Środa, 17 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Żanny, Mirona, Jacka
Polskie Radio PiK » Radiokonferencja
Plichta

Radiokonferencja

8 sierpnia 2022

Politycy z regionu skomentują działania osłonowe związane z ogrzewaniem mieszkań różnymi rodzajami paliw, sprawę Krajowego Planu Odbudowy dla Polski oraz fuzję Lotosu i Orlenu.

1 sierpnia 2022

Politycy z regionu komentują unijne porozumienie w sprawie gazu, doniesienia o podwyżkach płac dla polityków, sprawę wypowiedzi posła PO o zawieszeniu niektórych świadczeń. Dziś rocznica Powstania Warszawskiego. Goście Marcina Kupczyka: Piotr Król (PiS), Jan Szopiński (Lewica), Paweł Skutecki (Solidarna Polska), Krzysztof Baranowski (PSL).

25 lipca 2022

Politycy z regionu komentują decyzję Sejmu o dodatku węglowym, międzynarodową umowę na wywóz ukraińskiego zboża, po której nastąpił atak na port w Odessie. Oceniaja także stan bezpieczeństwa kraju w zakresie dostaw węgla i gazu. Goście Marcina Kupczyka: Ewa Mes (PSL), Tomasz Latos (PiS), Tomasz Lenz (PO), Mariusz Kałużny (Solidarna Polska).

18 lipca 2022

Politycy z regionu skomentują kolejny pakiet sankcji nakładanych na Rosję, pomysły dotyczące ograniczenia immunitetów i sprawę ewentualnych niemieckich odszkodowań dla Polski za zniszczenia wojenne. Goście Marcina Kupczyka: Tomasz Latos, Jan Szopiński, Paweł Skutecki i Krzysztof Baranowski.

11 lipca 2022

W Radiokonferencji udział wezmą: Poseł Zbigniew Girzyński (Polskie Sprawy), poseł Piotr Król (PiS), Andrzej Gross (PSL), radna Joanna Czerska Thomas (wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy KO).

Porozmawiamy między innymi o dymisji brytyjskiego premiera i o jej echach i skutkach w polskiej polityce, o dziesiątej już podwyżce stóp procentowych w Polsce, o rozpoczynającej się prekampanii do przyszłorocznych wyborów, a także o sytuacji w Bydgoszczy po strajku MZK.

4 lipca 202

Goście Radiokonferencji-politycy z regionu-skomentują niedawny szczyt NATO i jego znaczenie dla bezpieczeństwa Polski oraz spodziewane przyjęcie Szwecji i Finlandii do Sojuszu. Odniosą się do listu niemieckich elit w sprawie wojny na Ukrainie a także do słów ukraińskiego ambasadora w Niemczech na temat stosunków polsko-ukraińskich.

Michał Krzemkowski - PiS
Jan Szopiński- Lewica
Dariusz Kurzawa- PSL
Mariusz Kałużny- Solidarna Polska

27 czerwca 2022

Goście Radiokonferencji: Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), Dariusz Kurzawa (PSL), Robert Kwiatkowski (PPS), Tomasz Latos (PiS).
Mówimy o zmianach w rządzie, o odrzuceniu ustawy liberalizującej aborcję, o sytuacji międzynarodowej, w tym o szczycie G7 i o wojnie na Ukrainie, a także o burzy, jaka rozpętała się wokół pomysłu konsolidacji bydgoskich szpitali.

20 czerwca 2022

Politycy z regionu komentują kolejny krok Unijnych instytucji w kierunku przyznania Polsce funduszy na Krajowy Plan Odbudowy, sprawę dalszej pomocy walczącej Ukrainie i wizytę przywódców kilku państw w Kijowie.Odniosą się także do dyskusji wokół terminu najbliższych wyborów samorządowych.

Goście Marcina Kupczyka: Piotr Król (PiS), Arkadiusz Myrcha (PO), Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), Paweł Szramka (koło poselskie "Polskie Sprawy").

13 czerwca 2022

Udział biorą: poseł Piotr Król (Prawo i Sprawiedliwość), poseł Robert Kwiatkowski (PPS), poseł Arkadiusz Myrcha (KO), Paweł Skutecki (Solidarna Polska). Rozmawiamy między innymi o dymisji ministra Michała Cieślaka, rezolucjach Parlamentu Europejskiego, zamieszania wokół „kamieni milowych”, o próbach odwołania szefowej Komisji Europejskiej i o kolejnej podwyżce stóp procentowych w Polsce.

6 czerwca 2022

W Radiokonferencji wzięli udział: Tomasz Rega (PiS), Zbigniew Sosnowski (PSL), Marcin Sypniewski (Konfederacja), Andrzej Walkowiak (Republikanie).

Rozmawiamy między innymi o konwencji Prawa i Sprawiedliwości, wizycie szefowej Komisji Europejskiej w Polsce, ustawie reformującej Sąd Najwyższy, a także o wojnie rosyjsko- ukraińskiej i jej konsekwencjach.

1234567