Środa, 27 stycznia 2021 r.   Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Polskie Radio PiK » Salon klasyczny
Plichta

Salon klasyczny

Wieczorne spotkania z klasyką

Relacje z wydarzeń muzycznych w regionie; rozmowy z wykonawcami, twórcami, relacje z koncertów, spektakli operowych; prezentacja młodych artystów regionu – laureatów konkursów muzycznych, stypendystów, uczniów klasy talentów; prezentacja dokonań Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i innych instytucji artystycznych: Filharmonii Pomorskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Opery Nova, szkół muzycznych, Towarzystwa Muzycznego i innych... Także nowości wydawnicze - fragmenty najnowszych nagrań.

22 stycznia 2021

W „Salonie klasycznym” Magdy Jasińskiej spotkanie z Maciejem Figasem, dyrektorem Opery Nova w Bydgoszczy - zapowiedź planów repertuarowych. Józef Eliasz opowiedział o swoich ostatnich projektach: „Polish Songs” i „Jan Sebastian Bach” dla województwa kujawsko-pomorskiego. Zabrzmiała również druga część Koncertu Noworocznego z Wiednia. Wiedeńskich symfoników poprowadził Richardo Muti.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 22.01.2020

15 stycznia 2021

W „Salonie klasycznym” Magdy Jasińskiej m.in. spotkanie z profesor Elżbietą Wtorkowską - rektorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. „Skazani na muzykę” - rozmowa z pianistami Marią i Bartłomiejem Wezner - córką i jej tatą, a także pierwsza część „Koncertu Noworocznego” z Wiednia, który od lat jest jednym z najstarszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych. 1 stycznia 2021 roku z uwagi na światową pandemię COVID 19, „Koncert Noworoczny” odbył się po raz pierwszy bez udziału publiczności. Do zadyrygowania orkiestrą Wiedeńskich Filharmoników ponownie zaproszony został Riccardo Muti - jeden z największych dyrygentów włoskich drugiej połowy XX wieku.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 15.01.2020

8 stycznia 2021

W „Salonie klasycznym” zapowiedź konferencji p. „Nie mam głosu”, która udowadnia, że każdy śpiewać może. W audycji również spotkanie z pianistą jazzowym Andrzejem Jagodzińskim, który właśnie wydał Bacha na jazzowo. Zaprasza Magda Jasińska.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 08.01.2020

1 stycznia 2021

W noworocznym „Salonie klasycznym” Magdy Jasińskiej zabrzmiał reportaż z przygotowań do rejestracji „Koncertów Sylwestrowych” w Operze Nova i Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 01.01.2020

* SZCZĘŚCIA I NORMALNOŚCI W 2021 ROKU *