Niedziela, 21 października 2018 r.   Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba
Polskie Radio PiK » Literackie spotkania

Archiwum audycji

17 października 2018

Gościem w audycji Ewy Dąbskiej była Małgorzata Sikorska-Miszczuk - dramatopisarka, scenarzystka, wykładowca akademicki. Spektakle na podstawie jej tekstów reżyserowali m.in.: Paweł Łysak, Marcin Liber, Jan Klata czy Michał Zadara. Otrzymała wiele znaczących nagród w Polsce i zagranicą. Z Małgorzatą Sikorską-Miszczuk rozmawiamy o współczesnej polskiej dramaturgii.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 17.10.2018

10 października 2018

W "Literackich spotkaniach" Ewy Dąbskiej o tekstach teatralnych, które koncentrują się na problemach i roli kobiet (mamy wszak setną rocznicę nadania praw wyborczych kobietom), Skoncentrowaliśmy się na haśle tegorocznej edycji trwającego w Bydgoszczy Festiwalu Prapremier, które brzmi "Nie/podległa". Gośćmi audycji byli: prof. Joanna Ostrowska - autorka tekstów, tłumaczka i badaczka teatru oraz Tomasz Domagała - teatrolog, krytyk teatralny i filmowy, scenarzysta i aktor.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 10.10.2018

3 października 2018

W audycji Ewy Dąbskiej o nowościach książkowych Wydawnictwa "Łuczniczka", m.in. o powieści Katarzyny Muszyńskiej pt. "Bunt" oraz o zbiorze opowiadań Tadeusza Oszubskiego pt. "Miasto". Mówiliśmy również o publikacjach powstałych w ramach "Projektu Legendaria", programu Fundacji Nasza Tradycja - Nasza Przyszłość.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 03.10.2018
12