Niedziela, 16 maja 2021 r.   Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Polskie Radio PiK » Pomysł - Innowacja - Kariera
Plichta

Wsłuchaj się w nowoczesność

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
W audycji staramy się ciekawie opowiadać o życiu uczelni i pracy naukowców, innowacyjnych projektach wykorzystujących nowe technologie.

Przyglądamy się cyberświatowi, a szczególnie urządzeniom mobilnym i produktom na te mobilne platformy.

Prezentujemy problemy poruszane na wybranych konferencjach naukowych, przedsięwzięcia naukowe studentów oraz akcje związane z edukacją.

Rozmawiamy z przedstawicielami firm produkujących gry i programy. Mówimy też o zielonej energii, czy nowoczesnych rozwiązaniach, które pomagają dbać o środowisko i nasze zdrowie.


16 maja 2021

W audycji „Pomysł - Innowacja - Kariera” Tomasza Kaźmierskiego m.in. o firmie PESA, która przygotowuje lokomotywy na wodór oraz o testach procesów starzenia, autonomicznych samolotach, pociągach i technologiach badania bezdechu sennego.

2 maja 2021

W audycji „Pomysł-Innowacja-Kariera” Tomasza Kaźmierskiego m.in.: bydgoski Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy coraz bliżej politechniki - prace legislacyjne rozpoczynają się w Parlamencie. Udało się wytworzyć tlen na Marsie. Odkrywanie wirusów sprzed milionów lat. Wirtualna rzeczywistość w rekrutacji i marketingu.
Polskie Radio PiK - Pomysł Innowacja Kariera z 02.05.2021