Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Archiwum audycji » 2016
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-04-01, 14:36 Adam Droździk

Marzec

27 marca 2016

W Niedzielę Wielkanocną gościł u nas Piotr Majewski - nasz redakcyjny kolega i... jego niesamowite filmiki o Wszechświecie. Bydgoska pisarka Agnieszka Stelmaszyk opowiadała o swoich nowych książkach dla dzieci. Mówiliśmy o bibliotece w Świeciu nad Wisłą, która organizuje zbiórkę książek dla dzieci. Henryk Martenka opowiadał o swoim zbiorze felietonów. Było też kilka słów filmowych premierach na świąteczny weekend, a muzycznie towarzyszyły nam absolutnie premierowo dźwięki "Broadway & Hollywood".
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.2

20 marca 2016

W programie mówiliśmy o przyszłości kina w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Agata Kulesza i Joanna Kulig opowiadały o filmie pt. "Niewinne", także spotkanie z "Niezgodną". Były recenzje książek "Kobiety z ulicy Grodzkiej. Wiktoria" Lucyny Olejniczak oraz "God Hates Poland" Michała R. Wiśniewskiego i tradycyjnie już książki do wygrania. Odwiedziliśmy także Bydgoski Festiwal Literatury Prze-czytani, a także przedstawiliśmy rozmowę z Jerzym Sosnowskim i prof. Przemysławem Czaplińskim.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.2

13 marca 2016

W programie znalazła się relacja z wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orłów. Mówiliśmy o przyszłości toruńskiego Kina Centrum CSW oraz o współpracy festiwalu Tofifest z toruńskim Dworem Artusa. Aaron Eckhart, Morgan Freeman oraz Gerard Butler zapraszali na film pt. "Londyn w ogniu". Jak zawsze były i recenzje książek, które można także wygrać. Polecaliśmy "Bazar złych snów" Stephena Kinga, "Ścieżki północy" Richarda Flanagana oraz "Obrazy spod powiek" Agaty Błachnio. Była również kolejna odsłona cyklu "Książki pod Lupą", a muzycznie towarzyszyła nam nagrodzona "Orłem 2016" ścieżka dźwiękowa do filmu Janusza Majewskiego pt. "Ekscentrycy", który realizowany był na Kujawach i Pomorzu.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.2

6 marca 2016

W audycji znalazły się: relacja z ceremonii wręczenia Oscarów, spotkanie z bohaterami filmów: Bogowie Egiptu oraz Historia Roja. Rozmowa z Tomaszem Wasilewskim laureatem Srebrnego Berlińskiego Niedźwiedzia. Oprócz tego recenzje z konkursami: Wojciech Sobociński polecał książkę pt. "Lew Tołstoj. Ucieczka z Raju" Pawieła Basińskiego od wydawnictwa Marginesy, a Małgorzata Maniszewska zaproponowała "Polskie Imprium" Michael'a Morys-Twarowskiego od wydawnictwa Znak. Piotr Witwicki opowiedział o boksie w swojej książkce pt. "Petarda" a Kacper Kuszewski przeczytał fragment książki pt. "Ukochany syn" Shilpi Somayi Gowdy.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki-1
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki-2