Piątek, 05 czerwca 2020 r.   Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Magazyn filmowy
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-04-03, 15:15 Adam Droździk

Marzec

30 marca 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek relacja z gali rozdania "Orłów" - nagród Polskiej Akademii Filmowej. Zaprosiliśmy państwa do kina na film pt. "Ciemno, prawie noc", który powstał na podstawie książki Joanny Bator. Gościem audycji była Gabriela Muskała - aktorka, która uhonorowana została "Orłem" w kategorii "Odkrycie roku", a w ubiegłym tygodniu gościła w Toruniu, uczestnicząc w pokazie specjalnym filmu pt. "Fuga", do którego napisała scenariusz i zagrała główną rolę. Muzycznie zabrzmiała płyta pt. "The World of Hans Zimmer: A Symphonic Celebration" - wybór największych przebojów tego Mistrza Muzyki Filmowej, w opracowaniu na orkiestrę symfoniczną, chór i doborowy skład solistów.
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 30.03.2019

21 marca 2019

W audycji Bogumiły Wresiło m.in. orkiestra pod dyrekcją Hansa Zimmera. Największe przeboje muzyki filmowe tego kompozytora, zebrane na niezwykłej, koncertowej płycie - "The World of Hans Zimmer". Gościem audycji była Grażyna Błęcka-Kolska. 19 marca aktorka spotkała się członkami Klubu Miłośników Filmu "Mozaika" w Bydgoszczy. Słuchaczom opowiedziała o roli w "Ułaskawieniu" Jana Jakuba Kolskiego oraz o uważności w aktorstwie.
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 21.03.2019

14 lutego 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek ponownie o jednej z najważniejszych informacji, jaką jest przeniesienie festiwalu Camerimage z Bydgoszczy do Torunia. Zabrzmiały wypowiedzi i deklaracje jakie w ubiegłym tygodniu padły podczas sesji toruńskiej Rady Miasta. Wspomnieliśmy także o premierze najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego pt. "Kurier", który już od 15 marca obejrzeć można w kinach. Mówiliśmy także o szansach na powstanie filmu o generał Elżbiecie Zawackiej – ogłoszony został właśnie konkurs na scenariusz do takiego obrazu. Zaprosiliśmy Słuchaczy na romantyczną polską komedię pt. "Całe szczęście". Muzycznie sięgnęliśmy raz jeszcze po płytę z muzyką, która powstała z inspiracji filmem "Roma".
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 14.03.2019

7 marca 2019

W audycji Bogumiły Wresiło: szczegółowy program 7. urodzin bydgoskiego kina "Orzeł". Gościem programu był bydgoszczanin, student reżyserii w katowickiej "filmówce", Rafał Waraczewski, który opowiedział o filmowej niespodziance, jaką twórcy Bydgoskiej Kroniki Filmowej szykują na urodziny "Orła". Muzycznie powrót do krążka "Tomasz Raczek. W kinie vol.2".
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 7.03.2019