Sobota, 10 grudnia 2022 r.   Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Polskie Radio PiK » Salon klasyczny
Plichta

Salon klasyczny

Wieczorne spotkania z klasyką

Relacje z wydarzeń muzycznych w regionie; rozmowy z wykonawcami, twórcami, relacje z koncertów, spektakli operowych; prezentacja młodych artystów regionu – laureatów konkursów muzycznych, stypendystów, uczniów klasy talentów; prezentacja dokonań Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i innych instytucji artystycznych: Filharmonii Pomorskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Opery Nova, szkół muzycznych, Towarzystwa Muzycznego i innych... Także nowości wydawnicze - fragmenty najnowszych nagrań.

9 grudnia 2022

Maestro Antoni Wit. Fot. facebook.com/filharmoniapomorska
Maestro Antoni Wit. Fot. facebook.com/filharmoniapomorska
W radiowym „Salonie klasycznym” pierwsza część retransmisji spotkania z Maestro Antonim Witem oraz zaproszenie na Świąteczny Festiwal „Art Mintaka” w Bydgoszczy. Do wysłuchania audycji zachęca Magda Jasińska.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 9 grudnia 2022

2 grudnia 2022

Prof. Barbara Marcinkowska. Fot. Magda Jasińska
Prof. Barbara Marcinkowska. Fot. Magda Jasińska
W „Salonie klasycznym” m.in. rozmowy z Piotrem Pawlakiem i Mateuszem Krzyżowskim zarejestrowane tuż po zakończeniu konkursowych zmagań w 12. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego, a także spotkanie z profesor Barbarą Marcinkowską (na zdjęciu), wiolonczelistką od lat mieszkającą we Francji. Zaprasza Magda Jasińska.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 2 grudnia 2022
12