Niedziela, 19 września 2021 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Polskie Radio PiK » Radiokonferencja
Plichta

Radiokonferencja

13 września 2021

W cotygodniowej "Radiokonferencji", tym razem parlamentarzyści dyskutować będą o tym, czy Polsce grozi Polexit, a także o obecnych problemach w ochronie zdrowia (proteście, postulatach zarobkowych i niedofinansowaniu szpitali).

Goście Magdy Jasińskiej: Poseł Tomasz Latos (PiS), poseł Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), poseł Arkadiusz Myrcha (KO) i poseł Jan Szopiński (Lewica).

6 września 2021

Parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza rozmawiali o stanie wyjątkowym, o zakończonym przedsięwzięciu Campus Polska, a także o tym, czy i kiedy Komisja Europejska może odblokować fundusze dla polskiego Programu Odbudowy. Gośćmi w studiu byli: Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość), Arkadiusz Myrcha (Koalicja Obywatelska) oraz Marcin Sypniewski (Konfederacja). Zaprasza Michał Jędryka.

30 sierpnia 2021

Politycy z regionu skomentują wydarzenia w Afganistanie, spory wokół wydarzeń na polsko-białoruskiej granicy oraz przygotowania do nowego roku szkolnego w dobie pandemii koronawirusa i rosnącej liczby zachorowań. Goście Marcina Kupczyka: Antoni Mężydło (PO), Piotr Król (PiS), Krzysztof Baranowski (PSL), Andrzej Walkowiak (Partia Republikańska).

23 sierpnia 2021

Rozmawiać będziemy o rządowym planie dla samorządów, ale także o sytuacji w Afganistanie i o narastającej fali uchodźców, o planowanej przez opozycję próbie odwołania marszałek sejmu Elżbiety Witek, o konflikcie rządu z Komisją Europejska na tle reformy sądownictwa, a także o zapowiadanych korektach rządowych do rozwiązań podatkowych zawartych w programie Polskiego Ładu.

Goście Michała Jędryki: Radny Paweł Bokiej – PiS, poseł Dariusz Kurzawa – PSL Koalicja Polska, Tomasz Rega – PiS, poseł Jan Szopiński – Lewica.


16 sierpnia 2021

Goście „Radiokonferencji” - politycy z Kujaw i Pomorza - skomentują zamieszanie w Sejmie wokół ostatnich głosowań, dymisję ministra Jarosława Gowina oraz podpisanie przez prezydenta nowelizacji Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

Gośćmi w audycji Marcina Kupczyka będą:
  • Piotr Król - Prawo i Sprawiedliwość,
  • Antoni Mężydło - Platforma Obywatelska,
  • Adam Banaszak - Porozumienie,
  • Marcin Wroński - Partia Republikańska.

9 sierpnia 2021

W „Radiokonferencji” mówiliśmy m.in. o dalszych losach Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w Polsce, o tak zwanej segregacji sanitarnej i jak daleko ona powinna sięgać oraz o tym, gdzie tkwią problemy w propozycjach podatkowych „Polskiego Ładu”.

Gośćmi w audycji Michała Jędryki byli:
  • Adam Banaszak - Porozumienie,
  • Tomasz Rega - Prawo i Sprawiedliwość,
  • Zbigniew Sosnowski - Polskie Stronnictwo Ludowe,
  • poseł Jan Szopiński Lewica.

2 sierpnia 2021

Politycy z regionu skomentowali: walkę z COVID-19 i zachęty do szczepień, sprawę uregulowania handlu w niedziele oraz podwyżki uposażeń m.in. dla polityków i samorządowców. Gośćmi Marcina Kupczyka byli: Piotr Król (PiS), Marcin Sypniewski (Konfederacja), Tomasz Lenz (PO), Marcin Wroński (Partia Republikańska).

26 lipca 2021

Politycy z regionu skomentują wydarzenia ubiegłego tygodnia: m.in porozumienie między USA a Niemcami w sprawie budowy gazociągu Nord-Stream II oraz wybór Rzecznika Praw Obywatelskich. Goście Marcina Kupczyka: Andrzej Walkowiak (Partia Republikańska), Tomasz Latos (PiS), Antoni Mężydło (PO), Zbigniew Sosnowski (PSL).

19 lipca 2021

Gośćmi audycji będą Adam Banaszak Porozumienie, poseł Tomasz Latos Prawo i Sprawiedliwość, Marcin Sypniewski Konfederacja i poseł Jan Szopiński Lewica, a rozmawiać będziemy o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, o tym czy oznacza on przełom w stosunkach Polski z UE, a także o tym kto poniesie koszty nowego zielonego ładu europejskiego (Fitfor 55) oraz co chce osiągnąć Jarosław Kaczyński jeżdżąc po Polsce z promocją „Polskiego Ładu”.

12 lipca 2021

Politycy z regionu skomentują wybór przez Sejm nowego Rzecznika Praw Obywatelskich, poszukają odpowiedzi na pytanie czy 4. fala pandemii i kolejny lockdown są nieuniknione. Odniosą się także do sporu resortu dyplomacji z władzami Senatu w sprawie kompetencji związanych z prowadzeniem polityki zagranicznej. Goście Marcina Kupczyka: Tomasz Latos (PiS), Andrzej Walkowiak (Partia Republikańska), Andrzej Gross (PSL), Tomasz Lenz (PO), Zbigniew Girzyński (PiS).

Polskie Radio PiK - Radiokonferencja z 12.07.2021
1234567