Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka » PiK-owa Kawiarenka 2016-2019 » 2019
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-10-31, 15:51 Adam Droździk

Październik

29 października 2019

W „PiK-owej Kawiarence” Ewa Dąbska spotyka się z członkami Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu i Klubu Marzenie 50+ : Marią Gałęską, Rafaelem Prętkim i Damianem Rączką. Rozmowa dotyczyła rewitalizacji Starego Fordonu, programu „Wisła - Nasza rzeka!” oraz działalności na rzecz seniorów.
Polskie Radio PiK - PiK-owa kawiarenka z 29.10.2019

22 października 2019

W „PiK-owej Kawiarence” Ewa Dąbska gości wybitnego rzeźbiarza, Michała Kubiaka. Artysta jest m.in. autorem "Drzwi Błogosławieństw" w bazylice św. Wincentego a Paulo, "Drzwi jubileuszowych" w bydgoskiej katedrze, "Ławeczki Mariana Rejewskiego", "Wędrowca" czy "Flisaka". Mniej znana jest jego twórczość medalierska. Mamy świetną okazję, by się z nią zapoznać za sprawą wystawy "Medale", czynnej do 8 listopada, w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. O medalach, przede wszystkim, rozmawiamy z artystą.
Polskie Radio PiK - PiK-owa kawiarenka z 22.10.2019

15 października 2019

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy obchodzi w 2019 roku jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji już niebawem, bo 22 października zostanie otwarta wystawa złożona z wybranych materiałów archiwalnych. O jubileuszu i wystawie opowiadał gość w audycji Ewy Dąbskiej, Karolina Leśnik - dyrektor galerii. Gościem "Pikowej Kawiarenki" była również dr Agnieszka Wysocka, historyk sztuki, z którą rozmawialiśmy o kulturalnej mapie powojennej Bydgoszczy oraz o (nie)zwykłych kobietach Pomorza i Kujaw.
Polskie Radio PiK - PiK-owa kawiarenka z 15.10.2019

8 października 2019

W czwartek, 10 października w bydgoskim Miejskim Centrum Kultury rozpoczyna się 6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Impro IMPRODROM. Wszystkie spektakle zaprezentowane podczas IMPRODROMU tworzone są na oczach widzów. Publiczność ma wyjątkową szansę uczestniczyć w procesie kreacji i wpływać na kształt przedstawień. Obok teatrów impro z Polski, na scenie Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy wystąpią improwizatorzy z innych 14 krajów, jedni z najbardziej szanowanych i utalentowanych improwizatorów na świecie. W audycji Ewy Dąbskiej o festiwalu opowiedali jego organizatorzy czyli członkowie Teatru Improwizowanego "wymyWammy" z bydgoskiego MCK-u.
Polskie Radio PiK - PiK-owa kawiarenka z 8.10.2019

1 października 2019

"PiK-owa Kawiarenka" Ewy Dąbskiej w całości poświęcona była trwającemu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy Festiwalowi Prapremier. Spotkaliśmy się z aktorami i reżyserami, opowiadaliśmy Państwu, co do tej pory wydarzyło się na festiwalu, który potrwa do soboty - 5 października, kiedy to późnym wieczorem poznamy werdykt jury!
Polskie Radio PiK - PiK-owa kawiarenka z 01.10.2019