Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Popołudnie z nami

O tym się mówi...

22 stycznia 2020r.

W programie: 1. Sezon grypowy, 2. W Grudziądzu - nadzwyczajna sesja rady miasta; 3.
Na UTP Drzwi Otwarte; 4. Tablica poświęcona pamięci generała Józefa Dowbor-Muśnickiego odsłonięto w Bydgoszczy; 5. 48 mieszkań czeka na seniorów i osoby niepełnosprawne w Toruniu; 6.Ekologiczna hodowla ryb sposobem na oszczędzanie zasobów ziemi? 7.Konwent wójtów; 8. konferencja Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury

21 stycznia 2020r.

W programie: 1. Uroczystości w Chełmży z okazji 100 rocznicy powrotu do Polski; 2. Na UKW konferencja naukowa "Na drodze do Niepodległości. 3. w Grudziądzu konferencja Nowoczesnej; 4. Ferie we Włocławku i w Toruniu; 6. interwencja; 7. W Zespole Szkół Handlowych dyskusja i warsztaty dotyczące funkcjonowania młodzieży na dzisiejszym rynku pracy; 8. Podsumowanie koncertu "Moc dla Pawła" w Arenie Toruń.

20 stycznia 2020

W programie: Bydgoszcz świętuje stulecie powrotu do wolnej Polski. Uroczystość z udziałem wojska oraz konferencja naukowa. Obchody w Nakle. Okrągły stół na temat sytuacji w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. Konferencja posła Lewicy Krzysztofa Gawkowskiego. Sejmik osób niepełnosprawnych w Toruniu. Interwencja ws. bydgoskich tramwajów i przystanków wiedeńskich. Rozmowa z Rafałem Sonikiem.

17 stycznia 2020

W programie: Obchody 100-lecia powrotu Pomorza i Kujaw do Macierzy - relacja z Golubia-Dobrzynia oraz konferencji naukowej w Toruniu. Nowa publikacja Archiwum Państwowego w Bydgoszczy - „Polska Bydgoszcz w dokumencie archiwalnym 1918-1920”. Toruńska prokuratura oskarżyła Ewę P. - mamę czterolatka, który we wrześniu 2019 r. wypadł z 11. piętra. Kujawsko-pomorskie położne będą przekonywać kobiety do porodu siłami natury. Naukowcy z UTP będą udoskonalać prototyp wózka rehabilitacyjnego. Interwencja ws. wiaduktu na al.Wojska Polskiego w Bydgoszczy.

16 stycznia 2020r.

W programie: 1. W Toruniu obradują na sesji radni miejscy, 2. konferencje parlamentarzystów poseł Tomasz Lenz i poseł Robert Kwiatkowski, 3. Przedstawiciele II lo podpisali dziś umowę o współpracy z UKW, 4. Bydgoskie IV LO przeniosło się w czasie... to za sprawą dzisiejszej konferencji naukowej; 6. Przedszkole Motylek w Świeciu zostało rozbudowane. 7. wystawa w bydgoskim Muzeum Wojsk Lądowych. 8. "Alicja w Krainie Czarów",

15 stycznia 2020

W programie: 1. Grudziądzcy radni PiS a ceny za wywóz śmieci. 2. Kończą się prace nad strategią rozwoju Bydgoszczy; 3. Przy autostradzie A1 na terenie gm. Włocławek ekrany akustyczne; 4. Zakończył się pierwszy etap modernizacji siedziby Lotto-Bydgostii. 5. Bydgoszcz - walczy o tytuł "Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020". 6. interwencja w sprawie budowy hotelu, 7. „Na swój sposób” postanowił uczcić rocznicę powrotu Torunia do Wolnej Polski; 8. "EnergaCamerimage a utworzenie Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage"

14 stycznia 2020r.

W programie: 1. Pierwszy etap prac przy oczyszczaniu terenów pozachemoskich wykonany.
2. "Przyspieszenie rozwoju województwa" - nowa strategia dla kuj-pom do 2030 roku. 3. program Energia Plus; 4. Aplikacja "Dbam o miasto" ; 5. Grudziądz obchody powrotu miasta do Polski; 6. interwencja S5; 7. społeczny rzecznik pieszych zaprasza na pokaz rowerów cargo; 8. W styczniu połączono w Toruniu Dwór Artusa i Dom Muz.

13 stycznia 2020

W programie: Naukowcy z UMK i SGH stworzyli analizę bezrobotnych na podstawie pamiętników. Sprawdzimy jakie są wnioski. Turniej debat okskfordzkich w IV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. To część obchodów stulecia powrotu miasta do Wolnej Polski. Grudziądzcy radni Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiają się wprowadzeniu opłat za deszczówkę i apelują do mieszkańców o składanie pozwów zbiorowych. Bydgoska fundacja Światłownia uruchomiła „Telefon Zaufania dla Niewidomych i Osób Tracących Wzrok”. Sprawa o gwałt a prokuratura nie wnioskowała o tymczasowy areszt. Proces na razie nie może się rozpocząć, bo oskarżony nie stawia się na rozpraw. Proces ws. przerabianych instalacji gazowych w samochodach sprowadzanych z Korei. Interwencja ws. rozwoju komunikacji tramwajowej w Bydgoszczy. Rozmowa z trenerem siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet Jackiem Nawrockim.

10 stycznia 2020

W programie: Obchody 100-lecia powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do Macierzy. Barcińscy radni podjęli uchwałę o zamiarze przekształcenia szkół w Barcinie i Mamliczu w filie z klasami 1-3 Zespołu Szkół w Barcinie. Rodzice uczniów nie zgadzają się z tą decyzją. Wizyta w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy, podsumowanie kampanii dotyczącej numeru 112. Wiecha na przyszkolnym basenie przy ul. Kromera w Bydgoszczy. Centrum edukacyjne powstanie w dawnym majątku Rydygierów w Dusocinie koło Grudziądza. Nowe wystawy w galerii Wozownia w Toruniu. Zapowiedź 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

9 stycznia 2020r.

W programie: 1. Od 1 stycznia policjanci kontrolują wskazania samochodowych drogomierzy; 2. Trwa liczenie strat po nocnym pożarze w Toruniu; 3. Mieszkańcy Włocławka coraz chętniej jeżdżą miejskimi autobusami. 4. Program obchodów 100 rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski. 5. Nie zabraknie też atrakcji w Toruniu; 5. Sytuacja finansowa miasta i szpitala w Grudziądzu; 6. Kujawsko-pomorski PCK ma dodatkowe pieniądze na politykę wytchnieniową... 7. Teatr Kameralny, 8. Budowa Centrum Filmowego Camerimage; 9.
Gala w najstarszym w reg. plebiscycie sportowym
1234567