Niedziela, 18 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza
Polskie Radio PiK » Kultura
2020-11-18, 18:06 Iwona Muszytowska - Rzeszotek/Bogumiła Wresiło

Polski western i amerykańska historia na Festiwalu EnergaCamerimage

W środę na festiwalu także „Magnezja” to film jakiego jeszcze w polskim kinie nie było. Fot. Materiały organizatorów
W środę na festiwalu także „Magnezja” to film jakiego jeszcze w polskim kinie nie było. Fot. Materiały organizatorów
To było bardzo wyczekiwane seminarium przez wszystkich fanów filmów Davida Finchera. Reżyser znany z takich obrazów jak: „Siedem”, „The Social Network” czy „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” właśnie zrealizował film, który od dawna był jego marzeniem.
„Mank” to historia słynnego ale pogubionego scenarzysty. Akcja osadzona jest w Ameryce 90 lat temu i wiąże się z bardzo znaną produkcją równie znanego reżysera.

Na Festiwalu Energa Camerimage odbyło się seminarium on-line z operatorem, kierownikiem produkcji i autorką kostiumów, którzy pracowali na planie najnowszego filmu Davida Finchera „Mank”.

W środę na festiwalu także „Magnezja” to film jakiego jeszcze w polskim kinie nie było. To historia band, rabusiów. Połączenie konwencji ballady i westernu. Reżyser filmu nazwał go „tragikomedią gangsterską”. W obsadzie Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Borys Szyc, Andrzej Chyra oraz Dawid Ogrodnik i Mateusz Mościukiewicz, który jest także autorem scenariusza wspólnie z reżyserem Maćkiem Bochniakiem. Autorem zdjęć jest debiutujący w kinie fabularnym Paweł Chrzępa, który wcześniej tworzył dokumenty.

Tegoroczna 28. edycja Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage, ze względu na pandemię odbywa się tyko on-line. Więcej na online.camerimage.pl.
Materiał Bogumiły Wresiło (Popołudnie z nami)
Materiał Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek
Toruń

Kultura

2021-04-16, godz. 15:50 Premiera „Zemsty” Fredry w Teatrze im. Horzycy w Toruniu [zdjęcia, wideo] W piątek (16.04.) na scenie toruńskiego Teatru Wilama Horzycy premiera „Zemsty”. - Mamy nadzieję, że być może w maju uda nam się zagrać przed publicznością, a ... » więcej 2021-04-16, godz. 09:10 W Internecie nic nie zginie! I dobrze, gdy trafia tam projekt „Pamięć bydgoszczan"! Projekt „Pamięć bydgoszczan' - Archiwum Historii Mówionej zagościł w mediach społecznościowych. Wspomnienia i relacje mieszkańców oraz osób związanych z miast ... » więcej 2021-04-15, godz. 08:54 Kameralne, powściągliwe, milczące. Obrazy Magdaleny Rucińskiej w bydgoskim bwa Wystawa malarstwa Magdaleny Rucińskiej pt. „Międzyprzestrzeń” otwarta została w bydgoskiej Galerii Miejskiej bwa. Na razie można oglądać ją tylko online - mat ... » więcej 2021-04-14, godz. 06:25 Emilia Pawłowska o swojej najnowszej płycie „Niebo nad jeziorem" [wideo] Emilia Pawłowska to wokalistka, która ma odwagę sięgać po swoje marzenia. Po ewidentnym sukcesie, jakim okazała się płyta „Czas nas uczy pogody' z ponadczasow ... » więcej 2021-04-11, godz. 10:04 Bronisław Kaper w Klubie Akademii Jazzu. Bydgoski MCK zaprasza Kolejną odsłonę Klubu Akademii Jazzu będzie można zobaczyć w niedzielę (11 kwietnia) na kanale YouTube bydgoskiego MCK-u. » więcej 2021-04-10, godz. 17:55 Bydgoskie Muzeum Telefonów Komórkowych otwiera się wirtualnie! W sobotę (10.04.) o godz. 20, muzeum, które z domowej piwnicy założyciela placówki, przeniosło się na ul. Pomorską 15, zaprasza na, nie bójmy się tego słowa: ... » więcej 2021-04-09, godz. 13:57 Tylko laureatka grand prix odebrała nagrodę. Finał konkursu rzeźbiarskiego [wyniki] XIII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego podsumowano w piątek w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Laureatką grand prix została ... » więcej 2021-04-08, godz. 20:26 Do zaczytania jeden krok! Bydgoska biblioteka ma ok. 60 tysięcy ebooków Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy współpracuje z platformą Legimi, na której są setki książek w formie cyfrowej do czytania na tablecie, ... » więcej 2021-04-06, godz. 16:59 O ostatniej płycie Krzysztofa Krawczyka. Audycja w Polskim Radiu PiK W poniedziałek zmarł Krzysztof Krawczyk - ikona polskiej piosenki. O jego śmierci poinformował na Facebooku Andrzej Kosmala - wieloletni manager i przyjaciel ... » więcej 2021-04-06, godz. 07:52 Filmy, koncerty, dyskusje o kulturze w sieci. MCK otwiera platformę Kultureo Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy uruchamia platformę VOD poświęconą kulturze. Będą tam prezentowane treści kulturalne w najwyższej technicznej jakości. » więcej
1234567