Czwartek, 13 grudnia 2018 r.   Imieniny: Lucji, Otylii
Polskie Radio PiK » Na szlaku

Wędrówki z Polskim Radiem PiK

"Na szlaku" - zaprasza Tomasz Kaźmierski
"Na szlaku" - zaprasza Tomasz Kaźmierski
W każdy wtorek nowa wycieczka. Wędrujemy szlakami Kujaw i Pomorza, ale nie boimy się również dalekich wypraw. Nasi goście opowiadają o podróżach na wszystkie kontynenty. Wszystkie radiowe wędrówki skrzętnie archiwizujemy i udostępniamy w Cyfrowym Archiwum Polskiego Radia PiK.

Każdego roku nasza rozgłośnia i magazyn "Na szlaku", patronują Bydgoskiemu Festiwalowi "Podróżnicy", z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

11 grudnia 2018

W magazynie Na Szlaku rozpoczynamy podsumowanie 2018 roku - przypomnimy kilka miejsc w których byliśmy: Olenderski Park Etnograficzny czy Biskupin. O swojej rowerowej wyprawie opowie też Krzysztof Nowacki. Powiemy również o ochronie cisów w naszym regionie. Zaprasza Tomasz Kaźmierski.

Audycja z 4 grudnia 2018

W audycji "Na szlaku" wrócimy do historii Kanału Bydgoskiego. Zaprosimy też na spotkanie z małżeństwem, które w podróży poślubnej objechało świat. Do wysłuchania audycji zaprasza Tomasz Kaźmierski.
Polskie Radio PiK - Na szlaku - 04.12.2018

Audycja z 20 listopada 2018

W audycji "Na szlaku" drugie spotkanie z bydgoszczanką, która mieszka na stałe w Indiach. Będzie też mała regionalna wycieczka i zaproszenie na kolejne spotkanie w ramach "Bydgoskiego Klubu Podróżnika". Zaprasza Tomasz Kaźmierski.
Polskie Radio PiK - Na szlaku - 20.11.2018

Audycja z 13 listopada 2018

Natalia Tyczyńska tuż przed nagraniem i przed siedzibą Polskiego Radia PiK. Fot. Natalia Tyczyńska
Natalia Tyczyńska tuż przed nagraniem i przed siedzibą Polskiego Radia PiK. Fot. Natalia Tyczyńska
Rower z bydgoskiego Rometu przywołany w rozmowie o kolekcji rowerów w bydgoskim Exploseum. Fot. Tomasz Kaźmierski
Rower z bydgoskiego Rometu przywołany w rozmowie o kolekcji rowerów w bydgoskim Exploseum. Fot. Tomasz Kaźmierski
W audycji rozmawialiśmy z bydgoszczanką, która mieszka obecnie w Indiach. Gość z bydgoskiego Exploseum opowiedział o kolekcji... rowerów.

Do wysłuchania audycji zaprasza Tomasz Kaźmierski.
Polskie Radio PiK - Na szlaku - 13.11.2018

Audycja z 6 listopada 2018

Tomasz Kaźmierski zaprasza na ciąg dalszy opowieści o podróżowaniu i muzykowaniu Pawła Łapucia w ramach "Pianomatyk Tour". Nawiążemy też do zbliżającego się Święta Niepodległości.

Audycja z 30 października 2018

W audycji turystycznej "Na szlaku" powiemy o muzycznej i rowerowej pasji Pawła Łapucia - wpadł on na pomysł podróży rowerowej (z przyczepką w której znajdował się instrument) przez Europę z zamiarem codziennego koncertowania: w domach, ogrodach czy salkach. Jak udało się to przedsięwzięcie? Zaprasza Tomasz Kaźmierski.
Polskie Radio PiK - Na szlaku z 30.10.2018

Audycja z 23 października 2018

W magazynie "Na szlaku" spotkanie z naszą radiową podróżniczką Adrianą Andrzejewską, która opowie o swojej 11-miesięcznej wyprawie dookoła świata.
Polskie Radio PiK - Na szlaku z 23.10.2018

Audycja z 16 października 2018

W magazynie Tomasza Kaźmierskiego "Na szlaku", po raz kolejny odwiedzamy Grudziądz i rozmawiamy o historii i zabytkach miasta. Podsumowujemy też sezon turystyczny 2018.
Polskie Radio PiK - Na szlaku z 16.10.2018

Audycja z 9 października 2018

W magazynie "Na szlaku" wizyta w Grudziądzu i podsumowanie tegorocznego sezonu turystycznego. Co turystom podoba się najbardziej? Które wydarzenia z historii Grudziądza ich zaskakują? Wreszcie, czy turystów było więcej niż w latach poprzednich? Odpowiedzi w audycji, do której wysłuchania zaprasza Tomasz Kaźmierski.
Polskie Radio PiK - Na szlaku z 09.10.2018

Audycja z 2 października 2018

W magazynie "Na szlaku" krótka wizyty w Chełmnie, we Wdeckim Parku Krajobrazowym i Tucholskim Parku Krajobrazowym. Powiemy też o rewitalizacji parku w Laskowicach Pomorskich. Zaprasza Tomasz Kaźmierski.
Polskie Radio PiK - Na szlaku z 02.10.2018
1234567