Czwartek, 29 października 2020 r.   Imieniny: Euzebii, Wioletty, Felicjana
Polskie Radio PiK » Popołudnie z nami
Ogłoszenie własne nadawcy

O tym się mówi...

22 października 2020r.

W audycji: 1. Uczniowie najstarszych klas SP we Włocławku będą się uczyć hybrydowo. 2. Placówki dziennego pobytu dla seniorów, decyzją wojewody, musiały zawiesić swoją działalność. 4. sesja toruńskiej RM; 5. Grudziądzkie służby mundurowe biorą udział w akcji zbiórki krwi; 6. Trybunał Konstytucyjny wyda wyrok w sprawie konstytucyjności przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. 7. Opera Nova szykuje się do trzech spektakli baletowych 8. Tofifest

21 października 2020r.

W programie: 1. Tymczasowy szpital znajdzie się w centrum województwa 2. Rolnicy blokują drogi; 3 Druga fala pandemii mocno uderza w instytucje kultury w całym regionie. 5. Znamy 4 warianty przebiegu trasy ekspresowej S 5 od Autostrady A 1 z Grudziadza do Ostródy 6. Radni PO o podwyżkach cen komunikacji miejskiej 7. We Włocławku będzie Izba Wytrzeźwień 8. Wystartował Bydgoszczy Jazz Festival 9. Nowa książka Marcela Woźniaka 10. Potrzebni wolontariusze Szlachetnej Paczki.

20 października 2020r.

W programie: 1. Szpitalny Oddział Ratunkowy we Włocławku zamknięty. 2. Koronawirus atakuje urzędy gmin i miast 3. Woj Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy dziękuje za odzew na apel o wsparcie swoich działań. 4. Studenci Collegium Medicum UMK gotowi do pomocy w opiece nad pacjentami z koronawirusem 5. Potwierdziła się informacja o ognisku koronawirusa w inowrocławskich Solankach. 6. Średniowieczne cmentarzysko i pamiątki z czasów Piastów - do takich skarbów dokopali się archeolodzy, prowadzący badania na placu budowy ul. Kujawskiej 7. Nowe działania pomocowe dla rolników uruchomiła lub uruchomi wkrótce z unijnego PROW 8. Tofifest 9. Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zdobył Grand Prix Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej.

16 października 2020

W programie: Obostrzenia w czerwonej strefie. Objętych nią będzie 11 kujawsko-pomorskich powiatów oraz największe miasta regonu. O konsekwencjach dla branży fitness. Siłownie, kluby fitness i baseny będą zamknięte. Władze Włocławka przygotowują projekt w ramach Programu Rozwój Lokalny, finansowany z tzw. "funduszy norweskich".  Urzędnicy ze Świecia nad Wisłą rozpoczynają działania, które mają doprowadzić do poszerzenia granic miasta. Bydgoski Alarm Smogowy przekaże szkołom w sumie 2 tys. sadzonek drzew. Rozpoczęło się naliczanie zaliczek w ramach płatności obszarowych. Wystawa Helmuta Newtona  w CSW. W Filharmonii Pomorskiej światowe prawykonanie „Te Deum” Krzysztofa Herdzina.

15 października 2020

W audycji: 1. Znamy wnioski po testach hybrydowego autobusu na bydgoskich ulicach. 2. Nie będzie toruńskiej kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków 3. Coraz więcej punktów wymazowych do badań na covid-19 4. Cztery żołnierki 8. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej uhonorują mamy przewlekle chorych dzieci ze Szpitala Jurasza 5. Odnowiona ścieżka dla niewidomych w bydgoskim Myślęcinku. 6. interwencja S5 7. Do końca marca przyszłego roku w trzech miastach regionu powstaną wszystkie stacje ładowania pojazdów
8. Petycja w sprawie przeprowadzenia referendum w sprawie budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage,

14 października 2020

W audycji: 1. W Dworze Artusa odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji 2. Co najmniej kilka miesięcy potrwają utrudnienia na wiaduktach warszawskich 3, Przed siedzibą Regionalnej Dyr Lasów Państw protestowali przedstawiciele organizacji ekologicznych. 4. Młodzi Demokraci proszą o utworzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa 5. 74 zadania inwestycyjne zaproponowali radni Koalicji Obywatelskiej z Włocławka 6. Interwencja - 7. Świecie - rozstrzygnięto budżet obywatelski 8. "Przygody Fryderyka Chopina w Szafarni" to pierwszy e -book

13 października 2020

W audycji: 1. Zakrywanie ust i nosa - od soboty jest obowiązkowe 2. Zmiany w grudziądzkim szpitalu 3. UKW zainaugurował nowy rok akademicki 4. Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej 5. Oddano rondo Kujawskie 6. Jest kolejne śledztwo w sprawie tragicznego pożaru w Inowrocławiu, 7. Akcja senior 8. "Strzelno to wielka rzecz" to tytuł albumu 9. Festiwal Smaku w Toruniu

12 października 2020

W programie: Otwarcie odcinka drogi S5 Szubin Północ - Żnin Północ. Co dalej z rozbudową dróg nr 15 i 25? Bartłomiej Kołodziej patronem ronda u zbiegu ulic Kapitulnej i Obwodowej we Włocławku. Działacze Porozumienia apelują o noszenie maseczek. Wsparcie dla rolników. Otwarcie Szkoły Podoficerskiej Logistyki. Tydzień Mediacji. Internetowy projekt Książnicy Kopernikańskiej. Zmiany na Kujawskiej w Bydgoszczy.

9 października 2020

W programie: Aktualna sytuacji epidemiczna w regionie. Reorganizacja szpitala w Grudziądzu. Konferencja  na temat retencji i wykorzystywania wód opadowych w Bydgoszczy. Miasto przejmuje Dworzec Północy w Toruniu. Wystawa nt. 40-lecia NZS na Dworcu Głównym PKP w Bydgoszczy. Interwencja ws. nieoświetlonych ulic w Bydgoszczy. Grudziądzcy strażacy rozdawać będą czujniki czadu.  I LO w Inowrocławiu w programie „Cyber.Mil z Klasą”. Filmowcy z regionu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Poznaniu. Studio Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego.

8 października 2020

W audycji: 1. informuję o kolejnych 311 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim, 2. Trwają prace wykończeniowe na budowie drogi ekspresowej S5 Aleksandrowo - Tryszczyn. 3. W 1. Pomorskiej Brygadzie Logistycznej, w czasie uroczystego apelu, awansowano kilkudziesięciu rezerwistów. 4. Jak przeciwdziałać ociepleniu dyskutują naukowcy. 5. "Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego". 6. interwencja 7. konkurs wiedzy rolniczej 8. Agata Buzek i Łukasz Simlat są laureatami Złotych Aniołów Festiwalu Tofifest.
1234567