Czwartek, 27 stycznia 2022 r.   Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Polskie Radio PiK » Radiokonferencja
Plichta

Radiokonferencja

24 stycznia 2022

Politycy z regionu komentują sytuację związaną z napięciem na linii Rosja-Ukraina i Rosja -Zachód, sprawę konfliktu o kopalnię Turów oraz rosnącą skalę pandemii. Goście Marcina Kupczyka: Kosma Złotowski (PiS), Ewa Mes (PSL), Andrzej Walkowiak (Republikanie), Jan Szopiński (Lewica).

17 stycznia 2022

Rozmawiamy o napiętej sytuacji na Ukrainie, o polskim przewodnictwie w OBWE, pieniądzach z Unii Europejskiej, zbliżającej się kolejnej fali zachorowań na Covid oraz zmianach w prawie oświatowym. Goście Michała Jędryki: poseł Piotr Król (PiS), poseł Dariusz Kurzawa (PSL), Damian Polak (Solidarna Polska), poseł Jan Szopiński (Lewica).

10 stycznia 2022

Politycy z regionu komentują wprowadzanie rządowego programu "Polski ład", prace nad ustawą, która pozwoli pracodawcy sprawdzić czy pracownik jest zaszczepiony lub ma aktualny test na koronawirusa oraz odniosą się do tzw. sprawy Pegasusa. Goście Marcina Kupczyka: Tomasz Latos (PiS), Tomasz Lenz (PO), Krzysztof Baranowski (PSL), Andrzej Walkowiak (Republikanie).

3 stycznia 2021

Udział biorą Tomasz Lenz z Koalicji Obywatelskiej, Damian Polak z Solidarnej Polski, Tomasz Rega z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marcin Sypniewski z Konfederacji. Rozmawiamy między innymi o podsumowaniu roku 2021, o wykorzystaniu systemu Pegasus i o podsłuchach w polityce, a także spróbujemy spojrzeć w przyszłość, w rok 2022, między innymi w kontekście pandemii i wzrostu cen.

27 grudnia 2021

Polityczne podsumowanie roku. Goście Marcina Kupczyka: Tomasz Latos (PiS), Arkadiusz Myrcha (PO), Zbigniew Sosnowski (PSL), Andrzej Walkowiak (Partia Republikańska).

20 grudnia 2021

Goście Michała Jędryki:
– poseł Mariusz Kałużny, Solidarna Polska,
– poseł Piotr Król, Prawo i Sprawiedliwość,
– Marcin Sypniewski, Konfederacja,
– poseł Jan Szopiński, Lewica.

Rozmawiamy między innymi o wydarzeniach na granicy białoruskiej, podwyżkach cen, o tak zwanej „Lex TVN”, a także o kolejnych przetasowaniach na scenie politycznej w Polsce.

13 grudnia 2021

Politycy z regionu komentują serię rozmów, dotyczących napięcia na linii Rosja-Ukraina. Czy Zachód powstrzyma Rosję przed atakiem? Odniosą się też do afery w instytucjach unijnych, opisanej przez dziennik "Liberation" oraz wspomną 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Goście Marcina Kupczyka: Arkadiusz Myrcha (PO), Mariusz Kałużny (Zjednoczona Prawica), Ewa Mes (PSL), Andrzej Walkowiak (Republikanie).

6 grudnia 2021

W "Radiokonferencji" udział wzięli: poseł Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość), poseł Tomasz Lenz (Koalicja Obywatelska), Damian Polak (Solidarna Polska) i poseł Jan Szopiński (Lewica). Rozmawialiśmy o sobotnim spotkaniu Warsaw Summit, o medycynie i polityce w kontekście szczepień przeciwko Covid, a także o sytuacji wiceministra sportu i o sytuacji na wschodniej granicy.

29 listopada 2021

Politycy z regionu skomentują serię rozmów premiera z szefami rządów państw europejskich, na temat sytuacji na granicy oraz założenia tarczy antyinflacyjnej. Goście Marcina Kupczyka: Arkadiusz Myrcha (PO), Andrzej Walkowiak (Republikanie), Andrzej Gross (PSL), Tomasz Latos (PiS).

22 listopada 2021

Gośćmi Radiokonferencji będą poseł Joanna Borowiak (PiS), poseł Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), poseł Arkadiusz Myrcha (Koalicja Obywatelska) i Marcin Sypniewski (Konfederacja). Będziemy rozmawiać przede wszystkim o wojnie hybrydowej prowadzonej przeciwko Polsce przez reżim Łukaszenki, ale także o ujawnionej korespondencji niemieckiej kanclerz z prezydentem Rosji i jej rozmowie z Łukaszenką oraz o budzącym kontrowersje poselskim projekcie ustawy umożliwiającym pracodawcy wgląd w sytuację zdrowotną pracownika.

1234567