Wtorek, 06 grudnia 2022 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Radiokonferencja
Plichta

Radiokonferencja

5 grudnia 2022

W Radiokonferencji wzięli udział:
– Mariusz Kałużny (Solidarna Polska)
– Tomasz Rega (Prawo i Sprawiedliwość)
– Marcin Sypniewski (Konfederacja)
– Andrzej Gross (PSL Koalicja Polska)

Rozmawialiśmy między innymi o narastającym sporze wewnątrz koalicji
rządowej, o próbach realizacji postulatów Komisji Europejskiej w tym
przywróceniu sędziego Tulei, a także o pomyśle powołania sejmowej komisji i
o rzeczywistych wpływach Rosji w III RP oraz o burzliwym posiedzeniu Sejmu
w ubiegłym tygodniu.

28 listopada 2022

Politycy z regionu komentują rezolucję Parlamentu Europejskiego uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm, propozycję Niemiec rozmieszczenia w Polsce rakiet Patriot oraz plany zaostrzenia kar za najcięższe przestępstwa i związany z tym apel prawników aby prezydent nie podpisał zgody na wejście w życie nowych przepisów. Goście Marcina Kupczyka: Tomasz Latos (PiS), Paweł Skutecki (Solidarna Polska), Dariusz Kurzawa (PSL), Tomasz Lenz (PO).

21 listopada 2022

W Radiokonferencji wezmą udział: Michał Gazda z Solidarnej Polski, poseł Piotr Król (Prawo i Sprawiedliwość), poseł Dariusz Kurzawa (PSL Koalicja Polska) i poseł Robert Kwiatkowski (Polska Partia Socjalistyczna). Porozmawiamy między innymi o incydencie w Przewodowie, o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości, o reformie kodeksu karnego oraz o dalszym ciągu sporu o pieniądze z Unii Europejskiej.


14 listopada 2022

Politycy z regionu dyskutują na tematy: Zniesienia lub ograniczenia immunitetów, zapowiedzi rządu dotyczącej rozwiązania problemu alkoholizmu, liczby list na opozycji przed wyborami. Goście Marcina Kupczyka: Ewa Mes (PSL), Michał Krzemkowski (PiS), Dobromir Szymański (Porozumienie), Mariusz Kałużny (Solidarna Polska).

7 listopada 2022

Decyzja o budowie elektrowni jądrowej, wydłużenie kadencji samorządu, zmiany w prawie oświatowym oraz nowe informacje na temat możliwego porozumienia z Komisją Europejską, to główne tematy, o których rozmawiają goście Michała Jędryki: Tomasz Rega, Prawo i Sprawiedliwość, poseł Jan Szopinski, Lewica, Marcin Sypniewski, Konfederacja, Andrzej Walkowiak, Republikanie.

31 października 2022

Politycy z regionu o pierwsze krokach w kierunku wybudowania elektrowni atomowej przez Amerykanów oraz o rozmowach z Koreą. Czy i jak uda się zakończyć spór o KPO? Seria ataków na biura PiS. Najnowsze sondaże poparcia dla partii politycznych. Goście Marcina Kupczyka: Arkadiusz Myrcha (PO), Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), Tomasz Latos (PiS), Andrzej Gross (PSL).

24 października 2022

Gośćmi Radiokonferencji będą Adam Gazda (SP), poseł Iwona Kozlowska (KO), poseł Piotr Król (PiS) i poseł Jan Szopiński (Lewica). Porozmawiamy o eksplozji oskarżeń wokół afery taśmowej, o sprzedaży węgla przez samorządy, o pomyśle wspólnych zakupów gazu przez kraje członkowskie UE, a także o pomyśle zniesienia immunitetu i o granicach życia prywatnego u osób publicznych.

17 października 2022

Politycy z regionu komentują działania rządu związane z cenami energii, współpracę rząd-samorząd w sprawie dostarczania węgla mieszkańcom. Porozmawiają także o "atomowych" groźbach Putina i o tym, czy Polska powinna mieć dostęp do taktycznej broni jądrowej.

10 października 2022

O problemach samorządu z cenami energii, o dystrybucji węgla oraz o sporach samorządów z rządem. Goście Michała Jędryki: Dariusz Kurzawa, Robert Langowski, Damian Polak, Grażyna Szabelska.

3 października 2022

Goście "Radiokonferencji" komentują uruchomienie gazociągu Baltic Pipe, uszkodzenia Nord Stream I i II, wpis Radosława Sikorskiego a także sprawę pseudoreferendów i aneksji ukraińskich terenów przez Rosję.

Goście Marcina Kupczyka: Piotr Król (PiS), Andrzej Gross (PSL), Dobromir Szymański (Porozumienie), Mariusz Kałużny (Solidarna Polska).
1234567