Piątek, 30 lipca 2021 r.   Imieniny: Julity, Piotra, Aldony
Polskie Radio PiK » Pomysł - Innowacja - Kariera
Eurostandard

Wsłuchaj się w nowoczesność

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
W audycji staramy się ciekawie opowiadać o życiu uczelni i pracy naukowców, innowacyjnych projektach wykorzystujących nowe technologie.

Przyglądamy się cyberświatowi, a szczególnie urządzeniom mobilnym i produktom na te mobilne platformy.

Prezentujemy problemy poruszane na wybranych konferencjach naukowych, przedsięwzięcia naukowe studentów oraz akcje związane z edukacją.

Rozmawiamy z przedstawicielami firm produkujących gry i programy. Mówimy też o zielonej energii, czy nowoczesnych rozwiązaniach, które pomagają dbać o środowisko i nasze zdrowie.


25 lipca 2021

W audycji „Pomysł - Innowacja - Kariera” powiemy czym jest recykling chemiczny i co zrobić z wykorzystanymi panelami fotowoltaicznymi... Mówić będziemy również o aplikacji do inteligentnego parkowania i stacji dokującej dla dronów. Zaprasza Tomasz Kaźmierski.

4 lipca 2021

Prezentacja projektów wodorowych PESA podczas Impact 2021. Fot. nadesłane
Prezentacja projektów wodorowych PESA podczas Impact 2021. Fot. nadesłane
W audycji przypomnimy o wizycie w bydgoskich zakładach PESA. Będzie można się dowiedzieć wszystkiego... no, prawie wszystkiego o lokomotywie napędzanej wodorem, która powstaje w Bydgoszczy. Czy lokomotywa to ostatnie słowo PESY jeśli chodzi o pojazdy z napędem wodorowym? Odpowiedź w audycji „Pomysł - Innowacja - Kariera”!
Polskie Radio PiK - Pomysł Innowacja Kariera z 04.07.2021