Poniedziałek, 23 maja 2022 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Porozmawiajmy o kulturze
Plichta

Z kulturalnego punktu widzenia...

Porozmawiajmy o kulturze - to audycja w której spotykamy się z artystami, którzy właśnie wydali nową płytę, napisali książkę czy otworzyli swoją wystawę. To rozmowa o projektach i wydarzeniach jakie mają miejsce na Kujawach i Pomorzu, o historii miast regionu, tradycjach oraz obyczajowości obecnych na tych ziemiach.

Relacjonujemy festiwale, które zawsze są okazją do rozmowy o ważnych zjawiskach zachodzących w kulturze.

W każdą sobotę od godz. 15.05 do 16.00 zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

26 grudnia 2020

Audycja Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek.
Polskie Radio PiK - Porozmawiajmy o kulturze z 26.12.2020

19 grudnia 2020

Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Grudzień to w Toruniu miesiąc Grzegorza Ciechowskiego, zazwyczaj wspominając artystę, który zmarł nagle 22 grudnia 2001 roku, uczestniczyliśmy w Dniach Grzegorza Ciechowskiego, ten rok jest oczywiście inny. Grzegorza jednak wspominamy. Wręczona została także po raz 19. Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W audycji zabrzmiała relacja z tego zamkniętego wydarzenia, spotkanie z laureatką Kasią Lins oraz twórcami muralu Grzegorza Ciechowskiego, który powstał w sąsiedztwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Polskie Radio PiK - Porozmawiajmy o kulturze z 19.12.2020

12 grudnia 2020

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek z cyklu „Porozmawiajmy o kulturze”, spotykamy się w przestrzeni wystawy pt. „Helmut Newton. Lubię silne kobiety”. Ekspozycja prezentowana jest w ramach Festiwalu EnergaCamerimage 2020, który w listopadzie odbył się w Toruniu. Póki co dostępna jest niestety tylko w sieci. W ofercie toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej także kuratorskie oprowadzania i wykłady na temat twórczości tego kontrowersyjnego fotografa, o którym opowiedzieli o kuratorzy wystawy: Matthias Harder oraz Marek Żydowicz.
Polskie Radio PiK - Porozmawiajmy o kulturze z 12.12.2020

5 grudnia 2020

Gościem Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek w audycji „Porozmawiajmy o kulturze” był Zbigniew Krzywański, gitarzysta, kompozytor, producent, autor muzyki teatralnej i członek legendarnego zespołu REPUBLIKA. Zbyszka odwiedziliśmy w jego studiu nagraniowym i rozmawialiśmy o kilku aktualnie realizowanych projektach. Dwa z nich z Jackiem Bończykiem. Pierwszy to nowa płyta, która pojawi się na wiosnę, drugi to także płyta pt. „Czarno-białe ślady” czyli piosenki Republiki akustycznie. Trzeci projekt to muzyka do nowego spektaklu aktorów toruńskiego Teatru Baj Pomorski, który powstaje na podstawie baśni Andersena o dzielnym „Ołowianym Żołnierzyku”.
Polskie Radio PiK - Porozmawiajmy o kulturze z 05.12.2020
12