rosnących cen węgla i gazu, o tym co czeka nas w najbliższych miesiącach. Pytaliśmy również o to, czy kryzys energetyczny może przynieść coś dobrego. Zaprasza Michał Słobodzian.
Polskie Radio PIK -Pytać każdy może z 19.05.2022

18 maja 2022

W publicystycznym cyklu „Pytać każdy może” zajęliśmy się rynkiem mieszkaniowym. Kupić mieszkanie, czy jednak wynajmować? Ponad 90 procent Polaków woli posiadać mieszkanie, niż je wynajmować – mimo, że dla większości oznacza to kredyt na wiele dekad. Bardzo często za decyzją o zakupie mieszkania na własność stoi przekonanie, że lepiej płacić raty kredytu za spłatę własnego mieszkania, niż płacić komuś innemu i po kilku latach nic z tego nie mieć. Jak policzyć co się bardziej faktycznie opłaca? Czy młode małżeństwo pierwsze mieszkanie powinno wynajmować czy nawet kosztem kredytu kupić? Zapoznaliśmy się także z ofertą Towarzystw Budownictwa Społecznego. Zaprasza Magda Jasińska.
Polskie Radio PIK -Pytać każdy może z 18.05.2022

17 maja 2022

Działka rekreacyjna daje nie tylko możliwość swobodnego wypoczynku na świeżym powietrzu "u siebie", ale również uprawiania zdrowych i ekologicznych warzyw i owoców czy organizowania wszelkiego rodzaju imprez, również tych rodzinnych. Nie dziwi więc, że co roku, na wiosnę, działki rekreacyjne cieszą się sporym powodzeniem wśród poszukujących nieruchomości, a w czasie pandemii stały się wręcz towarem deficytowym.
Ogródki działkowe coraz popularniejsze i coraz droższe. Co trzeba wiedzieć przed ich nabyciem? Jak zgodnie z prawem zagospodarować działkę rekreacyjną w ROD? Jakie problemy pociąga za sobą niewłaściwe jej użytkowanie? Inwestycje w ROD - koszty i sposoby ich finansowania.

Gościem Małgorzaty Burchardt będzie Prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Bydgoszczy Barbara Kokot.
Polskie Radio PIK -Pytać każdy może z 17.05.2022

12 maja 2022

Praca, to nie tylko pieniądze, ale także znakomita rehabilitacja. Tymczasem w Polsce ponad 80 procent niepełnosprawnych osób nie pracuje. Zajmujemy pod tym względem piąte od końca miejsce w Europie. Jedną z form zatrudnienia osób niepełnosprawnych są Zakłady Aktywności Zawodowej. W jaki sposób działają? Kto może z nich skorzystać? I dlaczego tak ważna jest aktywizacja osób niepełnosprawnych? Między innymi o tym mówić będziemy w czwartkowej audycji. Tym razem naszym wozem satelitarnym odwiedzimy Zakład Aktywności Zawodowej w Radziejowie. Zaprasza Michał Słobodzian.
Polskie Radio PiK - Pytać każdy może z 12.05.2022

11 maja 2022

W audycji Pytać każdy może zajmiemy się Prawem Jazdy. Jak zdobyć prawo jazdy? Jak wyglądają obecnie kursy, a jak egzaminy? Jaki jest poziom kształcenia przyszłych kierowców?
Czy testy są w stanie sprawdzić wiedzę przyszłego kierowcy? Jakie są słabe punkty młodych kierowców? Co musi spełnić przyszły kierowca, zanim otrzyma upragnione uprawnienia. Co z tymi, którzy nagromadzili dużo punktów karnych, albo czasowo stracili prawo jazdy? Na te i inne pytania odpowiedzą instruktorzy jazdy i egzaminatorzy WORD.
Polskie Radio PiK - Pytać każdy może z 11.05.2022

10 maja 2022

Na co należy zwracać uwagę planując wakacje? Jak nie dać się „nabrać” na nieuczciwe ogłoszenia w serwisach internetowych? Co robić, gdy jednak staniemy się ofiarą nieuczciwych praktyk? Zaprasza Michał Jędryka.
Polskie Radio PiK - Pytać każdy może z 10.05.2022

5 maja 2022

Minęły cztery miesiące od wprowadzenia nowych stawek za wykroczenia drogowe, ale nadal sporo mamy wypadków i to ze skutkiem śmiertelnym. Zadział natomiast przepis o pierwszeństwie przechodniów "na pasach", bowiem mniej mamy zdarzeń z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Koszmarem wręcz początku wiosny i majowego weekendu stały się wypadki z udziałem jednośladów, szczególnie motocyklistów. O tych właśnie sprawach będziemy rozmawiać z przedstawicielami policji drogowej.
Polskie Radio PiK - Pytać każdy może z 5.05.2022

4 maja 2022

Rozpoczyna się sezon letni. Tym razem zapytamy: Jak zostać ratownikiem wodnym? Jak wygląda egzamin? Jakie trzeba spełnić kryteria? Jak długo trwa kurs? także o bezpieczeństwie nad wodą. O tym mówić będą przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Polskie Radio PiK - Pytać każdy może z 4.05.2022
1234567