Sobota, 25 stycznia 2020 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Raz na zielono

Raz na zielono


25 stycznia 2020

W kalendarzu zima, a za oknem wiosna. Przyroda budzi się do życia. W ogrodzie pojawiły się pierwsze kwiaty. Czy to oznacza początek nowego sezonu działkowego?


11 stycznia 2020

Jemioła, co to właściwie jest? Roślina, czy pasożyt? Szkodzi, czy pomaga? Jakie ma właściwości i jak je wykorzystać? Jakie prace należy wykonać w styczniowym ogrodzie.

14 grudnia 2019

Żywa choinka to najpiękniejsza dekoracja na Boże Narodzenie. Jaką choinkę kupić na święta - świerk czy jodłę - i jakie są między nimi różnice. Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka, jak o nie dbać, by dłużej zdobiło mieszkanie oraz co zrobić z choinką po świętach. O innych świątecznych dekoracjach, do których możemy wykorzystać również rośliny działkowe. O obowiązkach ogrodników po zakończonym sezonie i dokarmianiu ptaków w czasie zimy. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

30 listopada 2019

Podsumujemy listopad i zaplanujemy grudzień w ogrodzie. To właśnie teraz nadchodzi zima. Grunt zamarza, może też padać śnieg i otulać rośliny pokrywą z białego puchu. Prawdziwy fan ogrodnictwa nawet o tej porze roku znajdzie jednak w swoim ogródku zajęcie. Nasi eksperci podpowiedzą jakie prace można jeszcze wykonać i na co należy zwrócić uwagę?

1234567