Wtorek, 01 grudnia 2020 r.   Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-11-18, 13:15 Iwona Muszytowska - Rzeszotek/Redakcja

Emocje i łapanie prawdy najważniejsze. Film „Supernova" na Festiwalu EnergaCamerimage

Kadr z filmu „Supernova"/fot. YouTube
Kadr z filmu „Supernova"/fot. YouTube
„Supernova" to kolejny film prezentowany w Konkursie Kina Polskiego podczas trwającego w Toruniu 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage.
To psychologiczny dramat obyczajowy, którego akcja rozgrywa się w ciągu kilku godzin, tylko w plenerze. Znany polityk powoduje wypadek drogowy, po którym matka i dwójka dzieci walczą o życie. Przybyła na miejsce policja usiłuje wyjaśnić okoliczności tragedii.

- Emocje i łapanie prawdy były na planie najważniejsze. To zadanie wykonał świetnie autor zdjęć Michał Dymek - mówił podczas spotkania online reżyser filmu Bartosz Kruhlik. - Nie da się zapanować nad tego rodzaju filmowaniem scen zbiorowych. W najgorętszych scenach świadomie ograniczyliśmy sobie punkty graniczne, ale nie egzekwowaliśmy ich na siłę. Trochę byliśmy ciekawi energii, co się wydarzy w tym tłumie. Podążaliśmy na pewno mocno za aktorem i byliśmy otwarci na to, co się może wydarzyć - dodaje.

W środę (18 listopada) w programie festiwalu w Konkursie Kina Polskiego „Polot", do którego zdjęcia zrealizował Michał Popiel-Machnicki, a w konkursie głównym - „Szarlatan" Agnieszki Holland ze zdjęciami Martina Strby. Festiwal EnergaCamerimage, któremu patronuje Polskie Radio PiK dostępny jest na platformie online.camerimage.pl.
Mówi reżyser filmu Bartosz Kruhlik

Kultura

2020-11-30, godz. 22:15 Kujawy i Pomorze dla Jana Sebastiana Bacha - koncert 11. listopada w Filharmonii Pomorskiej został zarejestrowany specjalny koncert łączący różne światy muzyczne. 'Kujawy i Pomorze dla Jana Sebastiana Bacha' tak ... » więcej 2020-11-30, godz. 19:22 Czarno-biały, upamiętnia Grzegorza Ciechowskiego. Mural na budynku UMK Toruński mural poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu jest już prawie gotowy. Ogromne malowidło powstaje na budynku uniwersyteckim przy ulicy Reja 25. » więcej 2020-11-30, godz. 16:46 Singiel „Chcę pamiętać” na początek. Wspólna płyta Krzysztofów: Herdzina i Iwaneczki „Origami” - taki tytuł nosi płyta dwóch bardzo zapracowanych artystów związanych z Bydgoszczą. Krzysztof Iwaneczko i Krzysztof Herdzin spotkali się w studiu i ... » więcej 2020-11-29, godz. 21:43 O białoruskiej literaturze w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy Premiera antologii współczesnej literatury białoruskiej pt. „Wschód wolności” była częścią niedzielnego wieczoru w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. » więcej 2020-11-29, godz. 11:45 Beethoven i Dobrzyński podczas czwartego koncertu festiwalu Muzyka w willi Blumwego [zdjęcia] To był już przedostatni koncert w ramach III festiwalu Muzyka w willi Blumwego. W studiu Polskiego Radia PiK im. Jeremiego Przybory zabrzmiały kompozycje Ludw ... » więcej 2020-11-29, godz. 08:45 Numizmatyczne skarby trafiły do inowrocławskiego muzeum Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu wzbogaciło się o numizmatyczne skarby. Jeden przekazał placówce Narodowy Bank Polski, drugi wojewódzki konserwator ... » więcej 2020-11-28, godz. 12:10 Rozmowa z Maciejem Niesiołowskim Przed wieloma laty prowadził „Z batutą i humorem” - telewizyjny program, który okazał się wielkim hitem. Dziś przygotowuje w Bydgoszczy koncert specjalny - na ... » więcej 2020-11-28, godz. 11:52 Piotr Strojnowski nie żyje. Był współzałożycielem zespołu Daab Nie żyje muzyk i wokalista Piotr Strojnowski - współzałożyciel zespołu Daab, twórca przeboju „Ogrodu serce”. Miał 62 lata. » więcej 2020-11-28, godz. 09:55 100-lecie polskiego teatru w Toruniu. Na początek wideo spektakl Dokładnie 100 lat temu - 28 listopada w 1920 roku zainaugurowana została działalność polskiej sceny narodowej w Toruniu. Teatr Wilama Horzycy zaczyna więc świ ... » więcej 2020-11-27, godz. 21:08 Budowa Centrum Camerimage w Toruniu w projekcie budżetu państwa Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage (ECFC) została w piątek dołączona przez sejmową Komisję Finansów Publicznych do budżetu państwa na ... » więcej
1234567