Niedziela, 24 stycznia 2021 r.   Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
Polskie Radio PiK » Pomysł - Innowacja - Kariera
Spółdzielnia

Wsłuchaj się w nowoczesność

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
W audycji staramy się ciekawie opowiadać o życiu uczelni i pracy naukowców, innowacyjnych projektach wykorzystujących nowe technologie.

Przyglądamy się cyberświatowi, a szczególnie urządzeniom mobilnym i produktom na te mobilne platformy.

Prezentujemy problemy poruszane na wybranych konferencjach naukowych, przedsięwzięcia naukowe studentów oraz akcje związane z edukacją.

Rozmawiamy z przedstawicielami firm produkujących gry i programy. Mówimy też o zielonej energii, czy nowoczesnych rozwiązaniach, które pomagają dbać o środowisko i nasze zdrowie.


17 stycznia 2021

W audycji Tomasza Kaźmierskiego „Pomysł - Innowacja - Kariera” zastanawialiśmy się ile mniej płacilibyśmy za prąd, gdyby w Polsce działała elektrownia jądrowa. Mówiliśmy też o powstającej w naszym kraju największej w Europie Środkowo-Wschodniej farmie fotowoltaicznej oraz o wątpliwościach dotyczących biometrii.
Polskie Radio PiK - Pomysł Innowacja Kariera z 17.01.2021

3 stycznia 2021

W audycji Tomasza Kaźmierskiego o tym jak pandemia przyczynia się do automatyzacji w różnych dziedzinach oraz do poszerzenia umiejętności zawodowych. Zastanawialiśmy się też nad tym jak wpłynęła na internet rzeczy. Sprawdziliśmy również jak Polacy pomagają w misjach kosmicznych.
Polskie Radio PiK - Pomysł Innowacja Kariera z 03.01.2021