Poniedziałek, 08 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka
Forum Rolnika 2022

W aromacie kultury...

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com
We wtorkowej "kawiarence" spotykają się ludzie kultury - aktorzy, reżyserzy, plastycy, literaci, muzycy, animatorzy kultury, organizatorzy wydarzeń kulturalnych.

W pierwszej części audycji przy radiowym "kawiarnianym" stoliku dyskutujemy zarówno o bieżących wydarzeniach w regionie, jak również o tym, co ma wpływ na kształtowanie gustów i estetycznych wyborów Polaków.

W drugiej godzinie „PiK-owej Kawiarenki” mówimy o literaturze, spotykamy się zarówno z pisarzami z regionu, jak również z autorami, którzy nasz region odwiedzają. Dużo uwagi poświęcamy więc współczesnemu pisarstwu, ale nie zapominamy o ponadczasowej klasyce.

W kręgu naszych zainteresowań znajdują się także czasopisma literackie i humanistyczne wydawnictwa uniwersyteckie. Poruszamy również tematy z literaturą ściśle związane i mające na nią wpływ.

Przy "PiK-owej" kawie gościmy również tych, którzy swoimi dokonaniami sławią nasz region, odnosząc sukcesy w kraju i poza jego granicami.

W każdy wtorek od 20.06 do 22.00 zaprasza Ewa Dąbska.

2 sierpnia 2022

Pierwszą cześć „PiK-owej Kawiarenki” poświęciliśmy twórczości Aleksandra Dętkosia - wybitnego artysty rzeźbiarza, który obchodzi jubileusz 50-lecia pracy artystycznej i 80. urodziny. W galerii Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego można podziwiać wystawę prac artysty. Naszymi gośćmi, oczywiście oprócz samego jubilata, byli: Barbara Maklakiewicz - kustosz galerii oraz prof. Piotr Siemaszko z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W drugiej części audycji wspomnieliśmy Kazimierza Kummera - pisarza i dziennikarza radiowego, związanego niegdyś z naszą rozgłośnią. Niedawno, bo 16 lipca, minęła 60. rocznica jego śmierci. Zaprasza Ewa Dąbska.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 2 sierpnia 2022, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 2 sierpnia 2022, cz.2